ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Будівельники падають, як груші»
30.12.2010 / Газета: Новий день / № 1 / Тираж: 36600

З початку року на Херсонщині на робочому місці загинуло 29 чоловік

Алкогольне отруєння стало причиною двох смертей у робочий час. Від гострої інтоксикації етиловим спиртом у своєму ка­бінеті помер головний лікар одного з проти­туберкульозних закладів області та сторож Бериславського міжрайонного управління водного господарства. Цю сумну статисти­ку продовжив робітник одного з сільгосп­підприємств Каховського району, котрий на­підпитку без дозволу керівництва залишив робоче місце, впав у ставок і потонув.

Смертельні випадки на робочому місці, за словами провідного державного інспектора територіального управління Держгірпром- нагляду по Херсонській області Миколи Єложенка, найчастіше взагалі не пов'язані з ви­робництвом. Серед їх причин — природна смерть, ураження електрострумом і навіть са­могубства. І лише п'ять смертей сталися внаслідок «суто» виробничого травматизму.

—За 10 місяців року інспекторами управ­ління було здійснено 2689 обстежень, під час яких виявлено 24 811 порушень норматив­них актів з охорони праці, призупинена ро­бота 1918 об'єктів, що загрожують життю і здоров'ю працюючих. За порушення зако­нодавства з охорони праці притягнуто до адміністративної відповідальності 1075'пра- цівників, у тому числі 293 керівники підприємств. Усього при виконанні трудових обов'язків на Херсонщині цього року по­страждали 122 особи, зареєстровано 43 не­щасні випадки, під час яких постраждало 48 осіб. Основними причинами смертельно­го травматизму були невиконання вимог інструкцій з охорони праці, конструктивні недоліки засобів виробництва, порушення Правил дорожнього руху, — підкреслив Ми­кола Єложенко.

Стан виробничого травматизму і основні напрями вдосконалення роботи з промисло­вої безпеки та охорони праці в будівельній га­лузі стали головною темою обласної наради, яка відбулася у Новій Каховці. її учасники за­значили, що після застою і кризи в будівництві Кабмін почав потроху фінансувати ремонти житлових будинків, шкіл та лікарень. В Україну повернулося чимало заробітчан, які шукають будь-яку роботу на будь-яких умовах. Буді­вельників це влаштовує, вони намагаються якомога більше здешевити своє виробництво, що й призводить до трагічних наслідків.

— Дожилися до того, що в нашому місті будівельники падають, як груші, — зазначив страховий експертзохорони праці відділен­ня виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на ви­робництві та професійних захворювань у м. Нова Каховка Володимир Овчінкін. — Так, 14 жовтня під час виконання покрівельних робіт на даху п'ятиповерхового будинку впав і отримав тяжкі травми покрівельник місцевого ТОВ «Агропродтехніка». На щас­тя, залишився живий. Інший працівник впав з другого поверху. Серед причин подібних випадків—допуск керівниками підприємств на робоче місце некваліфікованих праців­ників, непроведения інструктажу з техніки безпеки і непроведения медоглядів.

За словами Миколи Єложенка, найчаст­іше травмуються робітники віком до 20 років і 58—63 роки. «Люди зі стажем думають, що все розуміють, і іноді просто втрачають пильність, — додав він. — До того ж, вони часто просто не дбають про своє здоров'я. Кілька днів тому у новокаховському ТОВ «Олеся» помер 61-річний столяр, який вза­галі не проходив медогляд і не міг працюва­ти за станом здоров'я. І подібних випадків чимало».

Автор: Олександр ПІТОЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012
Перейти на повну версію сайту