ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
За каховськими овочами — у чергу
13.01.2011 / Газета: Новий день / № 3 / Тираж: 36600

Вартість земель у зоні ризикованого землеробства Каховщини у півтора рази вища, ніж на чорноземній Полтавщині

«Хоч ви частину врожаю і заховали, офіційна статистика доводить, що вирощуванню сої у нас повинна вчитися вся Ук­раїна», — звернувся до місце­вих сільгоспвиробників голова Каховської райдержадміністрації Володимир Сторчак. «Було соромно, коли деякі фер­мери показували врожайність 7 тонн овочів з гектара. Але ж це нереально: витрачаючи чималі кошти на крапельне зрошення, вони давно були б банкрутами. І це тоді, коли за каховськими овочами постійно стоять чер­ги», — додав начальник управ­ління агропромислового роз­витку РДА Володимир Піун.

Такі дані прозвучали на підсумковій нараді з питань ефективного використання сільськогосподарських земель району за результатами робо­ти у 2010 році. На ній було за­значено, що найнижчий відсо­ток розрахунків залишається у орендарів Роздольненської і Волинської сільрад. Найбільше необроблених земель зафіксо­вано у Червоному Перекопі, Волинському, Заозерному і Ва- силівці.

Деякі господарства, на жаль, безвідповідально став­ляться до зрошення. Вони си­дять і, мабуть, горобцям дулі крутять, замість того, щоб ре­монтувати техніку і насосні (станції) до початку робіт, — за­уважив Володимир Сторчак.

За попередніми підрахун­ками, обсяги валової продукції сільського господарства в по­рівняльних цінах 2005 року по Каховському району у 2010 році склали 478,5 млн. грн., або 11,6% у загальному обсязі ва­лової продукції сільського гос­подарства області, — зазначив начальник Головного управлін­ня агропромислового розвитку Херсонської облдержадмініст­рації Анатолій Носик. — Темпи приросту порівняно з 2009 ро­ком на Каховщині склали 107,4%, тоді як по області — 102,7%, у Голопристанському районі —102,7%, Білозерсько- му — 99,9% і Скадовському — 99%. Обсяги виробництва ва­лової продукції рослинництва на Каховщині становили 385,9 млн. грн., а тваринницт­ва — 92,6 млн. грн.

Залишається складною си­туація з розрахунками за орен­ду з власниками земельних паїв. За словами голови Черво- ноперекопської сільради Гали­ни Лобунько, місцеве ПП «Окта- вія-А» несвоєчасно розрахува­лося з людьми, для чого знадо­билися масові звернення до керівництва району. Однак більшу частину розрахунків, підприємство здійснило неякі­сним зерном Володимир Сторчак додав, що району не потрібні такі землекористувачі, які безсоромно обдурюють се­лян, а прагнуть лише одного — «застовбити» для себе родючі землі.

— Ця проблема дуже акту­альна, особливо в світлі того, що протягом першого кварталу 2011 року в Україні може бути знято мораторій на продаж землі, — коментує екс-заступ- ник голови Каховської РДА Га­лина Малишенко (нині вона обіймає посаду заступника міського голови Каховки). — Через це ми очікуємо різкого збільшення конфліктів із земле­користувачами, які навряд чи захочуть сплачувати далі оренд­ну плату і швидше купуватимуть ці ділянки. До цього ми не го­тові. Але існує інша проблема — виявилося, що наші сільгосп­підприємства сплачують за землі в нашій зоні ризиковано­го землеробства у півтора раза більше, аніж їх колеги на Полтавщині. Це збільшує со­бівартість нашої продукції. А чому оцінка земель була прове­дена за такою «найдорожчою» методикою — не зрозуміло.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту