ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Особлива вимога: посилити профілактичну роботу
17.01.2011 / Газета: Каховська зоря / № 5-6 / Тираж: 8000

Відбулося засідання координаційної ради при районній державній адміні­страції з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції (СНІДу), яке провела за­ступник голови РДА Ольга ВАКУЛИЧ.

Про стан боротьби в районі із захво­рюваннями на туберкульоз і про хід ви­конання районної програми профілактики ВІЛ-інфекції та лікування хворих на СНІД на 2009-2013 роки присутнім доповіла секре­тар координаційної ради і директор район­ного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Декадіна. Вона, зокрема, зазначила, що, за даними центральної ра­йонної лікарні, в 2010 році на туберкульоз захворіли 53 особи (з них ЗО мешканців ра­йону), мають занедбані форми хвороби 14 осіб, померло 14 осіб (7 мешканців м. Ка­ховка і 7 мешканців району). На Каховщині створено комп'ютерний реєстр обстеження населення на туберкульоз, працюють стаці­онарний і пересувний флюорографи, якими обстежено протягом минулого року 84% запланованих до відповідного обстеження жителів району. Відповідальність за про­ходження сільчанами флюорографічного обстеження покладено також і на сільських голів. Проблемним залишається доставка до ЦРЛ із сільських населених пунктів мате­ріалів обстеження.

З 2001 р. у загальноосвітніх навчальних закладах Каховщини впроваджується все­українська програма «Школа проти СНІДу».

В 2010-2011 рр. програмами «Рівний — рівному» буде охоплено 235 учнів, «Школа проти СНІДу» — 29 учнів, «Майбутнє почи­нається сьогодні» — ЗО учнів... В навчаль­них закладах району вся інформаційно- просвітницька та профілактична робота спрямована на зменшення поширеності ризикованої поведінки молоді щодо ВІЛ- інфікування та пропаганду здорового спосо­бу життя, систематично проводяться «Тижні безпеки життєдіяльності», «Дні та декади здоров'я», «Тижні здорового способу життя», «Тижні толерантності», Дні медичних та пра­вових знань... Цими та іншими профілактич­ними заходами охоплені 3600 учнів.

Важлива роль в роботі координаційної ради відводиться діяльності міжсектораль- ної робочої групи, всі рішення якої знахо­дяться на постійному контролі і здійснюють­ся чітко у визначені строки.

Продовжуючи тему, лікар-інфекціоніст ЦРЛ Тарас Залипка підкреслив у своєму виступі, що профілактика ВІЛ-інфекції та лікування хворих на СНІД здійснюються за такими напрямками, як організаційно- методичний, діагностичний, диспансерний, лікувальний, співпраця із суміжними служ­бами та санітарно-просЬітницька робота.

В ЦРЛ забезпечена додаткова оплата праці медикам при наданні допомоги ВІЛ- інфікованим та хворим на СНіД, всі медпра­цівники відповідно застраховані.

З травня 2009 р. в Каховському райо­ні впроваджена антиретровірусна терапія, завдяки чому пацієнти можуть отримувати необхідні препарати, не виїжджаючи за межі району. В минулому році подібне лікування пройшли близько 40 осіб.

В минулому році на обліку в тубкабі- неті ЦРЛ знаходилося 196 хворих, з діа­гнозом «ВІЛ-інфекція» — 33 особи. Ство­рено комп'ютерний реєстр хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз, що дозволить значно поліпшити диспансерне обслугову­вання пацієнтів та відповідну звітність.

Протягом 2010 р. було здійснено ремонт і закуплено комп'ютерне обладнання для районного кабінету довіри за кошти благо­дійного об'єднання «ЛЖВ» (люди, які живуть з ВІЛ-інфекцією).

Заступник головного лікаря ЦРЛ Ігор Супрун присвятив свій виступ на засіданні питанням міжвідомчої координації та за­безпечення взаємодії з органами місцево­го самоврядування в охопленні туберкулі- нодіагностикою дітей та підлітків району і профілактичним протитуберкульозним ще­пленням відповідно до вимог Закону Укра­їни «Про захист населення від інфекційних хвороб». Він зауважив, що для проведення на Каховщині повної туберкулінодіагностики потрібно на рік ЗО тисяч доз туберкуліну, а в 2010 році район отримав від облтубдиспан- сера лише 1980 доз і ще 14420 доз було при­дбано за кошти ЦРЛ.

Ціна на турбекулін за останні роки зросла практично в сто разів, що слід обов'язково врахувати у відповідних видатках районного бюджету на охорону здоров'я.

Підсумувала все сказане на нараді коор­динаційної ради заступник голови райдержадміністрації Ольга ВАКУЛИЧ, зазначивши, що в здійсненні районних програм протидії епідеміям соціально небезпечних хвороб вже накопичено чималий позитивний до­свід, але відповідна справа потребує по­дальшої активізації та поглиблення.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту