Коли спочив у Бозі Радянський Союз, у багатьох на вустах було слово «свобода». Проте з часом ми здебільшого так і не навчилися відрізняти свободу від уседозволеності. Мабуть, через це на .двадцятому році незалежного життя, не можемо позбутися багатьох явищ, які згубно впливають на українське суспільство, зокрема, — на його наймолодших представників.
Пам'ятаєте висловлювання: «У Радянському Союзі сексу взагалі не було, дітей знаходили у капусті або їх приносив лелека». Подібна нісенітниця викликала завжди саркастичну посмішку, адже секс був за різних суспільних формацій і усі прекрасно знали звідки беруться діти. От тільки сувора радянська цензура повсякчас пильнувала за «інтимною» темою, чого не скажеш про наше сьогодення, коли оголені тіла сплітаються в екстазі не тільки на екрані телевізора, а й на обкладинках глянцевих журналів, сторінках гламурних газет. Хочете «зазирнути до спальні» — будь ласка, подивитися «гарячий» фільм — немає проблем! і до чого привела така «свобода»? А до того, що Україна — у першій п'ятірці держав, де процвітає дитяча порнографія, серед лідерів у світі щодо поширення ВІЛ/СНІДу. Ми постійно чуємо про гучні скандали, викликані нетрадиційною сексуальною орієнтацією сильних світу цього, про все нові і нові випадки педофілії. Ці ганебні явища не додають авторитету Україні і з ними, ясна річ, треба боротися усім миром. А починати цю боротьбу слід у сім'ях і шкільних колективах. Батьки і педагоги мусять бути мудрими і терплячими, адже сексуальність — почуття дуже інтимне, бодай інтимніше за почуття релігійності. Тут «махати шаблею» не можна, аби не травмувати дитячу психіку, не завдати морального болю.
На жаль, останнього місяця минулого року мали в районі випадки, коли малолітні дівчатка покинули рідні домівки і навчання у школах та пустилися у мандри назустріч сексуальним розвагам. Чому так сталося? Байдуже ставлення до виховання дітей з боку батьків? Послаблення виховної та профілактичної роботи у школах? Можливо, спрацювали і ці чинники. Та у службі у справах дітей райдержадміністрації, оперупов- новажені кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС А.К. Гасімов та М.В. Амбарцумов, завдяки оперативності яких вдалося знайти дівчаток, бачать корені існуючої проблеми у шаленій пропаганді розбещеності, сексуальної розкріпаченості, що заполонила засоби масової інформації і використовується з вражаючою безвідповідальністю тими, хто її «виводить» у маси. Прикро, що «доросла» поведінка деяких неповнолітніх слугує поганим прикладом для їх ровесників. 13-річні дівчатка починають прагнути «інтиму», подеколи зі значно старшими представниками протилежної статі. Ті, у свою чергу, забувають про досить сувору кримінальну відповідальність за розваги у ліжку зі школярками. За статтею 166 Кримінального Кодексу України можуть притягнути до відповідальності і батьків, які махнули рукою на виховання своїх синів і доньок. І, зрештою, чи зможе у майбутньому керувати своєю сексуальністю, створити міцну сім'ю та, хто вже неповнолітньою у брутальний спосіб багато дізналася про найінтим- ніше у людському житті?
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |