Багаторічні спостереження, що проводяться Каховською гідрогеолого- меліора тивною експедицією свідчать про те, що значна частина території Херсонської області, в т.ч. і Каланчацького району потенційно небезпечна з погляду розвитку періодичного затоплення. За останні 20 років певна кількість населених пунктів області, в т.ч. і нашого району страждає від затоплення поверхневими водами та підтоплення ґрунтовими водами.
Причини затоплення та підтоплення пов'язані між собою і мають деякі спільні риси, але за своєю природою-це різні явища.
Затоплення є результатом гідрологічних процесів поверхневих вод, що відбуваються на поверхні землі, а підтоплення-це результат гідрогеологічних процесів, що відбуваються в ґрунтових і підземних водах під поверхнею землі.
Як правило, села затоплюються в періоди сніготанення та аномально великого випадання атмосферних опадів.
У населених пунктах нашого району мають місце і зато.плєння, і підтоплення, тому важливо .працювати на випередження, не чекаючи катастрофи. Цього можна досягти в першу чергу за допомогою відновлення природних шляхів стоку поверхневих вод, що у більшості сіл мали місце до їх благоустрою.
У населених пунктах, які розташовані в подах, необхідно будувати водовідвідну мережу для штучного відводу поверхневих вод за їх межі.
Шкідливу дію вод в наших населених пунктах можна попередити спільними зусиллями органів місцевого самоврядування, управління водного господарства, інших організацій району та самих мешканців сіл.
Фахівці управління водного господарства роблять все, що вічних алежить у боротьбі з затопленням та підтопленням населених пунктів району. В даний час із 44 свердловин вертикального дренажу, які рекомендовані до роботи в населених пунктах району Каховською ГГМЕ, 32 свердловини є технічно справними, які можуть бути включені в роботу; відремонтовано 15 глибинних насосів; маємо землерийну техніку та насосно-силове обладнання для відведення паводкових та поверхневих вод в разі необхідності. Фахівцями управління проведено обстеження трубопереїздів та діючих водовідвідних канав.
У минулому році за кошти селищного бюджету в смт. Капанчак відрита нова водовідвідна канава з вулиці Садової в річку Капанчак.
Херсонським облводгоспом разом з управлінням водного господарства розроблені заходи з захисту від затоплення населених пунктів району, які погоджені з сільськими головами та рекомендовані до виконання.
Але є обставини, які від нас не залежать — це недостатність коштів на оплату належних лімітів електроенергії для роботи необхідної кількості свердло.вин вертикального дренажу.
Органи місцевого самоврядування повинні передбачити в своїх бюджетах кошти на проведення робіт по попередженню шкідливого впливу вод, а також виконати відповідні рекомендації. Але, на жаль, на наші рекомендаційні листи ми отримуємо лише відписки.
Багато залежить і від самих мешканців сіл району. Необхідно підтримувати у належному стані діючі тру- бопереїзди та водовідвідні канави, які знаходяться неподалік від помешкань, а саме: вирубувати чагарник, прибирати суху траву, які перешкоджають природному стоку поверхневих вод; не слід засмічувати їх побутовим сміттям.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо протистояти ї захиститись від шкідливої дії вод.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |