Ідучи на інтерв 'юдо голови районної державної адміністрації Олександра Шилкіна, пригадала нашу розмову двомісячної давності. Тоді, у жовтні 2010 року, був надрукований матеріал під заголовком «Я — частина команди Президента України».
Власне про це, про важливі господарські питання, які потребують першочергового вирішення в новому 2011 році, наша сьогоднішня розмова з головою райдержадміністрації Олександром Шилкіним.
Олександре Олександровичу, вже з перших днів приходу в район Ви заявили про необхідність першочергового виконання програми розвитку району. На останньому засіданні колегії райдержадміністрації'та сесії районної ради було затверджено програму економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозщини на 2011 рік.
Так, цією програмою визначено цілі соціально-економічного розвитку району на 2011 рік, основні завдання та заходи щодо досягнення головної мети — відновлення економічного зростання із закладанням інвестиційного фундаменту подальшого стійкого розвитку, що стане базовою передумовою для розв'язання існуючих соціальних проблем і поліпшення якості життя населення.
Завдання на новий рік визначено, а які підсумки 2010 року?
Збалансування ресурсів та концентрація зусиль усіх гілок влади дали можливість забезпечити в 2010 році позитивні тенденції: виробництво валової продукції сільського господарства в сумі 193,2 млн. грн.; сформовано в повному обсязі регіональні ресурси продовольчого зерна в районі в кількості 2400 тонн; темпи зростання обсягу промислової продукції становлять 119%; збільшено розмір номінальної заробітної плати; зросли надходження до Пенсійного фонду України по району на 1296,9 тис. грн., або на 21 %; забезпечено своєчасну виплату нарахованих пенсій; знизився рівень офіційного безробіття: за станом на 1 грудня 2010 року він становив 3,4 % проти 3,5 % на відповідну дату 2009 року; забезпечено в повному обсязі надходження до зведеного бюджету району; на 100% проведено розрахунки за житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії; створено 307 нових робочих місць (102,3 % до річного завдання).
А які плани щодо розвитку гуманітарної сфери в 2011 році?
Насамперед, спрямувати зусилля на забезпечення розвитку дошкільної освіти та запровадження інформаційно-комунікаціиних технологій в загальноосвітніх навчальних закладах; підтримувати талановитих і обдарованих дітей; створювати умови для реалізації державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечити належний рівень матеріально-технічної бази навчальних закладів району.
Взагалі зосередимося на тому, що реально можемо зробити. І це ще раз свідчить про те, що під лежачий камінь вода не тече. Держава допомагає тим, хто щось робить.
Олександре Олександровичу, Ви приділяєте значну увагу розвитку спорту й фізичної культури в районі , підтримуєте спортивні команди та окремих спортсменів, які вже мають значні досягнення в спорті, за Вашої ініціативи стартували спортивні ігри молоді Нижньосірогозщини. Тож, які плани на 2011 рік?
Першочерговим завданням є реалізація Державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки; сприяння в популяризації здорового способу життя; створення умов, для розвитку дитячо-юнацького спорту; забезпечення функціонування дитячо-юнацької спортивної школи; підготовка та участь збірних команд району в обласних змаганнях і турнірах та ін.
Пріоритети розвитку Ви поставили і перед медичною галуззю.
Так, є певні завдання й плани. Кількість ліжкомісць не підвищить якості здоров'я наших людей. Необхідне, насамперед, новітнє діагностичне обладнання; реформування системи охорони здоров'я з метою підвищення якості та доступності медичних послуг на всіх рівнях, особливо, первинної медико-санітарної допомоги; запровадження сучасних методів і принципів організації та надання медичної допомоги.
Одним з пріоритетних завдань, яке Ви ставите перед собою, є відновлення та збереження історико- культурної спадщини нашого району.
Ми маємо унікальні можливості, які не використати — гріх. Те, що дала Нижньосірогозщині історія і матінка-природа. Тому ще один і стратегічний напрямок — розвиток туризму, починаючи від зеленого. В районі є унікальні об'єкти. їх лише необхідно внести до туристичної карти області.
В кожному населеному пункті є щось своє, неповторне, унікальне. Але ці об'єкти, як і багато чого іншого, треба відроджувати, а головне — пропагувати.
Відповідно до мого доручення відділ культури і туризму райдержадміністрації все це узагальнює й систематизує, розробляє туристичні маршрути.
Кажуть, Ваш робочий день становить 24 години...
Ні, це трішки перебільшення. Адже цінність керівника не в тому, що він скрізь робить усе сам, а в тому, що вміє організувати все так, аби кожен робив своє — відповідально і чесно. Знаєте, як на мене, вжитті немає нічого випадкового. І я вдячний Президенту, що маю честь працювати в його команді. Хоча це і нелегко. Адже в команді — професіонали, які знають, що робити і з кого спитати. Тож ставлю перед собою головне завдання: принести Нижньосірогозщині максимальну користь. Адже тут — моя сім'я, моє коріння.
Олександре Олександровичу, думаю, в наших читачів є ще багато запитань до Вас, як керівника району, людини, яка уміє тримати слово і досягати мети, а що Ви побажаєте нижньосірогозцям у новому році?
Всім бажаю здоров'я і віри в завтрашній день. Давайте спільно творити добро, адже воно завжди повертається сторицею. Головне — не будьмо байдужими. Пам'ятаймо чудові слова з поезії Михайла Левицького: «У цьому світі серед буднів, свят і суєти — є один закон у людей і квітів: де ростемо — там мусимо цвісти». А я обіцяю робити все, аби жителям Нижньосірогозщини жилося краще.
Дякую за інтерв'ю.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |