Прийняли бюджет міста
Як і передбачалось, 5 січня ц.р. на 5-ій позачерговій сесії — першій сесії в новому році — депутати міськради шостого скликання прийняли бюджет на 2011 рік. Його проект представляв провідний спеціаліст Олександр Мандра. Але перед цим міський голова Василь Плотні- ков виконав приємну місію і вручив депутатам посвідчення.
Долю міста на 2011 рік визначено вашим голосуванням, сказав, звертаючись до депутатів, міський голова Василь Плотніков. Бюджет одноголосно підтримали всі присутні в залі 27 депутатів з 36 обраних (9 з поважних причини були відсутні). Цим самим депутати поставили крапку 6 розподілі коштів за формулою 1/12 попереднього бюджету. Особливих дебатів навколо статтей витрат не виникало. Нові можливості фінансування потреб територіальної громади визначено окремими міськими програмами, які також затверджені.
А це гарантує підпис міського голови під основним кошторисом міста. Встановлено загальний обсяг доходів бюджету на 2011 рік у сумі 12 млн. 876,9 тис. грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету визначено в сумі 10 млн. 815,5 тис. грн., спеціального фонду — 2 млн. 61,4тис. грн., ут.ч. бюджету розвитку-1 млн. 207,3 тис. грн.
Судячи з результатів голосування, у депутатів різних фракцій не виникло питань щодо бюджету та розбіжностей стосовно долі міських програм. Тут їх наміри зійшлися.
Йдеться про визначення встановлених чинним законодавством принципів використання бюджетних коштів. Підкреслювалось: мета такого законодавчого кроку — провести всі процеси, спрямовані на поліпшення соціально-економічного стану міста прозоро, задля та в інтересах громади.
Чи не половина затверджених 5 січня міських програм стосувалась проблем благоустрою, впорядкування нашого міста, забезпечення нормального функціонування всіх складових його життєдіяльності.
- Після тривалої «шліфовки» благословився бюджет, — сказав, підбиваючи підсумки, міський голова Василь Плотніков. — Він ще з багатьма «невідомими», нас позбавляють деяких преференцій, особливо в доходній частині, та головне, що бюджете..
Передусім бюджет-2011 націлений на фінансування всіх захищених статтей. А прийняті програми спрямовані на розвиток міського господарства. Зокрема, внесено зміни та доповнення до міської програми «Благоустрій. 2007-201 Ор.р.»
Штати та зарплати «розписуватиме» власник
Комунальні проблеми також були представлені рядом програм та порядком денним сесії. Доказом неефективності роботи комунальних підприємств став звіт голови депутатської комісії Вячеслава Бєтє^а, яка відреагувала на пропозицію міського голови швидко і результативно. Проводячи оцінку роботи комунальних підприємств, комісія, одержавши замовлення від депутатів на проведення перевірки, уперше повірила не словам, а ділам. До такого висновку прийшли депутати. Даних, які в розпорядженні комісії, не дуже й багато: відомо, наприклад, що зібрані з населення платежі переважно використовують на зарплату адмінперсоналу. «Але навіть у такому випадку дієвість роботи низька», — стверджує В.Бєтєв.
«Заходів, які б підтвердили здатність комунальних підприємств попередити такі наслідки, як збитковість, нема», пояснює В.Бєтєв. З'ясовано, що в МКП «Водоканал» щомісяця збирають з населення 196 тисяч фивень, але лише на зарплату потрібно 250 тисяч.
«Ефективності» такої роботи посприяла перш за все міжгалузева угода, на яку посилаються керівники, і в якій до уваги взяли лише один пункт: про зарплату. У рамках цієї угоди, доповів В. Бєтєв, комісія проаналізувала структуру витрат комунальних підприємств і дійшла висновку, що вони становлять 70-80 процентів на зарплату. «Ця угода служила своєрідною рекомендацією щодо роздутих штатів та економічно необгрунтованихзарплат», — зауважив В.Бєтєв.
У цей же час нами було прийнято повідомлення з МКП «Цюрупинськ- сервіс» про те, що зібрані з населення платежі за спожитий газ також використовуються на зарплату та інші потреби, а не на закупівлю газу, інформував далі депутатів В.Бєтєв.
Депутати поставились до цієї інформації серйозно і побажали дізнатися про роботу підприємства більше, ніж можна почерпнути з матеріалів, поданих комісією. «Для цього необхідні об'єктивні, а не інтерпретовані дані», — сказав міський голова Василь Плотніков. І поінформував депутатів, що обласним КРУ намічена перевірка роботи МКП «Цюрупинськ- сервіс» на кінець січня — початок лютого ц.р.
В.Плотніков також повідомив, що може погодитись на продовження договору-контракту з директором МКП «Водоканал» В.Шатохі- ним, але виключно на його гарантію провести реформування підприємства.
Втім, зі слів міського голови, поки що ці умови для В. Шатохіна не прийнятні, і він заявив, що краще піде на пенсію. «Ну що ж, у такому випадку реформи у «Водоканалі» здійснить інша людина», — підсумував В.Плотніков.
Нарешті розгадали головну суть збитковості комунальних підприємств. Ну кому, як не Сергію Пінькасу краще знати її — це роздуті штати та завищені без об'єктивних економічних причин зарплати. І судячи з того, як Сергій Володимирович, перебуваючи на посаді першого заступника міського голови, взявся за реформування комунального господарства Цюрупинська, важко погодитись із звинуваченнями його в непрофесіоналізмі, через що він начебто був звільнений з посади начальника управління житлового господарства Херсонської міськради, і за що деякі херсонські газети дорікнули міському голові Цюрупинська. «Політична складова — і нічого більше», — так відреагував В.Плотніков.
Давно владі необхідно було в першу чергу потурбуватись штатами та зарплатами комунальних підприємств, сказав, виступаючи передде- путатами, С.Пінькас. Тоді усі б побачили, що для зниження витрат залишається один-єдиний шлях: скорочення штатів приблизно наполовину, а не на 20 чоловік, як обіцяють у «Водоканалі», та більш ніж наполовину — зарплат, а не на 8 чи 10 тисяч, як «відреагували» знову ж таки у «Водоканалі», зауважив В.Плотніков.
На пропозицію С.Пінькаса депутати внесли зміни та доповнення в Статут комунальних підприємств та затвердили його нову редакцію. Віднині штатні розклади, як і зарплати керівникам, «розписуватиме» власник — міська рада. Нарешті прийшов той депутатський корпус, який переконаний: якщо все залишити, як згодом буде нічим покривати заборгованість комунальних підприємств. Вона й так дійшла критичної межі — за наявного бюджету міста 12,8 млн. грн. борги комунальників уже становлять понад 3 млн. грн.
Нарешті наші депутати підійшли до межі, за якою саме життя змушує поставити найскладніше питання, яке до цих пір постійно вислизало: чому споживачі повинні утримувати роздуті штати комунальних підприємств та оплачувати «висококалорійні» посади їх директорів? І не лише поставили це питання, а й дали відповідь на нього.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |