ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Зоя Бережна: “Депутат повинен бути зразком для всіх виборців”
13.01.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 1,2 / Тираж: 10000

Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з секретарем Херсонської міської ради Зоєю Бережною.

Зоя Яківна, отже, почався новий, 2011 рік. Яким вам ба­читься цей рік у світлі діяль­ності Херсонської міської ради? Які ваші плани, що ви збираєтеся реалізувати в якості його секретаря? І як у цілому ви оцінюєте потенціал депутатського корпусу в нинішньому складі, який сформувався після виборів 31 жовтня минулого року?

Я особисто вважаю, що для того, щоб забезпечити сталу та ефективну роботу міської ради, нам необхідно буде дуже інтенсив­но, відповідально та, я сподіва­юсь, плідно попрацювати. До цієї роботи ми всі готові, єдине, що сьогодні ми ще повинні визначи­тися — чого прагнули люди, які йшли у депутати міської ради. Як відомо, у складі Херсонської міської ради 76 осіб, разом з, міським головою вони й склада­ють депутатський корпус, який приймає дуже важливі для всієї те­риторіальної громади рішення. Тому зараз ми розробляємо своє­рідний проект бачення всіма де­путатами тих пропозицій, наказів, запитів, які адресували їм хер­сонці, коли визначалися зі своїми обранцями. Адже проблем, які потребують вирішення, у місті дуже багато. Ми зараз створюємо всі умови для того, щоб кожен де­путат ретельно вивчив свій округ і надав міськраді власні пропозиції щодо вирішення тих чи інших пи­тань, які виникають у представ­ників відповідної громади. Водно­час, безумовно, ми будемо орга­нізовувати і координувати тісну роботу з виборцями и тих депу­татів, які пройшли у міську раду за партійними списками. Тому що я особисто вважаю, що жоден депутат не повинен чекати, коли з тим чи іншим питанням або про­позицією до нього звернуться люди: навпаки, депутат само­стійно повинен уважно і в найко- ротший строк вивчити ситуацію.

Сьогодні, дійсно, перед нами стоїть завдання — як нам всім роз­починати роботу в новому році. Адже кожна програма, яку розро­били і прийняли органи міського самоврядування у місті, потребує відповідного фінансування. В той же час, міський бюджет не має таких значних коштів, які ми мог­ли б одразу в повному обсязі вит­ратити на реалізацію цих програм. Звичайно, тому все й одразу зро­бити буде неможливо. Але при­наймні розібратися з кожною про­блемою громади, визначити шля­хи її вирішення й потім поступо­во, застосовуючи раціональний і прагматичнии підхід, її подолати — це, безумовно, особистий обо­в'язок кожного депутата міської ради.

Розкажіть, будь ласка, про методи організації роботи де­путатів міськради, які впровад­жує в даний час секретаріат.

По-перше, ми ініціювали ство­рення комплексу громадських приймалень для кожного депута­та міської ради. Ми плануємо, що такі приймальні будуть розміщені у кожному мікрорайоні, в кожно­му окрузі, вони будуть оснащені всім необхідним для прийому та консультацій громадян. Розрахо­вуємо, що така «мобільна» фор­ма роботи з виборцями дозволить оперативніше реагувати на зав­дання, що ставляться перед депу­татами. Допомогу з такими при- міщенями нам надаватиме управ­ління освіти, а технічне оснащен­ня депутатських приймалень буде забезпечуватися спільними зусил­лями виконкому міської ради та са­мих народних обранців.

Як відомо, досить значна кількість депутатів міської ради шостого скликання сьо­годні вперше отримує досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Як, на вашу думку, має відбуватися їх оз­найомлення з досить великим переліком депутатських обо­в'язків, повноважень, з осно­вами нормативно-правової документації, іншими важли­вими нюансами діяльності де­путата?

Дійсно, сорок п'ять депутатів міськради шостого скликання — це, так би мовити, новачки у системі органів місцевого самоврядуван­ня. Тому як ніколи актуальним для всіх нас є необхідність навчання їх азам депутатської діяльності. Сьогодні вже розпочала працюва­ти Школа молодого депутата, ще у грудні в ній відбулося перше за­няття, на якому молоді депутати отримали'певні консультації від досвідчених фахівців у справах державного управління, діяль­ності органів місцевого самовря­дування, юриспруденції тощо. А вже 22 січня на базі виконавчого комітету міської ради розпочне роботу Вища школа політичного лідера — це підрозділ Відкритого міжнародного університету роз­витку людини «Україна». Заняття проходитимуть щомісяця на про­тязі півроку, під час них дві групи депутатів будуть отримувати знан­ня, які необхідні для всіх, хто ви­явив бажання брати активну участь у суспільному житті міста, виборців» без якої неможливо уявити вико­нання ними їхніх громадських обо­в'язків. До речі, далеко не кожен громадянин знає, що депутат місцевої ради працює повністю на громадських засадах, не отриму­ючи зарплату. Лише години, про­ведені ним на засіданнях комісій та під час пленарного засідання сесії, зараховуються йому як тру­дові на основному місці роботи.

«Мета наступна: прагнеш лідер­ства — берись за навчання, це ак­туальна вимога нашого часу. Ліде­рами не народжуються!

Ще одна форма здобуття «депутатської освіти» — це виїзні заняття. Як вони відбу­ватимуться?

Мені здається, термін «на­вчання» тут не зовсім доречний. Швидше за все, можна було б говорити про надбання депутата­ми цінного досвіду, який є в інших містах, про спілкування з фахів­цями, про ознайомлення з робо­тою різних вже налагоджених систем, що діють при органах місцевого самоврядування інших місцевих громад Україні. Перший тЗкий виїзд наших депутатів зап­лановано на кінець лютого: з цією метою ми вже направили листа до міської ради Вінниці. Ми розраховуємо, що близько трид­цяти депутатів-херсонців відправ­ляться в цей обласний центр, щоб ознайомитися з особливос­тями роботи своїх колег і тамтеш­ньої міськради в цілому. Це місто було нами обрано невипадково, тому що багато напрацювань органів місцевого самоврядуван­ня Вінниці, на мій погляд, можуть бути дуже корисними для сприй­няття і впровадження їх у Хер­соні. Наприклад, це стосується особливостей роботи Вінницько­го дозвільного центру для підприємців, який, до речі, тісно співпрацює з Херсонським доз­вільним центром.

В той же час, хочу підкреслити, що Херсон теж цілком здатний пе­редати свій власний, вже досить багатий, досвід у вирішенні тих чи інших проблем міського господар­ства. Тому найближчим часом, вже в цьому році, ми розраховує­мо прийняти у себе делегації з міських рад інших українських міст: адже нам теж є що показати і чому навчити!

Благодійність — це ще один дуже важливий елемент навіть не роботи, а життя де­путатів Херсонської міської ради шостого скликання?

Безумовно, ми вважаємо, що депутат, будучи представником інтересів всіх виборців, має бути своєрідним зразком, прикладом для городян. Тому, зокрема, в нас зараз активно працює про­ект, який ми назвали «Депутат — для дітей-сиріт». Кожен з депу­татів опікується дитиною-сиро- тою. Це, звичайно, не тільки і навіть не стільки матеріальне за­безпечення потреб цих дітей, це, поперед усе, організаційна, пра­вова, консультативна робота, яка необхідна для вирішення життє­вих питань дітей-сиріт, дітей, поз­бавлених батьківської опіки, дітей з вадами здоров'я. Сьогодні, після різдвяних свят, коли депу­тати міської ради познайомилися зі своїми маленькими підопічни­ми ближче, вони звітують про те, які проблеми у цих дітей найна- гальніші, чим нам треба зайняти­ся у першу чергу, як ми можемо допомогти найкраще. До речі, з аналогічною пропозицією ми звернулися до депутатів район­них у місті рад, щоб вони теж за­лучалися до цієї справи.

Окрім того, сьогодні ми вже відвідали всі міські спеціалізовані дитячі заклади, а також підприє­мства, в яких працюють інваліди. Враховуючи те, що досить багато депутатів міської ради — це при­ватні підприємці, ми досягли уго­ди, наприклад, з Херсонськими товариствами сліпих та глухих про реалізацію продукції, яку виготов­ляють підприємства цих Това­риств, за допомогою наших депу- татів-підприємців.

- Загалом, наскільки можна судити, міська рада сьогодні впроваджує цілу низку дуже цікавих проектів, спрямова­них на розвиток естетичної та етичної самосвідомості хер­сонців. Які ще проекти цього плану реалізовуватимуться найближчим часом?

- Вже до 14 лютого, до Дня за­коханих, ми постараємося встиг­нути здійснити один з таких планів. Він стосується розширен­ня молодіжного «романтичного простору», який вже склався на сьогодні в Потьомкінському сквері. Що саме це буде, херсонці дізна­ються вже дуже скоро. Зараз над проектом активно працюють і ар­хітектори, і депутати, і представ­ники виконавчих органів, і особи­сто міський голова.

Вже за кілька днів, 17 або 18 лютого, ми будемо організовувати своєрідну Акцію Доброти, до якої намагатимемося долучити якомо­га більше херсонців. Я вважаю, що, чим більше людей буде залучати­ся до благодійних акцій, заходів, тим більше добра буде в нашому місті. А добро, яке прийде в серце кожної людини, я переконана, не­одмінно прикрасить наше рідне місто, й жити в ньому стане радіс­ніше і краще. Я переконана в тому, що діяльність депутата міської ради нелегка, але досить благородна. Депутат, який буде віддаватись справі щиро і по-доброму, отримає задоволення і позитивний заряд енергії на багато років, і цього ви­стачить для виконання всіх задумів і наказів наших виборців, бо люди — основа нашого життя. І основна мета депутатів міської ради — слу­жити інтересам територіальної гро­мади міста.

Автор: ЕВГЕН ЛЯШЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту