Щодня кожен з нас буває в магазині. Однак чи завжди ми одержуємо чек за покупку і чим це для нас обертається? Питання майже риторичні...
Цього року податківці перевірили 3286 підприємців, щоб дізнатися: наскільки чесно і порядно вони розраховуються зі своїми клієнтами, а якщо точніше — чи видають їм чеки?
— Результат доволі красномовний: .застосовано майже 25,7 мільйона гривень штрафних санкцій, — повідомив заступник голови ДПА у Херсонській області Віталій Лазарєв. — Ми постійно звертаємося до населення з проханням вимагати під час покупок документ, який би підтверджував факт здійснення розрахунку. Більше того, за вимогами законодавства продавці зобов'язані зареєструвати суму покупки через касовий апарат та роздру- кувати касовий чек. За це порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі п'ятикратної вартості продажів, здійснених без використання касового апарату. А от видача касових чеків безпосередньо покупцям вважається обов'язковою тільки на вимогу покупців. Якщо вам у цьому відмовляють, повідомляйте обласне управління у справах захисту прав споживачів та місцеві податкові інспекції.
Ми з вами, шановні читачі, повинні пам'ятати, що, не одержавши чек, не тільки сприяємо розвитку тіньової економіки, але й стаємо беззахисними при порушенні наших прав як покупців. Адже, не маючи чека, неможливо перевірити вартість покупки, не вдасться також повернути неякісний товар або звернутися до фахівців із захисту прав споживачів чи навіть суду.
— Практика свідчить; найпоширеніші порушення — проведення розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій або без оформлення розрахункових квитанцій, — наголошує Віталій Лазарєв. — Фіксуються численні випадки незареєстрованих належним чином протягом дня сум продажів. У таких випадках готівка накопичується на робочому місці касира. Під час перевірок гроші відносяться до так званих зайвих коштів або до суми невідповідності. Штрафні санкції — у п'ятикратному розмірі цієї невідповідності.
Отож і виходить, що розмір штрафу залежить від самих касирів: як «попрацюють», СТІЛЬКИ їм і нарахують.
— Доволі часто до коштів на робочому місці потрапляють і власні гроші касира, і кошти, що надаються власником торговельної точки для розрахунків за закуплений товар, — зауважив начальник управління податкового контролю юридичних осіб ДПА у Херсонській області Сергій Олефіренко. — Хоча для обліку коштів для закупівлі існують спеціальний порядок та відповідний режим роботи реєстратора розрахункових операцій. Власні гроші, згідно з правилами торгівлі, тримати на робочому місці заборонено. Не дозволяється також використовувати для збереження виручки власні гаманці або інші місця зберігання своїх коштів. Прикро, проте подібні випадки порушень не раз доводилося розглядати у суді за скаргами підприємців.
«Забудькуватість» бізнесменів обертається для них чималими сумами фінансових санкцій. Наприклад, за нерозміщення торгового патенту або його завіреної копії у доступному для вільного огляду місці передбачена фінансова відповідальність у розмірі місячної вартості патенту.
Мабуть, не .всі підприємці знають: у разі, якщо сума ви- торгів у магазині або кафе суттєво менша за суму виторгів інших торговельних точок, які працюють на одній території та займаються однаковим видом діяльності і мають однакові умови для отримання доходу, податківці вдаються до хронометражу — спостереження за денним обігом готівки. Податковий інспектор 10 днів або більше перебуває у приміщенні торгового об'єкта та фіксує реальний виторг.
— Протягом року ми провели 338 хронометражів у місцях масового відпочинку громадян, — говорить Сергій Олефіренко. — Важлива деталь: жодного випадку зменшення денного виторгу під час хронометражів не зафіксовано. Навпаки, спостерігається збільшення вдвічі.
Рекорд встановлений у Скадовському районі. Під час хронометражу магазину виторг зріс у вісім разів! Порушник сплатив за це понад тисячу гривень штрафу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |