ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Підсумки року: тенденції розвитку району позитивні
24.01.2011 / Газета: Вісті / № 3 / Тираж: 1140

Згідно з Конституцією України права і свободи лю­дини та їх гарантії визнача­ють зміст і спрямованість діяльності держави. Дер­жава відповідає перед лю­диною за свою діяльність, відповідно усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або осо­бисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, а ті зобов'язані розглянути звернення та на­дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін. Можливість на звер­нення забезпечує кожній людині стовідсотковий шанс відстоювати свої законні інтереси і права та відновлювати їх у разі по­рушений. Саме тому наша держава на даному етапі свого розвитку звертає осо­бливу увагу на забезпечення конституційного права гро­мадянина на звернення.

Нормою роботи Новово- ронцовської районної дер­жавної адміністрації є увага до проблем кожного грома­дянина. Тільки протягом ми­нулого року, за статистикою, до райдержадміністрації надійшло 224 звернення, з них 95 письмових заяв, на особистому прийомі у го­лови та його заступників побувало 43, за місцем про­живання прийнято 86 осіб. Найбільше людей хвилюють питання соціальної допомо­ги малозабезпеченим сім'ям, надання матеріальної до­помоги на лікування, пра­цевлаштування, земельні, а, загалом, питання, з яки­ми звертаються заявники, найрізноманітніші.

Голова райдержадмі­ністрації Віталій Ярмак, його заступники, керівники структурних підрозділів, управлінь та відділів, спеціалісти, які ведуть при­йом громадян, докладають усіх зусиль, аби прийом пройшовоперативноіякісно. Найважливіше, певна річ, роз'яснити людям норми за­кону, надати необхідну допо­могу, розібратись у спірній ситуації, яку можливо вирішити за згодою сторін, без судового розгляду.

Віднедавна з метою роз­в'язання гострих соціально- економічних проблем життєзабезпечення на територіях сільських рад керівництво району про­водить робочі зустрічі та прийоми громадян безпо­середньо на місцях. Прак­тика показала їх високу ефективність. Восени мину­лого року не обійшли ува­гою жодне село, вирішили позитивно чимало конкрет­них питань. Звісно, за такий короткий проміжок часу, який минув відтоді як район­ну державну адміністрацію очолив Віталій Ярмак,

говорити про те, що кри­за в районі минула, зарано. Але позитивні тенденції в соціально-економічному роз­витку вже намітились.

За підсумками роботи в гою році район мав найвищу урожайність по ранніх зерно­вих та соняшнику і зайняв II місце серед районів області.

Сільськогосподарська га­лузь була і залишається провідною в економіці райо­ну. Наїїдолюприпадаєлевова частка річного валового про­дукту району. Обсяг валової сільськогосподарської про­дукції по району, по всіх категоріях господарств, ста­новить — 185,1 млн. грн. та збільшився в порівнянні з показниками 2009 року на 6,2%. Господарствами всіх форм власності району зібрано 90,8 тис. тонн зерно­вих культур уі вазі після до­робки. Середня врожайність зернових по району скла­ла 26,5 ц/га. У 2010 році сільгосптоваровиробниками району придбано її тракторів, 5 зернозбираль­них комбайнів та іншу сільськогосподарську техніку загальною вартістю 13,5 млн. грн.

На сьогоднішній день пер­спектива роз.виткурайону- це залучення інвестицій. З цією метою проводиться система­тична робота по презентації та промоції можливостей району, зацікавлення та приваблення потенційних інвесторів, функціонує Веб- сайт районної державної адміністрації, прийнято участь у Міжнародному інвестиційному форумі «Тав­рійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», де було пре­зентовано бізнес-проект «Впровадження у вироб­ництво нових вітчизняних високотехнологічних сортів промислового типу з викори­станням органічної технології вирощування томатів з метою отримання екологічно чистої продукції, придатної для ви­готовлення продуктів дитя­чого харчування» ТОВ ССГ НВФ «Насіння -сервіс».

За результатами міжнарод­ного інвестиційного фору­му з ініціативи обласної державної адміністрації у жовтні 20Ю року на території району було про­ведено зустріч керівництва райдержадміністрації та представників Китайської Народної Республіки.

З метою залучення інвес­тицій у галузь первинної переробки зерна проводять­ся організаційні заходи по будівництву підприємства (елеватора) первинної пере­робки зерна обсягом 75,0 тис.тонн., що також надасть можливість створення до­даткових робочих місць.

У рамках реалізації умов Угоди щодо регіонального розвитку Херсонської області між Кабінетом Міністрів України та Херсонською обласною радою з метою формування конкурентно­го середовища та ринкової інфраструктури розпочата робота по підбору земельної ділянки для створення виробничо-логістичного кла­стеру по реалізації та збере­женню сільськогосподарської продукції на території райо­ну.

Важливим напрямком ро­боти є вирішення питань житлово-комунального го­сподарства. Згідно Угоди щодо регіонального розвит­ку Херсонської області між Кабінетом Міністрів України та Херсонською обласною радою розпочато роботи по відновленню водопостачання на територіях Дудчанської, Золотобалківської та Хрещенівської сільських рад.

Була приділена увага пи­танням удосконалення організаційно-правових форм підприємств житлово- комунального господар­ства, а саме, проводились попередні роботи по ство­ренню міжрайонного ко­мунального підприємства на базі Нововоскресенської сільської ради.

За рахунок коштів обласно­го фонду дорожнього госпо­дарства Нововоронцовською філією «Райавтодор» вико­нано експлуатаційний та по­точний ремонт доріг району загального користування на суму 2,7 млн. грн. Прове­дено роботи по ремонту та утриманню доріг місцевого значення на суму 322,9 тис. грн.

Покращення рівня життя населення району загалом залежить від фінансового положення кожного грома­дянина.

В районі спостерігається позитивна тенденція щодо зростання грошових доходів населення. Середньомісячна номінальна заробітна плата, нарахована на одного «штат­ного працівника становить 1559,0 грн., що є 4 місцем се­ред районів області.

Пенсійним забезпечен­ням в районі охоплено 6,2 тис. пенсіонерів. З початку року профінансовано на ви­плату пенсій 69,4 млн. грн. Середній розмір пенсійних виплат становить 935,4 грн., що на 25,0% перевищує її мінімальний розмір, та більше ніж у 2009 році на 16,7%. Заборгованість по виплаті пенсій станом на 01.01.2011 року відсутня.

На 16,4% збільшився рівень наповнення доходної частини місцевихбюджетів.Дляподаль- шого наповнення бюджетів сільських та селищної рад роз­почата та буде продовжуватись робота по впорядкуванню зе­мельних питань.

Виплати по соціальному за­хисту населення збільшились в порівнянні з минулим ро­ком на 12%.

Поряд з позитивними яви­щами в економіці району також присутні і негативні. Тенденція скорочення обсягів виробництва продовжується і, в порівнянні з 2008 ро­ком, обсяги виробницт­ва скорочено вдвічі. Через вплив фінансової кризи повністю скоротились на під­приємствах обсяги видатків інвестиційного характеру. Через зміни в законодавстві протягом II півріччя 2010 року спостерігалась чітка тенденція спаду започатку- вання підприємництва.

В галузях гуманітарної сфе­ри проводилась робота по соціальній підтримці сімей, дітей та молоді через систему соціальних послуг (надання консультацій, гуманітарної до­помоги, соціальний супровід сімей, що опинилися в тяжких життєвих обставинах). Прово­дилися заходи щодо попере­дження насильства в сім'ї.

Також проводилася ро­бота по професійному навчанню та працевлаштуван­ню молоді (створено банк аних непрацюючої молоді, ронювалися робочі місця для молоді) — 239 чоловік працевлаштовані, об чоловік направлено на навчання, 39 чоловік були задіяні на опла­чуваних громадських робо­тах, 30 чоловік задіяні на се­зонних роботах.

Спортсмени району брали участь в районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних змаганнях. В районі забезпечується також вико­нання Законів, державних програм щодо поліпшення становища дітей та захисту прав неповнолітніх. Створе­на чітка і розгалужена си­стема реалізації державної політики стосовно дітей, яка охоплює всі рівні влади. Про­водилась робота щодо розвит­ку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавле­них батьківського піюіування. З метою профілактики итячої бездоглядності, родяжництва, вивчення житлово-побутових умов проживання неповнолітніх в асоціальних сім'ях, надання їм соціально — правової до­помоги протягом 2010 року робочою групою проведено адресні маршрути в 14 населе­них пунктах району. Захо­ди, спрямовані на соціальний захист неповнолітніх та запобігання дитячої бездоглядності обов'язково будуть проводитись і надалі.

На фоні впровадження загальнодержавної реформи медичної галузі в районі роз­роблено перспективні плани реорганізації лікувальних закладів району, насампе­ред це стосується первинної лікувальної мережі. Було здійснено роботу по підготовці та передачі ФАПів від сільських рад до Нововоронцовської ЦРЛ.

З метою удосконалення мережі бюджетних установ опрацьовується питання про створення об'єднання школа-сад на територіях Петропавлівської та Миролюбівської сільських рад та введення в ме­режу бюджетних уста­нов дитячого табору ім. І.Бережного.

Із 256 випускників старшої школи її (4,4%) нагороджені золотими і срібною меда­лями «За високі досягнен­ня у навчанні» та отримали атестат про повну загальну освіту з відзнакою.

Протягом 2010 року в за­кладах культури проводи­лась активна робота з ви­користанням нових форм і методів культурно-освітньої роботи, це — театралізовані концерти, ігрові шоу- програми, концерти ка­лендарних дат, святкові привітання до професійних свят, зустрічі, тематичні ігрові дискотеки.

Автор: Прес-центр РДА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту