так нині працюють райцєнтрівські дитячі садочки.
Новину про те, що півроку не працюватимуть два новотроїць- ких дитсадка, стривожені мами малюків передавали одна одній ще у святкові дні. А як настали робочі — почали телефонувати до редакції за підтвердженням або спростуванням цих чуток. Редакція ж звернулася до новотроїцького селищного голови Василя Мельника.
З'ясувалося, що чутки вірні рівно наполовину. Насправді садочки Функціонуватимуть, але по три місяці кожен упродовж півроку: місяць (з 10 січня по 10 лютого) працює «Дюймовочка», наступний термін (з 10 лютого по 10 березня) — «Дзвіночок» і т. д. А пов'язано це Місяць через місяць — з дефіцитом фінансових ресурсів (бюджету). На цей рік, каже Василь Іванович, селищна рада недо- отримапа потрібні для нормальної життєдіяльності 1 млн. 47 тис. грн., з них на утримання садочків — 360 тис. грн.
Дефіцит фінансування селищна рада відчувала і в попередні роки, проте не такий суттєвий, і мала можливість покривати його за рахунок перевиконання місцевого бюджету (торік перевиконання склало 460 тис. грн.). Приймали бюджет за захищеними статтями (зарплата й нарахування на неї) на 8-9 місяців, а потім, зваживши свої можливості, — до кінця року. Тепер, за вимогами нового Бюджетного кодексу, його треба затверджувати одразу на весь рік, а в зв'язку з прийняттям ще одного нового кодексу — Податкового — до скарбниці селищної ради вже не надходитиме низка податків (транспортний, ринковий збір, адмінштрафи тощо), які відчутно наповнювали бюджет і були складовою його перевиконання. Отже, «діри» закривати буде нічим. Тож вихід один — економити. До речі, за новим Бюджетним кодексом фінансування на одну дитину на рік проти минулого року зменшено на 330 грн. І це при нинішній дорожнечі на всі товари й продукти!..
На цей крок (робота дитячих . садочків по черзі) селищний голова йде, аби зберегти заклади. Якщо їх на певний період закрити взагалі — потім відновити роботу буде важко. А так вдасться зменшити витрати на електроенергію, водопостачання, вугілля, харчування, миючі засоби і т.д. та на зарплату працівникам, бо у період, коли садочок ' не працюватиме, вони, згідно з законодавством, перебуватимуть на робочих місцях і отримуватимуть 0,75 ставки. Таким чином, порахували в сільраді, тільки на заробітній платі з нарахуваннями вдасться зекономити близько 200 тис. грн. Не перериватиметься й дошкільна освіта у старших групах дитсадочків. Нехай, каже Василь Мельник, порушуватимуться санітарні норми, бо групи, вірогідно, будуть переповнені, зате ми дотримуватимемось законів про дошкільну освіту, про місцеве самоврядування. Адже районна прокуратура ще торік направила йому подання про усунення порушень законодавства, де вимагала скасувати існуючі черги до дошкільних закладів, «які грубо порушують права дітей на встановлене державою право на здобуття дошкільної освіти».
Цьогорічна перспектива дошкільних закладів взагалі невесела: під питанням посади логопеда, психолога, інструктора зі спооту, вихователя з образотворчого мистецтва...
Селищний голова каже, що стукатиме в усі двері, аби виправити ситуацію. Разом із головою райдержадміністрації Петром Збаровським вони наприкінці січня їдуть до губернатора клопотати про збільшення фінансування бюджету Новотроїцької селищної ради. Якщо їх почують, тоді, можливо, всі зазначені вимушені заходи будуть лише тимчасовими, не розтягнуться аж на півроку. Принаймні, обіцяє селищний голова, вони зроблять усе, що від них залежить.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |