Прощаючись з 2010 роком, саме час замислитись, а наскільки визначальним для подальшого розвитку українського суспільства він був? Якщо говорити про територіальну громаду Каховщини, то рік, що минув, безсумнівно, зміцнив економічні підвалини нашого району і створив перспективні наробки на майбутнє. Вкрай важливо, що значно стабілізувалася загальна політична ситуація, що дозволило консолідувати колективні зусилля і спрямувати їх на здійснення першочергових завдань.
Особливо вагомі надбання на рахунку трудівників агропромислового комплексу Каховщини. На збиранні ранніх зернових в районі було досягнуто найбільшої на Херсонщині врожайності збіжжя. Перекрито завдання по виробництву сої, кукурудзи, соняшника, овочів, кормів... Не здали трудових позицій й каховські тваринники, які збільшили реалізацію м'яса, молока, яєць та вовни. На землях, що ще не так давно пустували, закладено нові сади, виноградники та ягідники. Каховчани перевиконали завдання по сівбі озимих культур. В результаті за підсумками роботи в 2010 році наш район посів перше місце в області і його у сільгосп- виробництві Херсонщини визнано найкращим.
В цих звитягах вкрай суттєва частка самовідданої праці землеробів та тваринників ДСДС «Асканійська» (директор Герой України Віра Найдьонова), СТОВ «Таврійська перспектива» (генеральний директор Володимир Єрмоленко), ДПДГ «Каховське» (директор Едуард Репілевський), ТОВ «Торговий дім «Продексім» (керівник Ігор Колихаєв), фірма «Фрідом Фарм» (Михайло Медолиз), ПП «Фаворит-3» (Сергій Леонтюк), ФГ «Зоря Каховщини» (Леонід Кириченко), ПП «Дніпрові А-Агро» (Борис Альошин), ТОВ «Агро-Капітал» (Іван Пінтійський), ТОВ «Геліос-1» (Юрій Горстка), ТОВ «Агробізнес-2» (Симон Бабаян)... Особлива подяка трудовим колективам управління Головного Каховського магістрального каналу (Юрій Ващенко) та міжрайонного управління водного господарства (Олександр Бруштйяя), які забезпечили якісний і безперервний полив зрошуваних ланів.
Важливо підкреслити, що саме в 2010 році райдержадміні- страція та районна рада як ніколи гостро поставили питання про іфективне використання ріллі, про дотримання науково обгрунтованих сівозмін, впровадження новітніх агротехнологій і підвищення розміру орендної плати за використання земельних паїв селян як мінімум до 3 відсотків від вартості тих паїв. В результаті посилення подібного контролю з боку РДА та сільських рад було «включено» в роботу сотні гектарів родючої землі, вдалося збільшити на 35-40 відсотків легалізацію сезонних робочих місць в рільництві і залучити додатково до місцевих бюджетів понад | мільйони гривень.
Цінне те, що сільськогоспо-: дарські товаровиробники району побачили: держава повернулася обличчям до їх проблем та турбот. А свідченням тому стали державні програми, які компенсують вітчизняним аграріям їх витрати електроенергії на зрошенні, заохочують збільшувати посіви зернових культур (особливо озимої пшениці), стимулюють відновлення зрошувальних систем (до слова, в Каховському районі мова про відновлення зрошувальних мереж не йде, бо вони всі в нас були збережені до гектара; нас сьогодні хвилює інше — як оперативніше та якісніше реконструювати поливні ниви).
2010-й піде в історію Каховіщини й як рік позитивних зрушень у розвитку соціально-культурно- побутової інфраструктури наших сільських населених пунктів. В галузі народної освіти Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності зміцнити матеріапьну базу сільських шкіл та оптимально укомплектувати їх педагогічними кадрами, і освітяни Каховщини на цьому шляху вже зробили багато кроків вперед. А у найближчих їх планах — суттєве збільшення комп'ютерних класів, відновлення і створення нових шкільних майстерень для проведення уроків праці та професійної орієнтації, здійснення в усіх сільських школах євроремонтів, аби облаштувати будівлі енергозберігаючими вікнами, дверима та сут часними внутрішніми туалетами.
В районі завершується копітка робота по передачі на баланс районної ради всіх медичних закладів на селі. Одночасно спрямовуємо зусилля на те, щоб будь-який ФАП чи амбулаторія мали сповна необхідні медикаменти, мед- устаткування, спецтранспорт тощо, а в центральній районній лікарні та дільничних лікарнях палати для ветеранів війни та праці «переобладнуються відповідно до 1 підвищених сучасних вимог.
Зрозуміло, нас не може не радувати той факт, що в більшості сільських населених пунктах району протягом 2010-го поліпшилося водопостачання, але заспокоюватися ще рано. Серйозно сьогодні ставимо питання про пошук нових джерел водопостачання якісною водою, про буріння нових свердловин і облаштування їх сучасними бюветами для цілодобового водозабезпечення селян.
Особливо знаменним став 2010-й для мешканців, сіл Цукури та Червоне Поділля, бо саме в цей рік у їх домівки надійшов природний газ. Темпи газифікації населених пунктів Каховщини однозначно прискоряться. В 2011 році ми плануємо прокласти майже 18-кіло- метровий підвідний газопровід з Роздольного, аби розпочати газифікацію сіл Чорноморівка, Семенів- ка, Богданівка, Наталівка і Костогризове. Фактично нема сумнівів в тому, що незабаром природний газ прийде з с. Тавричанка в села Дудчине та Любимо- Павлівка. В населених пунктах, де є вже блакитне паливо, розпочнеться активна газифікація об'єктів соцкультпобуту, тобто шкіл, дитсадків,ФАПів, будинків культури тощо. А в газифіковані села, як засвідчує досвід та звичайна логіка, охоче «заходять» перспективні інвестори капітальних вкладень.
До слова, 2011 -й рік має бути плідним в плані вкладІнйя нових інвестицій в економічний .розвиток Каховщини.
За попередніми домовленос- тями, одна з потужних вітчизняних фірм планує побудувати в центрі нашого району завод по виробництву фруктових соків. Бізнесмени із грузинського Ланчхуті мають намір вкласти солідні кошти у виробництво і переробку зерна кукурудзи на території Каховщини. Очікується спорудження в нашому районі обласного оптового ринку сільгосппродукції. Є й ряд інших цікавих та перспективних інвестиційних проектів. Особисто я, наприклад, пропоную можливим вкладникам коштів взятися за будівництво заводу червоної цегли, для чого ми маємо чудові в достатньому обсязі поклади глини.
Словом, ми вступаємо в новий рік, маючи чіткі завдання і сприятливі передумови для їх успішного здійснення. Ще раз повторюсь: райдержадміністрація-приділятиме виняткову увагу ефективному використанню ріллі, збільшенню питомої ваги вирощування озимої пшениці, кукурудзи та овочів у загальному обсязі сільськогосподарського виробництва, проведенню реконструкції зрошувальних мереж, відновленню колишнього потенціалу тваринництва (в тому числі за рахунок створення потужної вівчарської ферми на території Червонопере- копського поду) і суттєвому піднесенню рівня життя та соціального захисту сільського населення. Впевнений: у 2011-ому ми всі разом потрудимось і звитяжніше, і ефективніше, і матимемо від того значно ліпшу матеріальну винагороду.
Щиросердно вітаю жителів Каховщини з Новим роком! Всім нам здоров'я, щастя, взаєморозуміння і світлої долі!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |