ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
СЛУЖБА ЗАРАДИ ПОРЯДКУ
24.01.2011 / Газета: Жайвір / № 4 / Тираж: 2500

26 січня минає 18 років з дня утворення конт­рольно-ревізійної служби, яка набуває статусу Дер­жавної фінансової інспекції. Саме завдяки їй бюджету повертаються незаконно витрачені кош­ти та здійснюється при­скіпливий фінконтроль за використанням державно­го і комунального майна.

У Великоолександрівсь- кому районі, як і у всіх райо­нах Херсонщини, діє конт­рольно-ревізійний підрозділ КРУ в області, котрий пра­цює передусім на усунення фінансових прорахунків. У 2010 році у районі виявлено фінансові порушення на суму понад 569,65 тис.грн. До речі, суму незаконних витрат зафіксовано на рівні понад 271,95 тис.грн., з них нецільові витрати бюджет­них коштів виявлено на за­гальну суму понад 6,00 тис.грн. Матеріали ревізій передано до прокуратури, складено 10 протоколів про адміністративні правопору­шення, прийнято 27 управ­лінських рішень за результа­тами ревізії.

В ході контрольних за­ходів відшкодовано і понов­лено фінансових і матеріаль­них ресурсів на загальну суму майже 175,19 тис.грн. На порушників застосовано заходи впливу по призупи­ненню бюджетних асигну­вань, зупиненню операцій з бюджетними коштами та зменшенню бюджетних призначень.

Якщо громадянам відомі факти порушення чинного законодавства при витра­чанні бюджетних коштів, ви­користанні майна, телефо­нуйте в робочий час за номером 2-26-92 у Великій Олександрівці. Заради пря­мого зворотного зв'язку з громадами також працює у Херсоні телефон довіри 26- 36-28.

Насичена впродовж усьо­го року програма навчання, далека від формалізму, на­далі допоможе державним контролерам на місцях якіс­но виконати службові повно­важення та сприятиме зміцненню фінансово-бюд- жетної дисципліни на місцях. Державні контроле­ри регулярно збираються в стінах КРУ в Херсонській об­ласті, аби системно та ком­плексно вдосконалити фа­хові знання на цілоденних семінарах-навчаннях, де об­говорюються питання сто­совно діючого законодав­ства, без знання якого неможливо підвищити рівень контрольно-ревізій­ної роботи. Адже без прак­тичного опрацювання та оперування вимогами, ок­ресленими чинною норма­тивно-правовою базою, пройти її буде важко.

Значна увага — новій ре­дакції Бюджетного кодексу України, детальному вив­ченню Кодексу етики Служ­би, аналізу змісту оглядових листів ГоловКРУ, вимогам до складання протоколів-про адміністративні правопору­шення, існуючим та можли­вим недолікам контрольних заходів. Не залишається поза стороною й питання протидії корупції, протисто­яти якій можна різними спо­собами. Найбільш дієвий — формування негативного ставлення кожного грома­дянина до корупції та актив­не суспільство.

Також приділено серію за­нять результатам спільного семінару ГоловКРУ України та Державного казначей­ства України з питань орга­нізації казначейського об­слуговування бюджетів та контролю за дотриманням бюджетного законодавства.

Перед фінансовими інспекторами стоять не­відкладні завдання держав­ної ваги: проведення конт­рольних заходів на предмет дотримання чинного зако­нодавства щодо законного використання бюджетних коштів, державного і кому­нального майна. Зробити це доведеться в найбільш стис­лий термін. Це посильне для нас завдання, як і подальша розбудова засад нашої діяльності: дієвість конт­рольних дій, їх удосконален­ня, забезпечення профілак­тичної спрямованості й безумовного відшкодування завданих державі збитків.

Автор: Контрольно-ревізійний відділ у Велкоолександрівському районі КРУ в Херсонській області


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту