ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Чи то сьомим, чи то сімнадцятим...
20.01.2011 / Газета: Новий день / № 4 / Тираж: 36600

Яке ж місце посів губернатор Херсонщини у рейтингу серед голів облдержадміністрацій України?

Відомий Міжнародний фонд Transition Democracy Fund (TDF) (Великобританія) оголосив підсумки свого комплексного трансрегіонального дослідження регіонів України. Найвищий рей­тинг серед своїх колег має губер­натор Закарпатської області Олександр Ледида, друге місце посів голова Полтавської ОДА Олек­сандр Удовіченко. Найнижчі рей­тинги у губернаторів Черкащини Сергія Тулуба — 17, Одещини Еду- арда Матвійчука — 18 і Чернігівщини Володимира Хоменка — 19 балів.

До слова: Transition Democracy Fund є недержавною організацією, що займається дослідженнями грома­дянського суспільства, демократії і внутрішньополітичних відносин у краї­нах колишнього Радянського Союзу. Президент фонду — Вільям Фоулер.

Зауважмо: дослідження здійснювалося в рамках гран- тового замовлення фонду TDF (Великобританія) з метою вивчення ставлення громадян України до місцевої влади та регіональних еліт. Опитано 3600 міських жителів України (у віці від 18 років). Статистична похибка не перевищує 2,5%.

«Рейтинг допоможе євро­пейським інвесторам більш виважено підходити до питан­ня інвестицій в окремі регіони, а українській владі дасть привід для роздумів. Адже рівень корупції в окремих ре­гіонах дуже високий, а демо­кратії — вкрай низький, — за­явив директор регіональних програм TDF Борис Петров- ський.

«Ми проаналізували роботу губернаторів за п'ятьма група­ми критеріїв. Це рівень демок­ратії, рівень економічного роз­витку та бізнес-свободи, рівень корупції, рівень пітримки населення, рівень розвитку соціальної інфраструктури та захисту населення. Ці — ос­новні групи, які в свою чергу складаються з окремих показ­ників. Наші представники в Ук­раїні виконали дуже велику ро­боту. Рейтинг, який ми надає­мо, — це узагальнені дані двох масштабних соціальних до­сліджень, здійснених у червні та листопаді 2010 року, дані фокус-груп, опитування екс­пертів, а також моніторинг місцевої преси. Це унікальний проект, який не має аналогів не тільки в Україні, а й на всьому пострадянському просторі. І ми хочемо подякувати ук­раїнській команді за високий професіоналізм і добре вико­нану роботу», — заявив Борис Петровський.

У рейтингу лідерами визна­но губернаторів Закарпат­сько'^ Полтавської та Волин­ської (Борис Климчук) і Черні­вецької (Михайло Папієв) областей. «Це ті регіони Украї­ни, які зуміли у 2010 році про- демонетрувати зростання за всіма основними показниками, що мають реальну вагу у дер­жавах «молодих демократій», до яких належить Україна. Ми рекомендуватимемо своїм клієнтам інвестувати саме в ці регіони», — заявив експерт.

«Прийнятні за нинішніх ре­галій рейтинги у керівників Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Івано- Франківської та Рівненської областей (по 25 балів). Це гру­па стабільних «середняків», у яких є всі шанси розвинути успіх наступного року. Аутсай­дери — керівництво Чернігі­вської, Черкаської та Одеської областей. Тут спостерігається вкрай низький рівень основ­них демократичних свобод, низький рівень соціальної інфраструктури та забезпе­чення, а також, що дуже важ­ливо, високий рівень ко­рупції», — зауважив Борис Петровський.

На думку експерта, про­блема України у тому, що цен­тральна влада сьогодні оби­рає голів адміністрацій не за принципом стану справ в об­ласті, а зовсім за іншими кри­теріями, що країна ніколи не досягне високого рівня де­мократії і ринкової економіки, якщо така практика тривати­ме й далі.

«Місцева влада, на жаль, дуже часі не відстоює інтере­си людей і гальмує розвиток областей, відлякуючи коруп­цією та авторитаризмом іно­земних інвесторів», — зазна­чив Борис Петровський.

А на якому ж місці у рейтингу губернатор Херсонщини? На перший погляд, Микола Костяк та його колега з Миколаївської області Микола Круглов посіда­ють досить пристойне сьоме місце, маючи в активі по 21 балу. Та якщо врахувати, що третіх місць (з однаковою кількістю балів) у рейтингу два, четвер­тих — п'ять, п'ятих — три, шо­стих — чотири, то у підсумку виходить, що наш і миколаї­вський губернатори ділять між собою 17—18 місця. Це озна­чає, що ми знову не змогли протиснутися навіть до групи «середняків». Втішати може лише те, що позаду є ще менш перспективні. Та чи легше нам від того? Адже інвестиції, су­дячи з оцінок організаторів проведення рейтингу, знову оминуть Херсонщину.

Р. Б. У рейтингу не враховано результати роботи голів Тернопільської, Луганської та Львівської облдержадмініст­рацій, котрі обіймають ці посади нещодавно.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту