До обговорення проекту Пенсійної реформи України ми запросили начальника управління праці та соціального захисту населення районноїдержавноїадміністрації інну Володимирівну Пашко і поставили їй декілька запитань.
13 грудня Уряд зареєстрував у Верховній Раді України законопроект про реформування пенсійної системи. Яким чином можна долучитися до громадського обговорення цього законопроекту?
З метою сприяння системному діалогу органів влади і громадськості з питань проведення пенсійної реформи всі громадяни, громадські організації можуть надсилати зауваження та пропозиції до законопроекту на поштову адресу Мінпраці або на електронну адресу: press5@mlsp.gov.ua або pensreform@mlsp.gov.ua.
Також працює спеціальна інформаційна «гаряча» лінія з питань пенсійної реформи 0-800-500-392 (в робочі дні з 9.00 до 18.00, усі дзвінки по Україні безкоштовні) та кон- такт-центр Пенсійного фонду України: 0- 800-503-753, (працює в робочі дні з 8.00 до 20.00, субота з 8.00 до 14.00, неділя — вихідний). Відкрито «гарячу» телефонну лінію в управлінні праці та соціального захисту населення Нижньосірогозької районної державної адміністрації за телефоном 2-19-49, телефонувати можна з 8.00 до 17.15 у робочі дні.
Чи передбачається обмежити пенсії працюючим пенсіонерам? Якщо так, то в який спосіб?
Пенсії, призначені до набрання чинності законопроектом, виплачуватимуться в тих саме розмірах, без будь-яких змін.
Також не передбачено будь-яких обмежень у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам за винятком спеціальних пенсій.
Які причини підвищення пенсійного віку для жінок?
Головним аргументом проти підняття пенсійного віку в Україні зазвичай називають низьку тривалість життя.
В той же час, як показують наукові дослідження, очікувана тривалість життя для чоловіків в Україні при досягненні 60 років становить 14 років, що наближається до показника інших країн. Для жінок же при досягненні 55 років тривалість життя становить 25 років, що є чи не найвищим показником серед інших країн (Великобританія — 23 роки, Італія — 24,9 років, Німеччина — 20,9 років, Словаччина -18 років, Угорщина — 20 років).
Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки передбачено, зокрема, що пенсійний вік для жінок і чоловіків має бути вирівняно (поступово, з кроком 0,5 року за рік протягом 10 років). Відповідно передбачається поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.
У той же час на період підвищення віку це буде компенсуватися шляхом збільшення пенсії для жінок на 2,5% за кожні півроку більш пізнього виходу на пенсію.
Чи буде ліквідовано розриви між «надвеликими» і мінімальними розмірами пенсій. Якщо так, то яким чином це планується здійснити?
Що стосується скорочення надвисоких пенсій, то пропонується встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Виходячи з розміру прожиткового мінімуму на грудень 2010 року (734 грн.), це становить 8 808 грн. У 2011 році обмеження розміру пенсії стосуватиметься приблизно 400 осіб, які вийдуть на пенсію вперше.
Закон зворотної дії не має, тому обмеження пенсій макримапьним розміром не стосується тих пенсіонерів, які оформили пенсію до 2011 року.
У той же час передбачається, що пенсії, які перевищують встановлений максимальний розмір, не індексуватимуться або не підвищуватимуться у випадках, передбачених законодавством, до того часу, доки їх розмір відповідатиме максимальному.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.092Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |