Державне свято День соборності України 22 січня відзначили далеко не всі міста і райони Херсонщини. Наприклад, якщо раніше у Каховці в цей день проходили масові заходи, зараз тут обмежилися «літературно-мистецькою вітальнею» у музеї історії міста, лекціями в школах і покладанням квітів до пам'ятного знака гетьману Богдану Ружинському.
Деякі чиновники пояснили непроведения масових заходів уДень соборності негласною вказівкою голови облдержадміністрації. Однак в управлінні з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю ОДА цю інформацію спростовують. За інформацією начальника управління Олега Устиненка, в обласному центрі відбувся мітинг біля погруддя Тараса Шевченка, в якому взяли участь близько 1200 чоловік. Урочисті заходи відбулися в усіх населених пунктах області, у музеях і бібліотеках відкрито тематичні експозиції, проведені науково-практичні конференції тощо. Проте в наданій управлінням інформації вказано, що по-справжньому масові заходи біля пам'ятних місць, пов'язаних зі становленням української державності, відбулися лише в деяких населених пунктах.
— Масового заходу на 22 січня ми не планували і відзначили це свято разом із Каховською міськрадою проведенням літературно- мистецької вітальні у нашому музеї напередодні, 21 січня, — підтвердила заступник голови Каховської райдержадміністрації Ольга Вакулич.
Натомість у Новій Каховці 22 січня відбулися урочисті збори в приміщенні місцевого агроколеджу. «Український народ завжди бажав мати свою територію, свій світогляд, і перекреслити це ми не маємо права, — зазначив міський голова-Нової Каховки Володимир Коваленко. — Акт злуки, проголошений 22 січня 1919 року, якраз був націлений на об'єднання України, тож відзначення цієї дати мало на меті лише об'єднання нашого народу і утвердження національної ідеї заради майбутнього всієї країни».
Можна припустити, що деякі можновладці просто злякалися можливих заворушень 22 січня, про які нещодавно натякав міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов. А можливо, вони просто не надали значення самому святу. Якщо це так, рано чи пізно за примхою влади можуть скасувати 9 Травня або 8 Березня. Але проведення в ці дні виключно шкільних лекцій, бібліотечних виставок та камерних заходів у музеї потребують більш серйозного пояснення від керівництва міста, області і всієї країни.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |