Таке побажання учйсникам обласної наради керівників АПК і науковців, що відбулася у Тавричанці Каховського району, висловила директор дослідного господарства «Асканійське» Герой України Віра Найдьонова. Йшлося про підсумки виконання плану соціально-економічного розвитку села Херсонщини за 11 місяців. У «розі достатку» — цифр більше, ніж подарунків у торбині Діда Мороза!
Не будемо повторюватися, бо ще не вся статистика збита докупи. Рік видався важким, і півтора мільйона тонн ранніх зернових — не та висота, за яку дають ордени. Бо цей коровай — на 255,5 тис. тонн легший, ніж торішній. Те ж саме можна сказати і про овочі. їх при завданні 964,6 тис. тонн вироблено 843,8 тис. тонн (87,5% до плану).
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Гонтар наголосив, що наступний рік буде визначальним, насамперед — у виробництві зерна. Попри посушливу осінь, озимий клин, площа якого в області становить 601 тис. гектарів, вселяє надію. Але це лише фундамент, який потрібно зміцнювати. Олександр Петрович згадав при цьому «королів вівчарства» поміщиків Фальц-Фейнів, котрі успішно господарювали у цих степах. Справді — не гріх згадати і повчитися. Та чи не краще повчитися у Віри Найдьонової, яку нарешті знайшли орден Держави і Зірка Героя?
— Скажу відверто: ми не добрали цього року більше тисячі тонн ранніх зернових, — сказала Віра Опанасівна. — Зате на 20 відсотків збільшили обсяги реалізації продукції. Недобір хліба перекрили пізніми культурами. Не забуваємо і про тваринництво. Хоча у спеку втратили по три центнери молока на корову, але ж надоїли його по 6300 літрів.
«Асканійське» — взірець господарювання у непростих умовах посушливого українського степу. Навіщо їхати вчитися хліборобству за морями-океанами, якщо «вільний університет» — під боком?
Успішно закінчив рік і увесь Каховський район, який суттєво підправив аграрну статистику області. Саме найвразливіша для Херсонщини галузь — тваринництво — є провідною у районі. Тут в цілому з по-, чатку року реалізовано 6509 тонн м'яса у живій вазі (106,8% до минулого року), вироблено 17,8 тис. тонн молока (104,4%), одержано 42,5 млн. штукяєць(101,4%). Ці досягнення свідчать: де справжні господарі, там і діло спориться.
І не потрібно цим господарям ні «перстів указуючих», ні циркулярів, ні ра- портувальників-консультантів...
Змістовний і глибокий аналіз роботи рослинницької галузі зробив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Віктор Нікішенко.
Після офіційної частини — невеликий передноворічний концерт, якому передувало коротеньке вступне слово директора «Асканійського». Віра Найдьонова наголосила, що хліб духовний для неї так само важливий, як і насущний. На культуру в Тавричанці кошти навіть у важкі роки завжди знаходилися. На зарплату, костюми, сучасну апаратуру... А це — сотні тисяч гривень!
Була ще екскурсія на сучасний насіннєвий завод і на тік господарства. Скрізь —доглянутість і порядок, ознаки часу і прикмети поступу. А зелені «полотнища» озимини — наче прапори завтрашніх перемог. А у тому, що перемоги у «Асканійському» обов'язково будуть, ніхто не сумнівається.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |