Так було завжди, але час ставить нові, вищі, вимоги до тих, хто працює у різних сферах виробництва та обслуговування, а надто — в органах влади різного рівня. Недарма у серпні 2010 року побачив світ Указ Президента України «Про першочергові заходи щодо вдосконалення формування та реалізації державної кадрової політики» з організацією громадського обговорення проекту Стратегії державної кадрової політики.
Це актуальне питання розглянуто нещодавно на колегії районної державної адміністрації. Повідомлялося, зокрема, що 15 вересня 2010 року у рамках проведення дня виконкомів за участю представників районної державної адміністрації відбулося обговорення проекту Стратегії в органах місцевого самоврядування, а перед цим, під час навчання працівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, опрацьовано завдання райдержадміні- страції з формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації. Затверджено стратегічний (довготерміновий) кадровий резерв на 2011-2015 роки, куди внесено перспективних працівників та передбачено їх кар'єрний зріст. Практикується проходження стажування «резервістів». П'ятнадцять працівників підготували і плани стажування, і звіти про проходження, а п'ятеро за підсумками стажування переведені на вищі посади.
До речі, у районній державній адміністрації працює чотири державних службовці, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр державного управління» та один слухач Одеського регіонального інституту НАДУ при Президентові України. Вони мають кар'єрний ріст та перебувають у кадровому резерві на вищі посади.
Для подальшого поповнення складу кадрового резерву в райдержадміністрації створено базу даних якісно нової генерації управлінських кадрів, свідома орієнтація та фаховий рівень яких відповідають потребам часу. До бази даних залучені перспективні студенти вищих навчальних закладів, молоді спеціалісти, обдаровані учні із загальноосвітніх шкіл району. Вивчається питання щодо залучення цієї молоді до навчання у Національній академії державного управління, її регіональних інститутах.
Шляхом проведення аналізу якісного складу керівників та спеціалістів господарств усіх форм власності, установ, організацій визначається потреба у підготовці молодих спеціалістів за державним замовленням. У 2010 році до району повернулося 28 молодих спеціалістів, які зараз працюють на різних посадах.
Однак, як зазначалося під час обговорення цього питання, не все так «безхмарно» і гладко у розв'язанні цієї проблеми. Потребує удосконалення практика формування кадрового резерву та робота з ним у структурних підрозділах. Слід ретельніше вивчати кандидатури осіб, які пропонуються до резерву, приділяючи особливу увагу віковому цензу кандидатів, наявності досвіду роботи на державній службі.
Зрештою, ще низькою є і дієвість кадрового резерву. Так, в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації у 2009 році призначено на посади державних службовців з кадрового резерву лише три особи з семи. Та й планомірності у роботі з резервом бракує і чіткої аналітики.
Отож, оцінюючи увесь комплекс заходів, спрямованих на оновлення кадрів, все-таки їх визнано недостатніми. Найближчим часом (уже в січні) мають бути підготовлені пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, спрямованих на поліпшення державної та регіональної кадрової політики.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |