Відповідно до чинного законодавства, платники єдиного податку тепер зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок. Податковим кодексом наразі передбачено новий порядок сплати єдиного податку.
— Раніше сума єдиного податку за приватного підприємця та за найманих осіб зараховувалась на рахунки Держказначей- ства, а потім розмежовувалася між бюджетами (43%), Пенсійним фондом (42%), Фондом «непрацездатності» (11 %) та Фондом «безробіття» (4%), — нагадала Ірина Щербина, старший державний податковий інспектор відділу масово-роз'яснювальної роботи ДПС України в Херсонській області.
З 1 січня в соціальному страхуванні відбулися зміни: всі внески в Пенсійний фонд та інші соцфонди замінені єдиним соціальним внеском (ЄСВ). При цьому платники єдиного податку зобов'язані сплачувати ЄСВ повною мірою як за себе, так і за найманих працівників.
— З урахуванням цих обставин Податковим кодексом для спрощенців передбачено сплату єдиного податку не в повному розмірі, а лише у тій його частині, яка належить бюджету, тобто 43% від ставки єдиного податку, — уточнила Ірина Щербина. — Це правило стосується єдиного податку, який сплачується підприємцем за себе, та 50% — доплати за кожного найманого працівника.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |