Якщо бюджет 2010- го року ухвалювався, образно кажучи, під шелест берізок (бо лише наприкінці травня у районі розглядався його проект), то нинішнього року він був із «запахом хвої. Депутати районної ради ухвалили цей найважливіший фінансовий документ ЗО грудня. Причому, задля такої важливої справи зібралися майже у повному складі.
Детальну характеристику основного фінансового документу району надав начальник фінансового управління райдержадміністрації Боровік Д.В.
Згідно з ухваленим сесією районної ради рішенням, загальний обсяг доходів (і, видатків) районного бюджету на 2011 рік встановлено у сумі 60329117 гривень. До загального фонду передбачені надходження у сумі 5941227 грн., а до спеціального фонду — 916900 грн.
Затверджено обсяги міжбюджетних трансфертів, які будуть перераховуватися бюджетам селищних і сільських рад у вигляді дотації вирівнювання в сумі 3400700 грн; додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості в сумі 203900 гривень, яка розподілена між районним бюджетом та бюджетами селищ і сіл району. Також — субвенції на збереження середньої заробітної плати на період працевлаштування посадових осіб місцевого самоврядування з числа депутатів відповідних рад, що потребують працевлаштування в зв'язку із закінченням строку повноважень — в сумі 73900 грн.
Обсяг резервного фонду районного бюджету на 2011-й рік встановлено в сумі 10000 грн. У складі видатків районного бюджету також передбачено кошти на реалізацію районних програм на загальну суму 178700 гривень, зокрема на фінансування програм: централізованого зберігання архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду; індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»; оздоровлення та відпочинку дітей.
Але, як очікувалося, деякі показники цьогорічного бюджету зменшено порівняно з минулим роком. На 2,7% менше коштів закладено на фінансування охорони здоров'я; на 2,9% — культури; на 6,9% — фізичної культури і спорту. Видатки на освіту, навпаки, збільшилися на 2,2%, а на соціальний захист населення — на 12,7%.
За таких умов, як зазначив співдоповідач з обговорюваного питання — голова постійної депутатської комісії з питань планування, бюджету, фінансів та економічної реформи в господарському комплексі Замма Ігор Борисович — депутати повинні долучитися до оптиміза- ції чисельності працюючих у цих галузях і пошуку невикористаних власних резервів для поліпшення фінансового забезпечення.
Втім, щороку при ухваленні бюджету немає цілком задоволених головних розпорядників коштів, і корективи вносяться на протязі року.
Причому, як підсумував розгляд цього вкрай важливого питання голова районної ради Шептура М.А., працювати над пошуком і залученням резервів доведеться дуже серйозно, адже власних податків у районі збираємо 9 мільйонів, а 32 мільйони забезпечує держава.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |