ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Херсонські вчені — лауреати Державної премії АР Крим
13.01.2011 / Газета: Новий день / № 3 / Тираж: 36600

Президія Верховно? Ради АР Крим на своєму засіданні наприкінці грудня вирішила присудити премію АР Крим за 2010 рік в номінації «Агро­промисловий комплекс» ко­лективу вчених-гідромеліораторів у складі В. О. Ушка- ренка, В, В, Морозова, В. В. Колеснікова (Херсон­ський державний аграрний університет), В. І. Ляшев- ського і О. П. Тищенка (Крим­ський науково-дослідний центр Інституту гідротехніки і меліорації НААНУ), яким підготовлено, видано і пере­дано до впровадження у ви­робництво чотири моно­графії, що є циклом іннова­ційних науково-технічних робіт «Відновлення ефектив­ного використання зрошення в Степовому Криму»:

— Геоінформаційні систе­ми для управління зрошувани­ми землями. — Навчальний посібник. — Херсон, 2010;

Технології вирощування овочевих культур в Степовому Криму з використанням крапельного зрошення. — Навчальний посібник. — Херсон, 2010;

Ефективне використан­ня засолених земель Степо­вого Криму. — Монографія. — Херсон, 2010;

Технічна експлуатація колекторно-дренажних систем в зоні зрошення Авто­номної Республіки Крим. — Херсон, 2010.

Вищеназвані науково- технічні роботи були підготов­лені на базі багаторічних до­сліджень, здійснених в зоні Північно-Кримського каналу, починаючи з середини 1970-х років і до теперішнього часу. Послужний список публікацій колективу авторів за період 1976—2010 рр. складає понад 900 науково-технічних праць, присвячених підвищенню ефективності зрошення в регіоні Сухого степу України, обгрунтуванню оптимальних параметрів горизонтального дренажу і ресурсозберігаючих режимів зрошення сільсько­господарських культур в Кримському Присивашші, крапельному зрошенню ово­чевих культур, садів і вино­градників; раціональному ви­користанню колекторно-дре- нажних і скидних вод, роз­робці і впровадженню гео- інформаційних систем і техно­логій (ГІС-технологій) в гідро­меліорації і зрошуваному зем­леробстві. Впровадження ре­зультатів досліджень у вироб­ництво здійснюється відпо­відно до урядової програми відновлення зрошення на півдні України і дає значний, економічний та екологічний ефект.

Автор: Петро ЛАЗЕР, проректор з наукової робо­ти Херсонського державного аграрного університету


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту