З початку року на Херсонщині на робочому місці загинуло 29 чоловік
Алкогольне отруєння стало причиною двох смертей у робочий час. Від гострої інтоксикації етиловим спиртом у своєму кабінеті помер головний лікар одного з протитуберкульозних закладів області та сторож Бериславського міжрайонного управління водного господарства. Цю сумну статистику продовжив робітник одного з сільгосппідприємств Каховського району, котрий напідпитку без дозволу керівництва залишив робоче місце, впав у ставок і потонув.
Смертельні випадки на робочому місці, за словами провідного державного інспектора територіального управління Держгірпром- нагляду по Херсонській області Миколи Єложенка, найчастіше взагалі не пов'язані з виробництвом. Серед їх причин — природна смерть, ураження електрострумом і навіть самогубства. І лише п'ять смертей сталися внаслідок «суто» виробничого травматизму.
—За 10 місяців року інспекторами управління було здійснено 2689 обстежень, під час яких виявлено 24 811 порушень нормативних актів з охорони праці, призупинена робота 1918 об'єктів, що загрожують життю і здоров'ю працюючих. За порушення законодавства з охорони праці притягнуто до адміністративної відповідальності 1075'пра- цівників, у тому числі 293 керівники підприємств. Усього при виконанні трудових обов'язків на Херсонщині цього року постраждали 122 особи, зареєстровано 43 нещасні випадки, під час яких постраждало 48 осіб. Основними причинами смертельного травматизму були невиконання вимог інструкцій з охорони праці, конструктивні недоліки засобів виробництва, порушення Правил дорожнього руху, — підкреслив Микола Єложенко.
Стан виробничого травматизму і основні напрями вдосконалення роботи з промислової безпеки та охорони праці в будівельній галузі стали головною темою обласної наради, яка відбулася у Новій Каховці. її учасники зазначили, що після застою і кризи в будівництві Кабмін почав потроху фінансувати ремонти житлових будинків, шкіл та лікарень. В Україну повернулося чимало заробітчан, які шукають будь-яку роботу на будь-яких умовах. Будівельників це влаштовує, вони намагаються якомога більше здешевити своє виробництво, що й призводить до трагічних наслідків.
— Дожилися до того, що в нашому місті будівельники падають, як груші, — зазначив страховий експертзохорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Нова Каховка Володимир Овчінкін. — Так, 14 жовтня під час виконання покрівельних робіт на даху п'ятиповерхового будинку впав і отримав тяжкі травми покрівельник місцевого ТОВ «Агропродтехніка». На щастя, залишився живий. Інший працівник впав з другого поверху. Серед причин подібних випадків—допуск керівниками підприємств на робоче місце некваліфікованих працівників, непроведения інструктажу з техніки безпеки і непроведения медоглядів.
За словами Миколи Єложенка, найчастіше травмуються робітники віком до 20 років і 58—63 роки. «Люди зі стажем думають, що все розуміють, і іноді просто втрачають пильність, — додав він. — До того ж, вони часто просто не дбають про своє здоров'я. Кілька днів тому у новокаховському ТОВ «Олеся» помер 61-річний столяр, який взагалі не проходив медогляд і не міг працювати за станом здоров'я. І подібних випадків чимало».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.012Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |