ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сесія облради в режимі он-лайн
27.01.2011 / Газета: Новий день / № 5 / Тираж: 36600

Уперше в історії Херсонщини пленарне засідання чергової сесії обласної ради транслювалося в режимі он-лайн на офі­ційному сайті обласної ради www.oolrada.ks.ua. Кожен мав можливість наживо спостерігати в інтернеті за роботою депутатів. На порядок денний IV сесії облради VI скликання було винесено більше ЗО питань.

Вшанували кращих

Почали з приємного — вручення нагород. Почесними грамотами обласної ради нагород­жено старшого помічника прокурора Дніпров­ського району міста Херсона Людмилу Парти- ку, ректора Південноукраїнського регіонально­го інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Анатолія Зубка, соліста народного хору Палацу культури Євгена Пастухова, учасника на­родного хору Палацу культури В'ячеслава Пет­ренка, інженера з безпеки дорожнього руху ВАТ «Ремпобуттехніка» Миколу Шаповалова. Подя­кою голови обласної ради відзначено заступни­ка голови правління ВАТ «Ремпобуттехніка» Сергія Волкова.

Щоб не було гнучких конструкцій

Депутати затвердили програму підвищення інвестиційної привабливості області «Херсон­щина — регіон екологічних технологій та нових економічних моделей» на 2011—2015 роки. Прийняли регіональну програму розвитку мало­го підприємництва в Херсонській області на 2011 —2012 роки. Схвалили програму реформу­вання і розвитку житлово-комунального госпо­дарства на 2011—2014 роки та обласну програ­му поетапного відселення мешканців із житло­вих будинків гнучкої конструкції у Херсоні.

Житловий фонд області налічує 3478 бу­динків загальною площею 7,8 млн. кв. метрів. В аварійному і ветхому стані перебувають 20 жит­лових будинків гнучкої конструкції. Щороку на капітальний ремонт житлового фонду місцеві бюджети перёдбачають лише 2—3% необхідних коштів, тобто технічний стан житлового фонду погіршується. Врятувати ситуацію, на думку авторів програми реформування ЖКГ, зможуть об'єднання співвласників багатоповерхових будинків. Уже сьогодні їх налічується 444, до 2014 року кількість ОСББ збільшиться майже втричі.

Внесено зміни до програми розвитку газо­постачання та газифікації Херсонської області на 2007—2010 роки. Депутати підтримали звер- нення облдержадміністрації щодо виділення коштів з обласного бюджету на завершення бу­дівництва підвідних газопроводів до села Зеле­ного Верхньорогачицького району та села Ми- хайлівки Скадовського району.

«Хворий» довгобуд

Уважно вислухали присутйі інформацію Ірини Сокур, головного лікаря обласного онкологічно­го диспансеру. Введення в експлуатацію ново­го корпусу диспансеру значно покращило умо­ви перебування хворих на стаціонарному ліку­ванні, проте виникли незручності в обслугову­ванні пацієнтів на етапі амбулаторного консуль­тування та диспансерного нагляду. Територіаль­не розмежування (10 км) поліклінічного відділення та стаціонару значно ускладнює як умови праці персоналу, так і умови отримання хворими медичної допомоги.

Проектом новобудови диспансеру передбаче­но, що будівля поліклініки і головного корпусу (ста­ціонару) є єдиним комплексом, несучі конструкції якого пов'язані між собою. Однак будівля поліклініки досі не добудована — дощ і сніг проникають через усі поверхи. Мокнуть стіни стаціонарного корпусу у місці стикування з поліклінікою. Для завершення будівництва необхідно майже 35,3 млн. грн.

Обласна рада вирішила звернутися до депу­татів Верховної Ради України Олексія Журавка, Андрія Найдьонова, Юрія Одарченка, Катерини Самойлик та Олександра Стояна з проханням посприяти виділенню з держбюджету необхід­них коштів для добудови поліклініки обласного онкологічного диспансеру.

Ставки — в оренду!

На нинішній сесії підтримано також питання надання в оренду н^ 15 років чотирьох водних об'єктів загальною площею понад 191 га. Най­більшу ділянку (141 га) одержала громадська організація «Таврійська спілка мисливців та ри­балок», що розводитиме рибу біля села Бургун- ки Бериславського району. Другий за площею водний об'єкт (34,65 га) — на території Строганівської сільської ради Чаплинського району — наданий в оренду приватному підприємцю Віктору Дорощуку. А два ставки площею 9,01 та 5,77 га, що розташовані на території Томино- балківської сільради Білозерського району, на­дані в оренду Віктору Шевчуку та приватному підприємству «Космополія».

Погоджено клопотання ДП «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісоме­ліорації ім -X М /Висоцького» щодо надання доз­волу на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку надр. Надано дозвіл на кори­стування надрами для видобутку мінеральної природної столової води ТОВ «Тройка».

Під час пленарного засідання вирішено та­кож делегувати облдержадміністрації повнова­ження щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Херсонщини. Депутати внесли зміни до програми висвітлення діяльності обласної дер­жавної адміністрації місцевими засобами масо­вої інформації у частині їх фінансування. На нинішній рік для цього заплановано 180 тис. грн.

Полювання в заповідниках?

Обласна рада звернулася до голови Верхов­ної Ради України Володимира Литвина з прохан- ням не допустити прийняття законопроекту «Про природно-заповідний фонд України», яким дозволяється полювання в зонах антропогенних ландшафтів біосферних заповідників. Це звер­нення було внесено на розгляд сесії депутатом Анатолієм Тарановським від імені мешканців смт. Асканії-Нової, поряд з яким розташований всесвітньовідомий заповідник, «Дозвіл на полю­вання в біосферних заповідниках не вирішить фінансових проблем місцевих громад, оскільки це мізерні кошти, але розв'яже руки саме тим, хто не дотримується правил полювання. Прий­няття такого закону завдасть шкоди збережен­ню біорізноманіття та міжнародному іміджу України», — підкреслюється у зверненні.

На сесії було заслухано інформацію прокуро­ра області Костянтина Свіденка, голови ДПА у Херсонській області Юрія Смченка, першого за­ступника голови облдержадміністрації В'ячесла­ва Білого та директора Херсонської дирекції Ук­раїнського державного підприємства поштово­го зв'язку «Укрпошта» Михайла Вертмана.

Під контролем громадськості

Голова обласної ради Віктор Пелих у підсум­ку зазначив, що на сесії депутати працювали організовано, адже всі питання заздалегідь вив­чені в комісіях, на засіданнях робочої групи та президії:

— Вважаю, що депутатський корпус попрацю­вав ефективно. Всі дискусії відбулися під час за­сідань комісій, робочої групи з підготовки сесії та на президії. Ми націлені на спільний резуль­тат, на виконання всіх передвиборних обіцянок. Тому зараз працюємо над тим, щоб виробити єдину систему роботи місцевого самоврядуван­ня, за якою депутати всіх рівнів зможуть співпра­цювати та виконувати покладені на них обов'яз­ки. Найголовніше завдання — наповнити бюджет у першому півріччі. Якщо це вдасться зробити, то вже з другого півріччя слід чекати на стабілі­зацію. І ми все зробимо для того, щоб виконати це завдання. Обласна рада демонструє свою відкритість. Наші сесії й надалі проходитимуть в режимі он-лайн, щоб люди бачили, чим займа­ються депутати обласної ради. Це стимулювати­ме всіх: і тих, хто голосує в залі, і тих, хто слідкує за тим, як виконуються передвиборні обіцянки.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.072
Перейти на повну версію сайту