ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
„Оптимізація» бюджету
10.01.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 3-4 / Тираж: 3416

Як ми повідомляли, 29.грудня сесія районної ради (четверта за місяць!) затвердила районний бюджет. У порівнянні з мину­лим роком район недорахувався більше 3 мільйонів державних субвенцій у статті витрат. Зменшено видатки на медицину, осві­ту, культуру,спорт-відповіднона3,3%, 2,7%, 8,3%, 7,3%.

Пояснення одне: світова фінансово-економічна криза. Криза, відомо кожному економістові, — це не якийсь природний ка­таклізм, а результат людської діяльності, на якому одні „навари­ли» добрячі статки, а основна маса збідніла іще більше. Інша спра­ва, що криза — це той „лом», проти якого немає іншого „прийо­му», як наповнення місцевих бюджетів власними коштами.

У цьому напрямку один із кроків міської ради показовий: вона проголосувала за те, що кожен „спрощенець» має сплачувати 200 гривень податку (максимальна ставка для міст рівня Цюрупинська). При цьому ряд депутатів висловлювали сумнів щодо спра­ведливості такого жорсткого, на їх погляд, підходу. На що міський голова Василь Плотніков зауважив, що міська рада — це не благо­дійна організація. Тим більш, що питання вивчено, й підприємці самі готові сплачувати саме таку фіксовану ставку податку.

До ділового і всебічно виваженого підходу у наповненні бюд­жету керівників підприємств, бізнес-структур, у першу чергу не­державної власності, закликає голова районної державної адміністрації Вадим Андрушкевич. Саме тут криється те, що названо „невикористаними резервами». У той час, коли орендна ставка у нас часто-густо нижча за податок на землю. Ця теза прозвучала навітьудоповіді голови обласної державної адміністрації Мико­ли Костяка на форумі місцевого самоврядування 11 грудня, і там Цюрупинський район було названо у числі „лідерів»; про це гово­рить Вадим Андрушкевич (див. його інтерв'ю „Віснику Олешшя» в попередньому номері). А це ж у першу чергу робота місцевих рад! Саме вони приймають рішення з цих питань.

Наш район по праву вважається одним із лідерів яку розвитку економіки, так і соціальної сфери. Але, за оцінками фахівців, да­леко не завжди завдяки власним економічним зусиллям. Думаєть­ся, що „оптимізація» бюджету, до якоїу силу об'єктивних причин, викликаних фінансово-економічною кризою, вдались вищі орга­ни влади, змусить нас ретельніше проаналізувати свою роботу. Нема сумніву, що „невикористаних резервів» у нас вистачить не лише на бюджети нашого району, а іще й сусідам залишиться. Досить поглянути на ту армаду недешевих автомобілів, яка у так звані „дні щастя» прибуває звітувати у Державну податкову інспек­цію, щоб пересвідчитись: світова фінансово-економічна криза для наших бізнесменів не така вже й страшна.

Автор: Борис ПРИЩЕПА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту