Нерідко лунають розмови про мізерність казни, про те, що не вистачає коштів на ремонт шкіл, оновлення меблів у лікарні. При цьому часто забувають зазначити, що місцеві бюджети треба витрачати грамотно, на законній основі, ощадливо та по-господарськи.
Контрольно-ревізійний відділ у Нижньосірогозькому районі провів 6 планових та позапланових ревізій з початку 2010 року. Загалом інспектуванням охоплено майже 19 мільйонів гривень фінансових ресурсів. При цьому виявлено порушень на суму понад 400 тисяч гривень.
Приміром, Братська сільська рада порушила фінансову дисципліну на загальну суму понад 125 тисяч гривень. Так, на фінансування додаткових штатних одиниць самоврядної структури безпідставно витрачено близько 50 тисяч гривень. Крім того, з порушенням чинного законодавства посадовими особами вказаної сільської ради без належного оформлення документів списано житлові будинки на суму майже 60 тисяч гривень.
Обліковувалась неналежним чином в районі і орендна плата за землю. Тому контролю за накопиченими боргами за користування землею з вини орендарів не було. До того ж бюджет громади Першопокровської сільської ради недоотри- мав близько 60 тисяч гривень надходжень за земельні ділянки.
Пряма протидія безпідставному отриманню надбавок, необгрунтованому преміюванню та виплаті заохочувальних сум службовцям бюджетної сфери під час дисциплінарних стягнень, необґрунтованому завищенню установами бюджетних асигнувань — такі повсякденні завдання виконують ревізори. Треба додати, що муніципальний фінансовий контроль визначає не лише рівень ефективності господарювання, упереджує необгрунтовані витрати державних і комунальних ресурсів у кілька разів. Тому надано конкретні пропозиції стосовно недопущення порушень у подальшому, усунення причин, які сприяють їх виникненню.
Також є вкрай актуальним дотримання управлінцями вимог нового Бюджетного кодексу та забезпечення законного і цільового витрачання коштів. Лише тоді можна говорити про дієвий внутрішній фінансовий контроль на місцях і якість ведення фінансової звітності на кожному підконтрольному об'єкті.
Матеріали всіх завершених ревізій передано до правоохоронних органів. Усі винуватці отримали протоколи за порушення чинного законодавства, ініційовано зупинення операцій з коштами та зменшення бюджетних асигнувань на суму нецільового витрачання коштів. До речі, більшість фінансових порушень усунуто вході інспектування. 15 посадовців, з вини яких допущено фінансові порушення, притягнуто до відповідальності. На основі переконливо доведених зауважень державних контролерів керівники бюджетних установ прийняли вже 15 управлінських рішень. Маємо надію, що з набранням чинності нового Бюджетного кодексу, зазначених фінансових недоліків поменшає.
Грамотне витрачання наявних коштів не можливе без дотримання посадовцями фінансової дисципліни та їх щоденної відповідальності перед своїми колективами і громадою в цілому.
Шановні мешканці району! Повідомляємо, що працює телефон довіри в робочий час за номерами: (0552) 26-36-28 (Херсон) або 2-17-91 (Нижні Сірогози).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |