ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
He «розпинали», а по-справжньому спитали
10.01.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 3-4 / Тираж: 3416

Як ми вже повідомляли, 24 груд­ня 2010 року відбулась 4-та позачер­гова сесія ЦюрупинськоІ міськради шостого скликання. Депутати розпо­ділили фінансові залишки за однією дванадцятою частиною бюджету- 2010. Несподіваною для присутніх виявилась пропозиція виділити ЗО тисяч гривень МКП «Водоканал» на компенсацію в різниці тарифів за по­слуги водопостачання. Ці кошти бу- дутьспрямовані на погашення забор­гованості комунального підприєм­ства перед Пенсійним фондом.

Ще 12 тисяч гривень спрямовано на встановлення поручнів в 56 під'їздах багатоповерхових будинків для безпечного пересування жильців. Сесія також прийняла рішення згідно з рекомендацією Кабміну передати ФАП с.Саги в повне господарське відання Цюрупинськоїрайлікарні. Це дасть змогу районному бюджету на­пряму спрямувати кошти на ремонт та утримання медичного закладу.

Розглянуто ряд процедурних пи­тань. Зокрема, про зміну структури апарату міськради у зв'язку з пропозицією В.Плотнікова замінити по­саду одного із своїх заступників — з бюджету та фінансової роботи на посаду заступника з питань ЖКГ, що, на думку міського голови, в ситуації, яка склалась у житлово-комунально- му господарстві, важливіше. Депу­тати підтримали таку пропозицію. Підходящу кандидатуру на цю поса­ду голова пообіцяв назвати пізніше.

Також було затверджено ставку єди­ного податку — по максимуму200 гри­вень для всіх суб'єктів підприємниць­кої діяльності, які працюють на спрощеній системі оподаткування. З цього питання виникла певна дискусія — кілька депутатів не погодились з такою «зрівняйпівкою». У відповідь В.Плотні- ков зауважив, що «якщо в міськраду прийшли не декоративні, а справжні депутати, то треба наповнювати бюд­жет, а не займатися благодійністю.

- Та найцікавіше буде у «Різному», — пообіцяв Василь Фадейович.-Але чому замість трьох звітів буде лише один?

Це питання міський голова адре­сував своєму першому заступнику Сергію Пінькасу.

Депутатами міськради, — пояс­нив Сергій Володимирович, — внесе­но пропозицію заслухати звіти кері­вників комунальних підприємств щодо заборгованості, штатного розкладу та їхньої зарплати.

«Дуже хороші питання», — почуло­ся в сесійному залі.

Однак, — продовжив перший за­ступник міського голови С.Пінькас, — звітувати на сесії прийшов лише ди­ректор МКП «Водоканал» В.Шатохін.

Решта керівників, як нам доповіли, захворіли. А їх заступники виявились начебто неготовими доповісти по переліку питань.

Ми, — почав свій звіт В.Шатохін, — пройшли всі процедури з обгрун­тування тарифів. Чи зможе підприє­мство функціонувати без їх підви­щення? Ні. Тільки прийняття нових та­рифів сприятливо позначиться на роботі підприємства.

І хоча свій звіт В.Шатохін закінчив фразою «просимо»: «Сподіваємось, що нам вдасться вирішити питання з тарифами», І.Житченко, коли взяв слово, сконцентрував увагу на іншо­му.

Я бачу економічний сенс в іншо­му, — сказав депутат. — Може, спершу навести порядок зі штатним розкла­дом, фондом зарплати, припинити спекуляції відносно начебто «непра­вильних» очисних споруд. А вже потім ставити питання про тарифи, підвищення яких, скоріш за все, якщо й знадобиться, то незначне.

Відповідаючи на запитання І.Житченка, В.Шатохін пояснив, що фонд зарплати у структурі витрат стано­вить більше 70 процентів. Податки і' збори, аби платилися, ще приблиз­но четверту частину.

Щож'залишається на експлуа­тацію і підтримання в належному стані водогінних мереж та насосних станцій? — поцікавився І.Житченко.

Відповіді на це В.Шатохін не дав.

Один з парадоксів такої «ефек­тивності» виробництва, — пояснив перший заступник міського голови С.Пінькас, — полягає втому, що щом­ісяця «Водоканал» збирає 150 тис. грн. платежів з населення. А лише на зарплату потрібно 230 тис.

Питання зарплати директора, го­ловних спеціалістів увесь час свідо­мо обходили. На цей раз «стилісти­ку» змінили і змусили В. Шатохіна вперше публічно відповісти на запи­тання, яка ж у нього зарплата при тому, що підприємство в мільйонних боргах?

З етичних міркувань ми не буде­мо називати розміри зарплат дирек­тора «Водоканалу» та інших керів­ників комунапьнихпідприємств, ска­жемо тільки, що вони викликали обу­рення у депутатів.

Ви прикрилися так званою міжгалузевою угодою, — сказав С.Пінькас, звертаючись до В. Шато­хіна, — а наші попередники робили вигляд, що не мають ніякого відно­шення до встановлення штатів і зар­плат. Мають! Тим більше, що назва­на вами угода носить рекомендац­ійний, а не обов'язковий характер, і ми можемо й будемо впливати на розміри ваших зарплат та штатний розклад. Сьогодні вас влаштовує таке ст ановище. Усе йде по наката­ному — ось вам і затишно!

Коли ви будете працювати при­бутково? — запитав В. Шатохіна депу­тат І.Житченко. — 3 врахуванням того, що головна наша мета — заснування рентабельного підприємства, тобто банальне заробляння грошей у бюджет, — ви ж, навпаки, «пиляєте» бюд­жетні гроші, як це робиться сьогодні — бюджет за вас розраховується з Пенсійним фондом. Які ще платні послуги ви надаєте?

Замість В.Шатохіна відповідь на це запитання дав депутат Л.Сте- панський. Він зіслався на нашу газе­ту, яка викрила факт торгівлі водою з водонапірної башти на вул.Польовій. А тому автору цих рядків і публікації довелося пояснити, кому і почому продає воду В.Шатохін з об'єкта ко­мунальної власності.

Які душевні почуття при цьому відчув Василь Васильович можна судити по тому факту, що одразу після сесії він підскочив до автора цих рядків мало не з кулаками.

Перший заступник міського голо­ви Сергій Пінькас пообіцяв розібра­тися, що це за угода і чому лише за­раз цей факт привернув увагу властей.

В.Шатохін, схоже, був абсолютно не готовий до такого повороту подій. Тому те, що сталося на сесії, вияви­лось для нього повною несподіван­кою. Уже потім, відповідаючи на за­питання депутатів, він роздратовано заявив: ви що, зібралися «розпина­ти» мене? На що йому відповіли: не «розпинати», а, нарешті, по-справж­ньому спитати за роботу. Тому не ви­падково депутат І.Житченко звернув­ся до міського голови з пропозицією розірвати угоди з керівниками кому­нальних підприємств, які працюють неефективно.

За великим рахунком, нові депу­тати на голову вищі попередників. Подумалось: добре, що є такий де­путатський корпус у громади. Пога­но, що таких депутаті в не було рані­ше. Коли приймали завищені тари­фи, роздавали річкові береги...

У кінці сесії попросив слова пер­ший заступник голови райдержад- міністрації Вадим Безносенко.

Комунальні підприємства ваші, сказав він, звертаючись до депу­татів. — Синонім цього словосполу­чення — «збитковість». Голова райдержадміністрації просив постави­ти вас до відома, що районна влада дуже стурбована станом збитковості комунальних підприємств. Вони єдині, хто робить нам значний мінус у економічних показниках по області.

В.Плотніков вніс пропозицію створити депутатську комісію по пе­ревірці комунальних підприємств і за підсумками її роботи прийняти рішення: чи варто розривати кон­тракти з нинішніми керівниками ко­мунальних підприємств, чи змусити їх ефективно працювати в нових умо­вах? Міський голова поставив єдину вимогу: не затягувати перевірку, а доповісти про її результати вже на наступній сесії.

Ми ще раз з вами зустрінемось, тому не поспішаю вітати зі святами, сказав, закриваючи сесію В.Плотн­іков. — У перших числах нового року нам належить прийняти бюджет- 2011. Так що прошу бути готовими, а ми й так працюємо до опівночі...

Щодо «нічних» міський голова був правий.

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту