Кожен робочий тиждень для керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, установ та організацій вже традиційно починається з розширеної апаратної наради, яку проводить голова районної державної адміністрації Михайло Дмитрович Романій. На таких нарадах аналізується стан справ в районі, визначаються пріоритетні завдання на найближчий період.
Минулого понеділка основним питанням, яке обговорювалось на нараді, була необхідність активізації роботи по наповненню бюджету. У святкових та вихідних днях швидко промайнув початок року, минулого понеділка на календарі вже було 17 число, а надходження до районного бюджету за січень складають лише 21 відсоток. Ситуація вимагає значної активізації всіх, хто своїми функціональними обов'язками причетний до збору податків, до наповнення прибуткової частини бюджету.
М.Д. Романій зосередив увагу присутніх на сплаті прибуткового податку фізичними особами. Звичайно, хто працює в організаціях та установах та отримує зарплату, з тих прибутковий податок вираховують і проблем там ніяких не виникає. А ось з прибутковим податком власників земельних паїв справи обстоять дещо іншим чином. Сам процес сплати цього податку в практиці відбувається таким чином: орендар розраховується з власниками земельних паїв і за них же (за власників паїв) сплачує прибутковий податок. У договорах між орендодавцем і орендарем, як правило, значиться, що орендна плата становить 1,5 відсотка від грошової оцінки земельного паю. От з такої суми (а в нашому районі 1,5% вартості паю — це в середньому 1350 гривень) і сплачується прибутковий податок. На практиці ж орендна плата вже давно перевищила цей грошовий показник. У якості орендної плати зараз власник земельного паю отримує 2,5 тонни зерна, 300-350 кілограмів насіння соняшнику. Навіть без врахувань деяких інших розрахунків, якЩо цю продукцію перевести у грошовий еквівалент, отримається не менше чотирьох тисяч гривень. От з цієї суми і належить вираховувати прибутковий податок. Як розумієте, ці висновки голова раидержадміністраци , дресував перш за все працівникам податкової інспекції, додавши, що у справі фінансового наповнення бюджету вони завжди можуть розраховувати на його допомогу.
Хоча і зовсім коротко, але в аналогічному ключі мова торкалася і приватних підприємців. Магазини то у нас працюють з восьмої ранку і до останнього відвідувача, тож і у сплаті прибуткового податку, м'яко кажучи, не можна допускати ніякого формалізму. «Поки ми не привчимо людей чесно платити податки — будемо завжди гостро відчувати дефіцит бюджетних коштів», — зазначив М.Д. Романій.
В принципі, завдання отримати у січні 168 тисяч гривень власних надходжень до районного бюджету цілком досяжне. А якщо прибутковий податок буде сплачено з усіх отриманих доходів, то цей показник буде суттєво перевиконано, що принесе району тільки користь. Саме такої роботи від відповідних служб і очікує глава районної виконавчої влади. Адже бюджет з надійною прибутковою частиною — це стабільність в роботі закладів бюджетної сфери, це можливість соціально захистити малозабезпечених людей, це основа нашого благополуччя.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |