Яке ж місце посів губернатор Херсонщини у рейтингу серед голів облдержадміністрацій України?
Відомий Міжнародний фонд Transition Democracy Fund (TDF) (Великобританія) оголосив підсумки свого комплексного трансрегіонального дослідження регіонів України. Найвищий рейтинг серед своїх колег має губернатор Закарпатської області Олександр Ледида, друге місце посів голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко. Найнижчі рейтинги у губернаторів Черкащини Сергія Тулуба — 17, Одещини Еду- арда Матвійчука — 18 і Чернігівщини Володимира Хоменка — 19 балів.
До слова: Transition Democracy Fund є недержавною організацією, що займається дослідженнями громадянського суспільства, демократії і внутрішньополітичних відносин у країнах колишнього Радянського Союзу. Президент фонду — Вільям Фоулер.
Зауважмо: дослідження здійснювалося в рамках гран- тового замовлення фонду TDF (Великобританія) з метою вивчення ставлення громадян України до місцевої влади та регіональних еліт. Опитано 3600 міських жителів України (у віці від 18 років). Статистична похибка не перевищує 2,5%.
«Рейтинг допоможе європейським інвесторам більш виважено підходити до питання інвестицій в окремі регіони, а українській владі дасть привід для роздумів. Адже рівень корупції в окремих регіонах дуже високий, а демократії — вкрай низький, — заявив директор регіональних програм TDF Борис Петров- ський.
«Ми проаналізували роботу губернаторів за п'ятьма групами критеріїв. Це рівень демократії, рівень економічного розвитку та бізнес-свободи, рівень корупції, рівень пітримки населення, рівень розвитку соціальної інфраструктури та захисту населення. Ці — основні групи, які в свою чергу складаються з окремих показників. Наші представники в Україні виконали дуже велику роботу. Рейтинг, який ми надаємо, — це узагальнені дані двох масштабних соціальних досліджень, здійснених у червні та листопаді 2010 року, дані фокус-груп, опитування експертів, а також моніторинг місцевої преси. Це унікальний проект, який не має аналогів не тільки в Україні, а й на всьому пострадянському просторі. І ми хочемо подякувати українській команді за високий професіоналізм і добре виконану роботу», — заявив Борис Петровський.
У рейтингу лідерами визнано губернаторів Закарпатсько'^ Полтавської та Волинської (Борис Климчук) і Чернівецької (Михайло Папієв) областей. «Це ті регіони України, які зуміли у 2010 році про- демонетрувати зростання за всіма основними показниками, що мають реальну вагу у державах «молодих демократій», до яких належить Україна. Ми рекомендуватимемо своїм клієнтам інвестувати саме в ці регіони», — заявив експерт.
«Прийнятні за нинішніх регалій рейтинги у керівників Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Івано- Франківської та Рівненської областей (по 25 балів). Це група стабільних «середняків», у яких є всі шанси розвинути успіх наступного року. Аутсайдери — керівництво Чернігівської, Черкаської та Одеської областей. Тут спостерігається вкрай низький рівень основних демократичних свобод, низький рівень соціальної інфраструктури та забезпечення, а також, що дуже важливо, високий рівень корупції», — зауважив Борис Петровський.
На думку експерта, проблема України у тому, що центральна влада сьогодні обирає голів адміністрацій не за принципом стану справ в області, а зовсім за іншими критеріями, що країна ніколи не досягне високого рівня демократії і ринкової економіки, якщо така практика триватиме й далі.
«Місцева влада, на жаль, дуже часі не відстоює інтереси людей і гальмує розвиток областей, відлякуючи корупцією та авторитаризмом іноземних інвесторів», — зазначив Борис Петровський.
А на якому ж місці у рейтингу губернатор Херсонщини? На перший погляд, Микола Костяк та його колега з Миколаївської області Микола Круглов посідають досить пристойне сьоме місце, маючи в активі по 21 балу. Та якщо врахувати, що третіх місць (з однаковою кількістю балів) у рейтингу два, четвертих — п'ять, п'ятих — три, шостих — чотири, то у підсумку виходить, що наш і миколаївський губернатори ділять між собою 17—18 місця. Це означає, що ми знову не змогли протиснутися навіть до групи «середняків». Втішати може лише те, що позаду є ще менш перспективні. Та чи легше нам від того? Адже інвестиції, судячи з оцінок організаторів проведення рейтингу, знову оминуть Херсонщину.
Р. Б. У рейтингу не враховано результати роботи голів Тернопільської, Луганської та Львівської облдержадміністрацій, котрі обіймають ці посади нещодавно.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |