ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Бюджет — основа благополуччя
24.01.2011 / Газета: Рідний край / № 4 / Тираж: 1147

Кожен робочий тиждень для керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, установ та органі­зацій вже традиційно починається з розширеної апа­ратної наради, яку проводить голова районної дер­жавної адміністрації Михайло Дмитрович Романій. На таких нарадах аналізується стан справ в районі, виз­начаються пріоритетні завдання на найближчий пе­ріод.

Минулого понеділка основним питанням, яке об­говорювалось на нараді, була необхідність активізації роботи по наповненню бюджету. У святкових та ви­хідних днях швидко промайнув початок року, мину­лого понеділка на календарі вже було 17 число, а над­ходження до районного бюджету за січень складають лише 21 відсоток. Ситуація вимагає значної активі­зації всіх, хто своїми функціональними обов'язками причетний до збору податків, до наповнення прибут­кової частини бюджету.

М.Д. Романій зосередив увагу присутніх на сплаті прибуткового податку фізичними особами. Звичайно, хто працює в організаціях та установах та отримує зарплату, з тих прибутковий податок вираховують і про­блем там ніяких не виникає. А ось з прибутковим по­датком власників земельних паїв справи обстоять дещо іншим чином. Сам процес сплати цього податку в прак­тиці відбувається таким чином: орендар розраховуєть­ся з власниками земельних паїв і за них же (за влас­ників паїв) сплачує прибутковий податок. У договорах між орендодавцем і орендарем, як правило, значить­ся, що орендна плата становить 1,5 відсотка від гро­шової оцінки земельного паю. От з такої суми (а в на­шому районі 1,5% вартості паю — це в середньому 1350 гривень) і сплачується прибутковий податок. На прак­тиці ж орендна плата вже давно перевищила цей гро­шовий показник. У якості орендної плати зараз влас­ник земельного паю отримує 2,5 тонни зерна, 300-350 кілограмів насіння соняшнику. Навіть без врахувань де­яких інших розрахунків, якЩо цю продукцію перевести у грошовий еквівалент, отримається не менше чоти­рьох тисяч гривень. От з цієї суми і належить вирахову­вати прибутковий податок. Як розумієте, ці висновки голова раидержадміністраци , дресував перш за все працівникам податкової інспекції, додавши, що у справі фінансового наповнення бюджету вони завжди можуть розраховувати на його допомогу.

Хоча і зовсім коротко, але в аналогічному ключі мова торкалася і приватних підприємців. Магазини то у нас працюють з восьмої ранку і до останнього відвідувача, тож і у сплаті прибуткового податку, м'яко кажучи, не можна допускати ніякого формалізму. «Поки ми не при­вчимо людей чесно платити податки — будемо завжди гостро відчувати дефіцит бюджетних коштів», — зазна­чив М.Д. Романій.

В принципі, завдання отримати у січні 168 тисяч гри­вень власних надходжень до районного бюджету цілком досяжне. А якщо прибутковий податок буде сплачено з усіх отриманих доходів, то цей показник буде суттєво перевиконано, що принесе району тільки користь. Саме такої роботи від відповідних служб і очікує глава район­ної виконавчої влади. Адже бюджет з надійною прибут­ковою частиною — це стабільність в роботі закладів бюд­жетної сфери, це можливість соціально захистити мало­забезпечених людей, це основа нашого благополуччя.

Автор: Родіон МЕЗЕНЦЕВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту