ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Краще покладатися на власне
17.01.2011 / Газета: Слава праці / № 2 / Тираж: 1880

Кілька важливих питань розглянуто на остан­ньому у минулому році засіданні колегії районної державної адміністрації, з-поміж яких обговорено стан справ у тваринницькій галузі, як основи ви­робництва головних видів продукції.

Заступник начальника управління агропромисло­вого розвитку, головний зо­отехнік управління Бойко 1.0. назвала підсумкові показни­ки розвитку галузі у 2010 році у господарствах усіх форм власності. Плани виконано не стовідсотково, але у по­рівнянні з 2009 роком виро­блено більше м'яса на одну тонну, молока — на 169 тонн. А ось виробництво вовни зменшилося на 2 тонни.

Орієнтовно у господар­ствах усіх форм власності (але головним чином — у при­ватному секторі) утримуєть­ся 6000 голів великої рогатої худоби, в тому числі 3900 ко­рів, також біля 3000 свиней, 3600 овець та кіз, близько 60 тисяч голів птиці. Точніші дані будуть відомі у січні, коли сільські ради звітуватимуть про це перед органами ста­тистики.

Але слід сказати, що про­тягом минулого року спосте­рігалося деяке зменшення чисельності корів, у зв'язку із захворюванням на лейкоз. За два останні роки бороть­би з лейкозом у районі було здано на забій більше 600 голів, у тому числі в 2010-му пішло під ніж 370 корів. Однак, цим небезпеку лейкозу не вичерпано, на сьогодні у приватних господарствах на­селення утримується ще біля 200 голів корів, які позитивно реагують на лейкоз.

Не всі власники корів змогли замінити хворих на здорових.

Обговорювався й один з аспектів нарощування ви­робництва м'яса — розвиток свинарства і вівчарства. У колективних господарствах району утримується 460 сви­ней та 3000 овець. Розви­тком свинарства, зокрема, займаються і у фермерсько­му господарстві «Смарагд», де поступово нарощується поголів'я та налагоджують­ся всі технологічні процеси. Протягом минулого року тут отримували високі серед­ньодобові прирости на виро­щуванні свиней.

По півтори тисячі голів овець утримується у пле­мінних господарствах: ВАТ «Червоний чабан» та ЗАТ АПО «Красний чабан».

На жаль, мусимо кон­статувати той прикрий факт, що у зв'язку з відсутніс­тю належної матеріально- технічної бази, приміщень та нестабільної цінової політики на тваринницьку продукцію колективні господарства не зацікавлені в розвитку цієї галузі. А ті, хто хоче зайня­тися тваринництвом і вівчар­ством зокрема (наприклад, СТОВ «Таврида-Плюс») на­разі мають певні проблеми з виділенням земельної ділянки для будівництва ферми.

Розмова на колегії з об­говорення звіту закінчилася конкретними пропозиціями і прийняттям відповідно­го розпорядження, у якому роботу управління агропро­мислового розвитку задля поліпшення стану справ у тваринницькій галузі визна­но недостатньою. Зважаючи на те, що державна політика у галузі розвитку сільського господарства націлена на збільшення частки тваринни­цтва у загальному виробни­цтві сільгосппродукції, ре­комендовано: стовідсотково виконати планові завдання програми економічного, со­ціального та культурного розвитку району на 2011 рік у галузі тваринництва; надава­ти консультативну допомогу господарствам усіх форм власності щодо розвитку тваринництва; продовжити роботу серед суб'єктів гос­подарювання різних форм власності щодо створення сільськогосподарського коо­перативу із закупівлі м'яса.

Із залученням виконкомів сільських і селищних рад необхідно продовжити роботу щодо створення громадських об'єднань з випасу худоби та спілок виробників молока.

Усі кроки щодо подаль­шого нарощування виробни­цтва тваринницької продукції слід поєднати у відповідній районній програмі, проект якої повинен з'явитися до 1 березня поточного року.

А ветеринарній службі без послаблення і надалі по­трібно продовжувати роботу на протидію лейкозу та акти­візувати заходи з ідентифіка­ції та реєстрації тварин.

Автор: Г.ЄРМИШКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту