У Новий 2011 рік наше місто увійде із затвердженим міським бюджетом.
Його загальний обсяг — 850,9 млн.грн., що на 42 млн. грн., або на 5%, більше, ніж у 2010 році.
Загальний фонд становить 534,6 млн.грн., спеціальний — 51 млн.грн.
У зв'язку з реформуванням бюджетного та податкового законодавства, значно збільшена база і сума доходів міського бюджету. Вони становитимуть 69,5 млн.грн., це на 22,1 млн.грн. більше, ніж у 2010 році.
Зокрема, надходження складають:
фіксований податок на доходи — 1,7 млн.грн.;
збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності — 4,4 млн.грн.;
адмінштрафи, що накладаються адмінкомісіями, — 200 тис.грн.;
туристичний збір — 200 тис.грн.;
плата за землю (збільшення відрахувань з 75% до 100% та проведення грошової оцінки землі) — 52,1 тис.грн.;
єдинии податок з доходів — 21,8 млн.грн.;
екологічний податок (збільшення відрахувань з 20% до 50%) — 4,4 млн.грн.
Перегляд ставок та відсотків відрахувань по цих доходах дав можливість збільшити планові показники у сумі 33,4 млн.грн.
Загальний обсяг видатків міського бюджету на 2011 рік затверджено у сумі 850,9 млн.грн. Запроваджено нові розміри мінімальної заробітної плати працівників бюджетних установ: з 1 січня — 941 грн,, з 1 квітня — 960 грн., з 1 жовтня — 985 грн., з 1 грудня — 1004 грн. на місяць. Видатки на проведення розрахунків за спожиті енергоносії розраховано, виходячи з обґрунтованих лімітів споживання та діючих тарифів, а також їх прогнозного зростання в середньому на 10,5 %.
Поточні видатки передбачено на рівні минулого року.
У проекті бюджету на наступний рік передбачається фінансування всіх існуючих державних та міських програм у сфері соціального захисту населення.
При цьому збільшується рівень фінансування окремих заходів щодо соціального захисту ветеранів, інвалідів, дітей.
За дорученням міського голови Володимира Сальдо, з урахуванням змін законодавства щодо дохідної частини бюджету, в міському бюджеті на 2011 рік на 64,9 % в порівнянні з 2010 роком збільшено фінансування галузі житлово- комунального господарства. Воно складає 73,8 млн.грн. Зокрема, кошти розподіляються наступним чином:
проведення заходів із забезпечення цілодобового водопостачання та поліпшення якості води — 11 млн.грн.;
капітальнйй ремонт житлового фонду — 10,5 млн.грн.;
зовнішнє освітлення міста, капітальний ремонт об'єктів зовнішнього благоустрою — 6,5 млн.грн.;
благоустрій — 10 млн.грн.;
співфінансування на будівництво житлових будинків для уселення мешканців з аварійних будинків «гнучкої конструктивної схеми» -15 млн.грн.;
реконструкція теплових мереж та обладнання — 6 млн.грн.
ремонт доріг — 14 млн.грн.
Проект міського бюджету на 2011 рік пройшов ретельне опрацювання постійною депутатською комісією з питань планування, фінансів, бюджету та соціально- економічного розвитку. Як зазначив голова комісії Василь Федін, комісією проведено б засідань з цього питання, В опрацюванні видатків бюджету брав участь весь депутатський корпус, але основна увага приділена саме формуванню доходів бюджету,
В першу чергу, опрацьовано розмір фіксованого податку для громадян, ставки збору за провадження торговельної діяльності, ставки єдиного податку для фізичних осіб. Суттєвим джерелом наповнення бюджету, 2011 є збір за провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.
«Ці нововведення дадуть можливість наповнити бюджет», — наголосив В.Федін.
Значна увага приділена надходженням до бюджету від діяльності комунальних підприємств. Від рекламної діяльності планується отримати до бюджету 2 млн. 272 тис. грн.
9,6 млн грн. заплановано отримати від продажу комунального майна, перелік такого майна чітко визначений.
Міський голова Володимир Сальдо наголосив на важливості прийняття міського бюджету на наступний рік. «Така можливість, завдяки конструктивній діяльності Президента і Уряду країни, виникла в нас вперше за останні декілька років. Ми входимо у новий рік із затвердженим бюджетом». Міський голова також повідомив, що міський бюджет збалансований таким чином, аби забезпечити фінансування всіх галузей економіки міста. Особливість його полягає у суттєвому в порівнянні з минулим роком збільшенні фінансування житлово-комунального господарства та розвитку міської інженерної інфраструктури.
Останню частину робіт проведено 25 грудня. Таким чином, кошти у сумі 17,5 млн.грн., виділені з державного бюджету, повністю освоєні.
Завдяки новій технології санації та безтраншейному методу проведення ремонтних робіт, вдалося збільшити обсяги їх виконання до 5,5 км замість 4,024 км, як це планувалося.
Відновлення колекторів здійснено двослойними гофрованими пластмасовими трубами спеціалізованою підрядною організацією ТОВ «Укрспецобладнання». Остання частина труб колектора змонтована на ділянці санації Північного самопливного колектора по просп.200-річчя Херсона.
Загальна протяжність колекторів складає 11 км 945 м. З них — Північний самопливний колектор — З км 876 м, Південний — 5 км 569 м, колектор №22 — 2 км 500 м. Північний самопливний колектор забезпечує водовідведення 77 тис. споживачів (частини мікрорайону ХБК, Північного мікрорайону, району вул.Паровозної), Південний — 55 тис. споживачів (частини ХБК, центру, приватного сектора в районі Корабельної площі та вздовж вул.Перекопської), колектор №22 35 тис. споживачів (II, III, IV Таврійських мікрорайонів, частини Північного мікрорайону).
Завдяки допомозі обласної державної адміністрації, з державного бюджету у вересні цього року виділено 17,5 млн.грн. На ремонт Північного колектора спрямовано 7 млн. 537,9 тис.грн., Південного — 9 млн. 962,1 тис.грн.
До цього аварійно-відновлю- вальні роботи на каналізаційних колекторах проводилися виключно за рахунок коштів міського бюджету. У 2010 році на ці цілі було спрямовано 3,1 млн.грн., відновлені ділянки загальною протяжністю 1 км.
Роботи з освоєння виділених державою коштів розпочалися 20 жовтня та тривали 2 місяці.
Хід завершальних робіт особисто перевірили голова обласної державної адміністрації Микола Костяк та міський голова Вололимир Сальдо.
Як зазначив Микола Костяк, ці роботи є одним з напрямків комплексного реформування міського господарства, опрацьованого спільно з міською владою. Реконструкція каналізаційних колекторів — серйозна частина робіт із забезпечення мешканців міста якісними послугами з водопостачання та водовідведення. «Ми вдячні керівництву країни, — на^ голосив голова обласної державної' адміністрації, — адже першии транш коштів отримали без затримки». Керівник області підкреслив, що виділення другого траншу очікується у 2010 році. «Ми підписали Угоду щодо регіонального розвитку між Херсонською областю та кабінетом міністрів України. В рамках цієї Угоди, я сподіваюся, ми зможемо отримати допомогу з державного бюджету на остаточне розв'язання проблеми з колекторами у Херсоні».
Важливим у технології проведення робіт міський голова Володимир Сальдо вважає те, що ані при ава- рійно-відновлювальних роботах, ані при реконструкції не здійснювалося відключення споживачів від послуг з водопостачання та відведення каналізаційних стоків. «Городяни не відчували цих проблем. Послуги надавалися в повному обсязі. Це нові технології, які ми застосовуватимемо і в подальшому». Крім того, він наголосив, що місто одне б не впоралося з цією проблемою. «Те, що розпочата реконструкція всієї системи водозабез- печення та каналізації міста, — результат спільної роботи і показник розуміння, що великі інфраструктури! проекти потребуєть співфінансування. Обласна державна адміністрація допомагає місту, і вже у наступному році ми очікуємо другий транш — 33 млн.грн. на завершення реконструкції каналізаційної системи Херсона», — зазначив В.Сальдо.
Після закінчення реконструкції місто майже на 50 років позбудеться проблеми з колекторами, адже саме таким є гарантійний термін на труби, що змонтовані.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |