ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ОБГОВОРЮЄМО ПРОЕКТ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ
24.01.2011 / Газета: Червоний промінь / № 3 / Тираж: 1300

До обговорення проекту Пенсійної реформи ми запросили начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Інну Володимирівну Пашко і поставили їй декілька запитань.

Які зміни передбачаються щодо пенсії державним службовцям?

Насамперед, встановити досить суттєві об­меження для спеціальних пенсій (народні депу­тати, судці, працівники Національного банку Ук­раїни, митної служби, наукові працівники, журна­лісти державних та комунальних засобів масової інформації тощо), їх стосуватиметься, зокрема, встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, які втра­тили працездатність; збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії; зниження максимального відсотка для виз­начення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення); виплата спеціальних пенсій при продовженні ро­боти проводитиметься в розмірі трудової пенсії.

Чи зміниться граничний вік перебування на державній службі?

Так, він становитиме 62 роки для чоловіків і 60 років для жінок.

До досягнення 62 років право на пенсію мають чоловіки — державні службовці, які народилися до 31 грудня 1952 року після досягнення 60 років.

У виняткових випадкахпісля досягнення гранич­ного віку перебування на державній службі дер­жавні службовці можуть бути залишені на дер­жавній службі лише на посадах радників або кон­сультантів за рішенням керівника відповідного державного органу.

На одержання пенсії дер­жавних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, в тому числі мають стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працюва­ли на посадах державних службовців, атакож осо­би , які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держав­них службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Який буде граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування?

Граничний вік перебування на службі в орга­нах місцевого самоврядування становить 62 роки для чоловіків і 60 років для жінок. Ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого са­моврядування, які обираються на відповідні поса­ди.

Після досягнення граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування посадові особи місцевого самоврядування за рішенням відповідного голови можуть бути зали­шені на посадах радників чи консультантів (патронатна служба), якщо такі посади передбачені штатним розписом на умовах строкового трудо­вого договору.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту