ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Нема договору—немає й претензій
20.01.2011 / Газета: Новий день / № 4 / Тираж: 36600

Зі скаргами до фермерів, які не виплачують власникам зе­мельних паїв орендну плату, продовжують звертатися до ре­дакції читачі «Нового дня». «Мій син Андрій Головко успадкував від батька пай на території Раків- ської сільради. Ну, думаю/хоч якась копійчина буде. Атут і фер­мер вирішив обробляти цю зем­лю, — пише у своєму листі Надія Мусієнко з села Новорайська Бериславського району. — На землі сина почав працювати Сергій Куцевал, але так і неспла- тив за це жодної копійки. На по­чатку жовтня минулого року я знайшла його телефон, додзво­нилася, він пообіцяв заплатити протягом тижня. Знову зателе­фонувала 3 листопада, але він уже кинув слухавку, а грошей немає й досі. Я ходила до адво­ката, але той сказав, що ми не зможемо звернутися до суду, оскільки не маємо з фермером укладеного договору оренди. Виходить замкнене коло».

Прокоментувати лист пого­дився компаньйон підприємця Сергія Куцевала Іван Мідюкін:

— Ми не відмовляємося від виплат за оренду, але хочемо, щоб кожен власник земельного паю уклав із нами відповідний договір, — відповідає Іван Васи­льович. — Справа в тому, що ми два роки не обробляли землю на території Раківської сільради, ос­кільки у нас не було укладених договорів. Ми не хотіли ризику­вати, адже без цих договорів у нас будь-хто міг зібрати врожай: земля ж не наша. Зараз ми укла­ли договори оренди з 28 власни­ками земельних паїв, крім Андрія Головка, про якого пише авторка листа. Ми просто не можемо його знайти і жодного разу його не бачили. Якщо у нього в селі Тараса Шевченка є пай, чому досі не приїжджав туди і не цікавився, що відбувається на його ділянці?

— Цей підприємець оброб­ляв землю в 2010 році, але на яких підставах — невідомо, — заперечив голова Раківської сільради Сергій Сезоненко. — ПП Куцевал стверджує, що у нього були усні домовленості з власниками земельних паїв. Які саме — мені невідомо. Але в да­ному випадку за свою землю відповідають самі власники, які у нас значаться як одноосібни­ки. Щоб не було подібних ви­падків і образ, ми постійно гово­римо селянам про необхідність укладення договорів оренди з фермерами — якщо у них є таке бажання. А «усні домовленості» краще оформити документаль­но, щоб у крайньому випадку можна було захистити свої пра­ва через суд.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту