ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сесія міської ради
04.01.2011 / Газета: Каховська зоря / № 1-2 / Тираж: 8000

23 грудня відбулася третя сесія міської ради VI скликання, яку провів міський голова Олександр Карасевич за участю ЗО депутатів. На розгляд внесено 38 питань.Перед початком сесії депутати продо­вжили спілкування з керівниками комуналь­них підприємств міста, розпочате тиждень тому на спільному засіданні депутатських комісій. Минулого разу про стан на очолю­ваних ними підприємствах звітували дирек­тори КП «Котельщик» (Анатолій Березань) і «Каховтеплокомуненерго» (Володимир Богданов), «Житловик-Свєтлово» (Віктор Пономаренко) і «Наш дім» (Олег Потоскуєв) і тепер — начальник планово-виробничого відділу КВУ «Каховський водоканал» Люд­мила Шкрябіна.

їй довелося відповідати на численні і часом гострі запитання, діалог перейшов у дискусію. Тому заплановані звіти керівників інших комунальних підприємств, на які вже не залишилося часу, перенесено на наступ­не спільне засідання депутатських комісій.

І сама сесія розпочалася з полеміки, причиною якої послужили аж 8 депутат­ських звернень від фракції Партії регіонів: про ситуацію з забрудненням промислови­ми стоками соснового бору та порушення при приватизації КП «Парк культури та від­починку», про створення комісії для пере­вірки фінансово-господарської діяльності ЖЕКів та інших комунальних підприємств. Однак внесені звернення зустріли спротив міського голови, а секретар міської ради Олександр Гончаров наполіг на тому, що не допустить порушення регламенту сесії, за­твердженого самими ж депутатами. Павло Філіпчук, як голова фракції Партії регіонів, наполягав на розгляді цих звернень, оскіль­ки їх включення до порядку денного сесії пропонувалося ще на минулій сесії і на за­сіданні депутатських комісій. Головуючий Олександр Карасевич запропонував інший варіант: вивчити ці питання, підготувати проекти рішень і розглянути на позачерго­вій сесії, яку скликати через кілька днів.

Після того, як вгамувалися пристрасті, голова міської виборчої комісії Таїсія Попо­ва доповіла про дострокове припинення по­вноважень депутата міської ради Сергія Бо­рисовича Баірова і визнання повноважень депутата Світлани Михайлівни Мундрієв- ської. Далі було затвердено список народ­них засідателів Каховського міськрайон- ного суду, перелік питань для розгляду на сесіях і засіданнях постійних комісій у 2011 році, зміни до Міського бюджету на 2010 рік (у зв'язку з надходженням до державного бюджету додаткових дотацій і субвенцій у розмірі 155,4 тисячі гривень).

Досить детально розглянули депутати звернення фракції Партії регіонів про орга­нізацію дорожнього руху по вулиці І.Золіна. Прийнято рішення про заборону руху вантажних автомобілів з вагою понад 5 тонн з 1 лютого, — цього довго добиваються жителі вулиці, яка не пристосована для того, щоб прийняти такий посилений потік транспор­ту. Водночас начальник Каховського відді­лення ДАІ Сергій Калюжний зазначив, що це проблему не вирішує: слід розробити схему руху вантажного транспорту по всьому міс­ту. В ході обговорення було оголено й інші проблеми: потреба реконструкції зливової каналізації, будівництва велодоріжки по вул. Мелітопольська у бік Любимівки, вста­новлення «зелених стрілок» на світлофорах (16 комплектів уже готові до монтажу).

Гарячим було й «аптечне» питання: про передачу в користування ПП «Лювіна» при­міщення по вул. Мелітопольська, 42 для розміщення у ньому аптеки. Завідуюча центральною аптекою Світлана Нікітіна за­певнила, що має твердий намір відновити роботу колишнього аптечного пункту, а ціни на медпрепарати будуть не дорожчі, ніж в інших аптеках міста. Також Нікітіна зробила особливий аспект на тому, що центральна аптека № 27 — єдина в області зберегла такі напрямки діяльності, як безкоштовний від­пуск медпрепаратів пільговим категоріям населення та онкохворим, виготовлення лікувальних засобів за рецептами лікарів, стерильних розчинів для Каховської цен­тральної лікарні. Ця аптека є базовою для проходження практики та інтернатури студентами фармацевтичних навчальних закладів. Директор ПП «Лювіна» Віктор Рябцев, який вже встиг відремонтувати це приміщення, погодився передати його центральній аптеці без всяких умов: «Це мій подарунок громаді міста». На запитання де­путатів: «Чому приватний підприємець роз­почав ремонт ще до того, як отримав до­звіл?» відповідь так і не надійшла. Так само нез'ясованим залишилося питання: «Чому в «Лювіні ціни вищі, ніж в інших аптеках і в інших містах?»

Без зайвих суперечок було внесено зміни до проекту «Економне освітлення ба­гатоквартирних житлових будинків», роз­глянуто хід виконання ряду міських про­грам (відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2013 року, «Молодь», розвитку козацтва, розвитку і функціонування укра­їнської мови, розвитку позашкільної освіти), затверджено міську цільову-програму розвитку дошкільної бсвіти. Під час розгля­ду виконання програми розвитку фізичної культури і спорту депутат Ігор Хомінець по­рушив проблему — плачевний стан спортив­них майданчиків на житломасиві Свєтлово, і запропонував передати їх на баланс відділу з питань фізичної культури та спорту.

Внесено зміни до Правил благоустрою міста, які доповнено пунктом про заборону появи собак у місцях загального користу­вання, скверах, парках, на вулицях міста та інших місцях масового перебування людей без супроводження.

Дискусію викликав і проект рішення про надання земельної ділянки в оренду ПП По- йденко Л.П. під розширення і реконструк­цію кафе «Патмос». Ігор Філіпчук доповів про численні скарги мешканців будинку по вул.Жовтнева,2 на антисанітарію і пору­шення громадського порядку. Підприємця зобов'язали лавести порядок (огородити існуючий туалет і спорудити додаткову ка­біну для туалету.

Принципово поставилися і до питан­ня про надання пільг по оплаті за оренду земельної ділянки ЗАТ «Чумак» для будів­ництва яхтклубу. За наполяганням фракції Партії регіонів була прийнята ставка 10% (а це близько 110 тис. грн. в рік, а не пропо­новані 3% (близько 40 тис. грн.), оскільки яхтклуб є не соціально значимим, а комер­ційним об'єктом.

У «Різному» також розглянуто ряд спір­них питань. Це освітлення і естетичний ви­гляд бігбордів, яких у місті налічується 55. Депутати Андрій Пенізов і Павло Філіпчук подали слушну пропозицію: на незайнятих бігбордах розміщувати соціальну рекламу і доручити її замовлення відповідним відді­лам міськвиконкому. П.Філіпчук виступив із зверненням мешканців буд. №9 по вул. Освіти. О.Карасевич пообіцяв, що до кінця року проблема буде вирішена і мешканці будинку отримають тиск газу, який відпо­відає нормі.

Фінал сесії був таким же емоційним, як і початок. Депутати зажадали відповіді на за­питання: чому досі не сформовано міськви­конком і не визначені заступники міського голови? Чому досі не укладено контракти з керівниками комунальних підприємств?

Надзвичайна подія місцевого значення

У звіті про стан справ у КВУ «Кахов­ський водоканал», який доведено До відома депутатів на сесії міської ради, особливий наголос було зроблено на незадовільному технічному стані мереж: ступінь їх зношеності становить 74 відсо­тки. Украй потрібна і реконструкція очис­них споруд, і ця потреба виникла ще 40 років тому.

Яскравим, переконливим доказом того, наскільки серйозною є проблема, стала аварія, яка виникла 23 грудня на каналізаційному колекторі біля будинку №27 по вулиці Першотравневій. «Внаслі­док агресивних випарів господарських і побутових стоків відбулося руйнування конструкції залізобетонного гасильного колодязя», — значиться в протоколі засі­дання міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та над­звичайних ситуацій, яку було скликано того ж дня. Оскільки КНС не може пере­качувати стоки до аварійного колектора, її зупинено, а нечистоти з усієї централь­ної частини міста спрямовано через ава­рійний скиду Дніпро.

Таким чином у Каховці склалася над­звичайна ситуація місцевого значення. На місце події негайно прибули держав­ні інспектори з охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області С.Трунов й І.Акуленко — для пере­вірки дотримання вимог природоохорон­ного законодавства при аварійній ситуа­ції. В інтерв'ю кореспонденту «Каховської зорі» С.Трунов відзначив, що керівництво міста і КВУ «Каховський водоканал» вжи­ли всі необхідні в даній ситуації заходи. Зараз здійснюється ретельне обстежен­ня технічного стану колектора, який заля­гає на шестиметровій глибині.

Адміністрація «Каховводоканалу» звертається до всіх водокорис­тувачів максимально обмежити скид господарсько-побутових стоків у міську каналізацію. Єдиним способом вирішен­ня техногенно-екологічної проблеми в місті є реконструкція очисних споруд і всього каналізаційного господарства, на здійснення якої потрібно 82 мільйони гривень (одне лише проектування ко­штує 12 мільйонів). Тому керівництву міс­та треба бити в усі дзвони, добиватися фінансування з державного бюджету на виконання цієї невідкладної роботи.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту