ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Перед законом усі рівні
30.12.2010 / Газета: Новий день / № 1 / Тираж: 36600

Херсонські МНСники надали правову підтримку вчителям, пенсіонерам, безробітним і навіть бомжам

У приймальні громадян ГУ МНС України в області пройшов тиждень безкош- товноїправовоїдопомоги з питань реалізаціїта захисту прав людини. На що скар­жаться громадяни, у яких немає можливості найняти власного юриста, кореспон­дент «НД» поцікавився у начальника сектору нормативно-правової роботи ГУ МНС України в Херсонській області лейтенанта служби ЦЗ Костянтина ШОСТАКА.

- КОСТЯНТИНЕ Івановичу, які' результати цього тижня пра­вової підтримки?

— Щодо реалізації своїх прав і свобод протягом п'яти днів до приймальні грома­дян ГУ МНС України в області звернулися , 10 людей. Кожному з них ми надали фахо­ву юридичну консультацію. Погодьтеся, сьогодні далеко не всі жителі області ма­ють фінансову можливість найняти юрис­та. Його послуги недешеві, а якщо для кон­сультації потрібно ще й їхати кудись у гли­бинку, сума допомоги взагалі мало не по­двоюється. Тому до нас і звернулися пе­реважно соціально незахищені громадя­ни: медики, педагоги, пенсіонери і навіть люди без постійного місця проживання.

Питання — найрізноманітніші. Вивчив­ши кожен конкретний випадок, дійсно пе­реконуєшся, що права цих людей порушу­ються. Наприклад, випускниця Херсонського держуніверситету, яка за направлен­ням на три роки поїхала працювати у село, не отримала жодної копійки матеріальної допомоги. Хоча держава передбачає їй таку разову адресну допомогу. У райвідділі осві­ти, куди дівчина звернулася за пояснення­ми, сказали, що її посада не входить до пе­реліку тих, за які надаються так звані підйомні. Ми вивчили юридичну сторону цієї ситуації. Виявляється, що жодного переліку посад не існує. Якщо держава направляє молодого педагога працювати у село, йому гарантується грошова допомога.

Одній херсонці тривалий час заважає нормально жити сусід. Він погрожує, виби­ває двері, користується її речами тощо. Сім місяців тому жінка написала заяви до міліції та районної прокуратури, але й до сьогод­нішнього дня правоохоронні органи не до­помогли. Зневірена городянка звернулася за юридичною консультацією до МНС. Ми допомогли правильно скласти звернення до обласної прокуратури. Надалі ситуацію триматимемо під контролем.

Ще-за часів СРСР інша жінка купила у селі будинок, але правильно не оформи­ла його на себе. Має на руках лише роз­писку колишньої власниці. Тяжко захворів­ши, нова власниця будинку виїхала лікува­тися у Херсон. Уявіть, яким було її здиву­вання, коли, повернувшись у рідне село, не знайшла свого будинку. З відома там­тешнього сільського голови будинок про­сто знесли. Жінка цікавиться: чи мали пра­во зносити її власність? Навіть якщо будинок і неправильно оформлений, всі ж у селі знають, чий він і хто там живе.

По допомогу звернувся і чоловік без по­стійного місця проживання. Він 27 років відсидів у в'язниці, а вийшовши на волю, зіштовхнувся з небажанням поновлювати йому паспорт. Куди і як правильно звернути­ся з цією проблемою, ми чоловіку пояснили.

Чи зверталися громадяни з про­ханням відстоювати їхні інтереси у суді?

Лише одного разу. Але чи дійде до цього, поки не знаю. Безкоштовну консуль­тативну підтримку, в рамках правового тиж­ня, спеціалісти нашого сектору надали всім, хто звернувся. Зовсім інша справа представницької функції у суді. Спочатку потрібно взяти дозвіл керівника ГУ МНС України в області, вивчити, наскільки це важлива справа, адже від професійних обов'язків нас ніхто не звільняє. По мож­ливості, юристи МНС готові піти на це.

А взагалі відчувається небажання лю­дей відстоювати свої права до кінця, звер- 1 татися до суду. Кілька людей говорять про неправомірні, на їхню думку, дії міліціо­нерів: одного на кілька діб затримали без жодних пояснень, іншого обшукали. Втім, скаржитися на перевищення службових повноважень співробітниками органів внутрішніх справ херсонці не поспішають. Хтось не вірить у результативність таких скарг, решта — просто бояться.

Дякую за розмову.

Автор: Вадим Лубчак


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту