ЛИШИТЕ ИХ ПРЕМИИ!
Очередную комиссию пспроверке деятельности местных коммунальных предприятий и обоснованности предстоящего повышения тарифов на их услуги потребовали создать депутаты Новокаховского горсовета от партии «Совесть Украины». При этом они прозрачно намекнули, что все коммунальщики — потенциальные преступники, которые наживаются на горожанах, и не пожелали слушать доводы своих коллег от других партий. В результате крики, беспорядок и отчаянное желание сделать себе пиар на беспроигрышной коммунальной теме стали главным скандалом четвёртой сессии горсовета 24 декабря.
Его апофеозом стало утверждение условий оплаты труда городского головы и его заместителей в 2011 году. «Совестливых» возмутило, что, кроме должностных окладов и надбавок, градоначальники забили себе премии к государственным и профессиональным праздникам. Слушать о том, что таково было требование контрольно-ревизионного управления, невыполнение которого — грубейшее нарушение законодательства о труде, они не захотели. Дескать, без этих премий точно можно прожить.
Ни разу я не ставил себе премию больше, чем уборщице. А в 2010 году такие премии вообще не выплачивались, — прокомментировал городской голова Новой Каховки Владимир Коваленко. — Что же касается тарифов на жилищно-коммунальные услуги, то это сугубо экономический вопрос, который у нас постоянно путают с политикой. Почему же мы не обсуждаем тарифы на водку или электродвигатели? Это ведь одно и то же!
Самое интересное: почти все депутаты горсовета от «Совести Украины»—предприниматели, имеющие торговые точки. Если они так ратуют за доступность тарифов ЖКХ, почему они не начнут с себя, отказавшись от наценок на свои товары или снизив цены вполовину? Но было бы гораздо лучше, если бы они вместе с коллегами-бизнесменами начали платить своим работникам достойные зарплаты. Аэто им невыгодно: если повышение тарифов на ЖКХ будет проходить безболезненно для семейного бюджета горожан, как тогда они смогут проявить «отеческую» загботу о своих избирателях?
«БУЛО МІСЬКЕ-СТАЛО НАШЕ»
Прийняти в спільну власність територіальних громад Каховського району адмінбудівлю центральної районної бібліотеки, будинок редакції газети «Каховська зоря» і не- житлові приміщення місцевої стоматологічноїполіклініки. На виконання відповідної постанови Запорізького апеляційного Господарського суду таке рішення затвердили депутати Каховської райради. Таким чином вони поставили крапку у затяжному майновому конфлікті між спорідненими територіальними громадами — району і міста.
Закріпити право власності на дані нерухомі об'єкти за собою намагалася Каховська міська рада. ЇЇ керівництво запевняло, що це майно належить їй, проте так і не змогли жодних документів, які б підтвердили їх приймання-пе- редачу у радянські часи.
Тепер гроші за передачу в оренду приміщення тієї ж стоматполіклініки будуть йти не каховському комунальному підприємству «Наш дім», а до районного бюджету, — констатує голова Каховської райради Микола Крупін. — Було майно міським, тепер стало нашим.
ДЕРЖАВНІ АКТИ РЕЄСТРУВАТИМЕ ДЕРЖКОМЗЕМ
З 1 січня 2011 року функції з реєстрації державних актів на земельні ділянки виконуватимуть територіальні органи Держкомзему.
Як повідомили в Головному управлінні Держкомзему у Херсонській області, це дозволить значно спростити процес отримання державного акта на земельну ділянку для власників або користувачів.
— Відтепер їм не доведеться самим збирати погодження та резолюції, за них це зроблять фахівці органів Держкомзему в тому чи іншому районі, які вимагатимуть від заявника лише пакет достовірної інформації про їхню власність, — уточнила Наталія Гаврилюк, завідувачка сектору зв'язків зі ЗМІ та громадськістю.
У Херсонській регіональній філії ДП «Центр Державного земельного кадастру», у свою чергу, ретельно перевірять та внесуть відомості про реєстрацію до автоматизованої системи державного земельного кадастру, чим убезпечать власників землі від спірних ситуацій, що виникають з причини невірної або неточної інформації про земельну ділянку.
РУШІЙНА СИЛА ЕКОНОМІКИ
Як інформує обласне управління статистики, у Херсонській області зареєстровано понад ЗО тис. суб'єктів господарської діяльності, з них 94,2% — юридичні особи.
Більше половини підприємств свою діяльність зосередили у торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку. Лише 14% працюють у сільському господарстві, стільки ж — надають комунальні та індивідуальні послуги.
Найпоширенішими організаційно-правовими формами господарювання є приватні підприємства (27,6%), товариства з обмеженою відповідальністю (17,3%), фермерські господарства (10,6%).
Звісна річ, найбільше підприємців зареєстровано в обласному центрі (15,9 тис.), а найменше — у Нововорон- цовському районі (317).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |