ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЩО ЗАПРОГРАМУВАЛА МІСЬКА РАДА?
13.01.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 1,2 / Тираж: 10000

Наприкінці грудня відулося пленарне засідання Херсон­ської міської ради.

На початку засідання для участі у ньому зареєструвалося 68 депу­татів та міським голова. У роботі пленарного засідання взяв участь голова обласної ради Віктор Пелих.

Він привітав депутатів міської ради від імені депутатського кор­пусу обласної ради з новорічними та різдвяними святами і наголо­сив на готовності обласної ради до співпраці в розвитку госпо­дарського комплексу Херсона. Особливу увагу сконцентрував на шляхах реалізації Угоди щодо ре­гіонального розвитку Херсонської області між кабінетом міністрів Ук­раїни та обласною радою. Угода передбачає спільну роботу цент­ральних, місцевих органів вико­навчої влади та місцевого само­врядування по розв'язанню набо­лілих для області та міста Херсо­на, зокрема, проблем. «З нового року ми матимемо бюджет розвит­ку, а не бюджет виживання, тому багато питань зможемо вирішити спільними зусиллями», — зазначив голова обласної ради.

До порядку денного пленарно­го засідання сесії увійшло 64 пи­тання, 21 з них — щодо регулю­вання земельних відносин. Як по­відомив міський голова Володи­мир Сальдо, більшість питань сто­сується розвитку міського госпо­дарства, найголовніше з них — про­ект міського бюджету на 2011 рік.

Головна програма року

Рада затвердила Програму еко­номічного і соціального розвитку Херсона на 2011 рік. Її завдання та заходи сформовані з урахуван­ням завдань та заходів у відпо­відних галузях і сферах діяльності, міських цільових програм, Страте­гічного плану економічного роз­витку Херсона. Враховані завдан­ня та заходи, які здійснюватимуть­ся, згідно з Угодою, щодо регіо­нального розвитку Херсонської області між кабінетом міністрів України та Херсонською обласною радою, та інвестиційні проекти, що пропонуються до реалізації у місті на 2011 рік. Джерелами фінансування заходів Програми будуть кошти міського бюджету, трансферти з державного та об­ласного бюджетів, власні кошти суб'єктів господарювання, інвес­тиційні кошти та інші джерела. Програмою передбачені конкретні кроки щодо залучення стратегіч­них інвестицій, як вітчизняних, так і іноземних, розвиток території та зовнішнього вигляду міста, розви­ток його комунальної інфраструк­тури та бізнесу.

Нові податки і збори

Для забезпечення збільшення надходжень до міського бюджету, відповідно до нового податково­го законодавства України, прий­нято ряд рішень:

встановлено ставки збору за провадження торговельної діяль­ності та діяльності з надання плат­них послуг за календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати. Рішення набуває чинності з 1 січня 2011 року. З уведенням нових ста­вок надходження до міського бюд­жету збільшаться на 1 млн. 378 тис. грн.;

з 1 січня 2011 року встановле­но ставки єдиного податку для фізичних осіб за календарний місяць у відповідності до класи­фікації видір економічної діяль­ності (очікування збільшення над­ходжень до міського бюджету від цього виду податку складає 3 млн. 139 тис. грн.) та фіксований податок для громадян, які само­стійно здійснюють підприємниць­ку діяльність на ринках і ринко­вих містечках, у розмірі 100 грн. на місяць. Надходження до бюд­жету від цього виду податку збільшаться на 173 тис. 900 грн.;

з 1 січня 2011 року змінено по­рядок обрахування та встановле­но ставки збору за провадження діяльності із забезпечення парку- вання транспортних засобів. Відтепер об'єктом оподаткування є не паркувальне місце, як було раніше, а площа спеціальних зе­мельних ділянок, відведених під місце паркування. Розмір збору за 1 кв.м земельної ділянки складає 28 коп. Збір сплачується за кожен день діяльності, завдяки чому пла­нується суттєве збільшення над­ходжень до міського бюджету від цього виду збору на 3 млн. 600 тис. грн.;

з 1 січня 2011 року на території Херсона вводиться туристичний ібір. Його платниками є громадя­ни, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію міста та отримують по­слуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування у зазначений строк. Справляння збору здійснюється адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для при­їжджих та іншими закладами го­тельного типу, санаторно-курорт­ними закладами, квартирно-посе- редницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення до будинків (квар­тир), що належать фізичним осо­бам на праві власності або на праві користування за договором найму, та юридичними або фізич­ними особами — підприємцями, які уповноважуються сільською, се­лищною або міською радою справ­ляти збір на умовах договору, ук­ладеного з відповідною радою. Збір сплачується до міського бюд­жету. Надходження від нього складатимуть 150 тис. грн. на рік.

Що робитимуть райради?

Прийнято рішення про визна­чення обсягу і меж повноважень районних у місті Херсоні рад та їх виконавчих органів. В ньому доповнено розділ «Повноважен­ня у сфері соціального захисту населення». Законодавством Ук­раїни визначено, що призначен­ня всіх видів державних допомог повинно здійснюватися органом праці та соціального захисту на­селення за місцем проживання, тобто, в нашому випадку, — в рай­онах міста.

Тому районним у м. Херсоні ра­дам доповнені наступні повнова­ження:

після завершення опалюваль­ного сезону — передача районним у місті радам повноважень щодо призначення та виплати субсидій;

призначення і виплата дер­жавної допомоги на придбання твердого палива і скрапленого газу;

призначення державної со­ціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалі­дам;

призначення і виплата дер­жавної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошо­вого забезпечення батькам-вихо- вателям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у ди­тячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», а та­кож сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування за батьків-вихова- телів і прийомних батьків;

призначення і виплата компен­сації фізичним особам, які нада­ють соціальні послуги;

підготовка документів та на­правлення клопотань про при­своєння почесного звання «Мати- героїня».

Міські програми

Затверджена Міська комплекс­на програма «Цукровий діабет» на 2011/13 роки. Ця програма діє в місті з 2007 року. Нею передбача­ються не лише заходи із соціаль- но-просвітницької підтримки хво­рих на цукровий діабет, а й захо­ди щодо діагностичного обсте­ження та лікування цих хворих. Планується поступове збільшення фінансування з 367 тис., грн. у 2011 році до 800,5 тис. у 2013 році.

Затверджена Міська комплекс­на програма розвитку фізичної культури і спорту на 2011 рік. Як завжди, вона передбачає участь збірних команд міста в обласних змаганнях, видатки на проведен­ня спартакіад, спортивних змагань до святкових дат, нагородження переможців міських, обласних та міжнародних змагань, а також ветеранів спорту, кращих тренерів міста призами і грошовими вина­городами, а також часткове фінансування міських спортивних організацій і виплату стипендій міської ради кращим спортсменам міста. Загальний обсяг фінансу­вання — 1 млн. 290 тис. грн. Дже­рело — міський бюджет. — Затверджена Програма відрод­ження та розвитку професійного футболу в Херсоні на базі фут­больної команди «Кристал». Пе­редбачено фінансування трену­вальних зборів та участь ФК «Кри­стал» у чемпіонаті України серед аматорів та у другій лізі чемпіона­ту України з футболу. Фінансуван­ня цих заходів — 700 тис. грн. Вже подана заявка ФК «Кристал» на участь у II лізі чемпіонату Украї­ни з футболу. У відповідь Феде­рація футболу України надала спи­сок необхідних документів.

Затверджена міська програма «Ветеран» на 2011-2015 роки та внесено зміни до міської комплек­сної програми «Соціальний за­хист». На 1 січня 2010 року в Хер­соні проживає 105 тис. 484 пенсі­онери. Послугами територіальних центрів по обслуговуванню оди­ноких непрацездатних громадян користуються 2 863 мешканця. Програмою «Ветеран» визначено категорії громадян, які отримують пріоритетну підтримку за рахунок коштів міського бюджету. Обслу­говуванням на дому будуть охоп­лені всі самотні ветерани, продов­житься надання пільгових побуто­вих послуг, виплата ветеранам допомоги у забезпеченні твердим паливом, скрапленим газом, ре­монти квартир та будинків. Збільшуються видатки для забез­печення ветеранів війни медика­ментами, зубо-і слухопротезуван­ня ветеранів війни та праці, прид­бання кардіостимуляторів. Окремий напрямок — організація доз­вілля та відпочинку ветеранів. Ви­датки для реалізації програми — 135 тис. грн.

Змінами до програми «Соціаль­ний захист» передбачено з 1 січня 2011 року збільшення адресної грошової Допомоги сім'ям загиб­лих воїнів-афганців та інвалідам І групи Афганістану до 1 700 грн. на кожну сім'ю та кожного інвалі­да щоквартально.

Затверджена міська програма «Діти Херсона» на 20-11-2015 роки. Серед інших заходів, вона,, передбачає надання матеріальної допомоги сім'ям, які опинилися в кризових ситуаціях — так звані трансферти населенню. Її фінан­сування — 32 тис. 600 грн.

У зв'язку зі зміною з 1 лютого 2011 року структури апарату міської ради, її виконавчих органів, затверджено положення про виконавчі органи Херсонської міської ради VI скликання.

Інші рішення

Затверджено звіт про виконан­ня плану роботи міської ради за 2010 рік та план роботи міської ради на 2011 рік.

Прийнято рішення про забезпе­чення депутатської діяльності в 2010 році. Зокрема, затверджено прогнозний кошторис видатків у сумі 220 тис.985грн.

Прийняті рішення про прийнят-. тя до комунальної власності тери­торіальної громади Херсона цілісно-майнових комплексів Над­дніпрянської загальноосвітньої школи №42, цілісно-майнового комплексу Молодіжної загально­освітньої школи-саду № 40 Анто- нівської селищної ради та майна фельдшерсько-акушерських пунктів із власності територіаль­них громад сіл та селищ. Не­обхідність їх прийняття виклика­на змінами до законодавства, які набудуть чинності з 1 січня 2011 року. Зокрема, передбачено, що видатки на фельдшерсько-аку- шерські та фельдшерські пункти належать до видатків, які здійсню­ються з бюджетів міст обласного значення. 12 ФАПів передаються в оперативне управління лікуваль­ним закладам міста: 9 — Хер­сонській міській клінічній лікарні ім. Лучанського, 2 — міській клінічній лікарні ім. А. і О. Тропі- них, 1 — Херсонській міській» клінічній лікарні.

Це ж стосується і шкіл-садків І-ІІ та І-ІИ ступенів, якими є Над­дніпрянська школа №42 та Моло­діжна школа-садок №40.31 січня 2011 року їх фінансування за Бюд­жетним кодексом »повинно здійснюватися з міського бюдже­ту. Це дозволить поліпшити їх матеріально-технічну базу, прове­сти необхідні ремонтні роботи в закладах. Штатна чисельність працівників, навчальний процес та виховання дітей у закладах за­лишаться незмінними.

Прийнято декілька рішень щодо внесення змін до Статутів кому­нальних підприємств.

Погоджено містобудівну доку­ментацію «Коригування Генераль­ного плану м. Херсона» та її скла­дових частин, проектно-вишуку- вальні роботи з якої виконано в. 2010 році на замовлення міської ради Українським державним на­уково-дослідним інститутом про­ектування міст «Діпромісто».

Прийняття рішення дасть мож­ливість організувати проведення громадських слухань, а в подаль­шому — підготувати проект рішен­ня міської ради щодо затверджен­ня «Коригувань Генерального плану Херсона». Рішенням також передбачено мораторій на продаж і приватизацію земель до затвер­дження схеми містобудівного обґрунтування приватизації зе­мель міста і Схеми розмежування земель державної і комунальної власності у районах, визначених Генеральним планом під перспек­тивне будівництво: на набережній вздовж Дніпра, від вул. Залаегер- сег до парку Слави, друга черга мікрорайону «Корабел-2», район «Прибережний», райони мостових переходів, транспортних розв'язок і магістральних шляхів.

Створено цільовий фонд міської ради на 2011 рік «Розроблення містобудівної документації, веден­ня містобудівного кадастру і про­ведення містобудівних конкурсів» та затверджено Положення про нього.

Затверджено програми розвит­ку мережі зупинок міського гро­мадського транспорту, зміни до Програми розвитку міського паса­жирського транспорту та створе­но комунальну установу «Диспет­черська служба автоматизовано­го контролю за роботою транс­порту» при Управлінні транспор­ту і зв'язку.

За результатами інвентаризації зупинок у місті, проведеної за до­рученням міського' голови, за ра­хунок коштів міського бюджету та приватних підприємців проводити­меться робота з облаштування зу­пинок, відповідно до встановлених нормативів і стандартів. Загальний обсяг фінансування програми на З роки — майже 4 млн. грн.

Змінами до діючої Програми розвитку міського пасажирського транспорту передбачено у 2011 році оновити рухомий склад міських автобусів. З млн. грн. спрямовано на закупку у 2011 році 3-ох низькопрофільних, тобто, пристосованих для перевезення пасажирів з фізичними вадами автобусів, пасажиромісткістю 100 пасажирів. 400 тис. грн. передба­чено на закупівлю 180 переда­вальних пристроїв для диспет­черської служби автоматизовано­го контролю за роботою транс­порту.

Сама диспетчерська служба почне працювати з 1 березня. Її фінансування буде здійснюватися за рахунок надання диспетчер­ських послуг на підставі договорів, укладених між службою та пере­візниками.

Затверджена Міська програма підтримки офіційного друковано­го органу міської ради газети «Херсонський вісник» на 2011 рік. Нею передбачено 400 тис. грн. на придбання паперу та поліграфічні послуги.

Прийняті рішення щодо звільнення 31 грудня 2010 року головного редактора газети «Херсонський вісник» Олега Грушка та призначення на цю посаду з 1 січня 2011 року Ольги .Співакіної.

Затверджена Міська програма запобігання та лікування серцево- судинних захворювань на 2011- 2013 роки. Нею передбачено оновлення відповідного медично­го обладнання та створення на базі міської клінічної лікарні ім. О. С. Лучанського Міського центру серця. Це дасть мож­ливість забезпечити надання ефективної діагностичної, ліку­вальної, реабілітаційної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання та зменшити негативні наслідки від цих хвороб.

Затверджено міські програми культурно-масових та мистецьких заходів та підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фести­валів та конкурсів на 2011 рік.

Доповненнями до міської про­грами «Молодь Херсона» на 2010/14 роки передбачено збільшення стипендій найкращим студентам вищих та середніх спеціальних закладів. У 2011 році планується збільшення стипенді­ального фонду на 30%. Його розмір складе 40 тис. грн.

Внесено зміни до заходів Про­грами щодо вдосконалення взає­модії органів міського самовряду­вання з правоохоронними органа­ми з питань забезпечення поряд­ку, захисту комунальної власності, благоустрою міста, дотримання правил торгівлі та захисту прав споживачів у м. Херсоні на 2009/11 роки. Змінами передбаче­но фінансування в обсязі 2 млн. 300 тис. грн. для збільшення до 41 штатної одиниці підрозділу з охорони об'єктів комунальної власності на території Херсона.

Затверджено програму розвит­ку малого підприємництва у м. Херсоні в 2011 році.

Внесено доповнення та зміни до Програми економічного і соціаль­ного розвитку Херсона на 2010 рік, якими у розділі IV Програми «Комунальне будівництво» перед­бачено реконструкцію теплових мереж від центрального теплово­го пункту 43 до житлових будинків (II черга) з обсягом фінансуван­ня 100 тис.грн. за рахунок змен­шення видатків з інших об'єктів, які не буде використано до кінця бюджетного року.

Внесено зміни до Положення про Соціальний центр матері та дитини, якими передбачено, що «...Положення та штатний розпис центру затверджуються міським головою».

Обсяг фінансування Міської про­грами протидії захворюванню на туберкульоз на 2011 рік збільше­но на 230 тис. 480 грн. для про­ведення туберкулінодіагностики дітям і підліткам, враховуючи значне збільшення ціни на тубер­кулін.

Прийнято рішення щодо ство­рення цільових фондів міської ради на 2011 рік: протидії захво­рюванню на туберкульоз, підтрим­ки хворих на цукровий діабет. Зат­верджено звіт про надходження та використання коштів цільово­го фонду міської ради «Створен­ня і розвиток інженерно-транс-портної та соціальної інфраструктури м. Херсона» за 2010 рік. Створено відповідний цільовий фонд міської ради на 2011 рік.

На цьому III сесія міської ради VI скликання завершила свою ро­боту.

Автор: ЗА МАТЕРІАЛАМИ УПРАВЛІННЯ ГРОМАДСЬКИХ ЗВ'ЯЗКІВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018
Перейти на повну версію сайту