Влада Каховки хоче виставити зі свого «білого дому» представника комунального виробничого підприємства «Містобудівник» Херсонської облради
У корупції звинуватили головного архітектора свого міста депутати Каховської міськради від фракції Партії регіонів. Підставою для цього стали претензії нардепів щодо роботи проектного підприємства «Містобудівник». Як розповів його директор В'ячеслав Кругляк, у кожному районі області працюють його представники, а всі податки від госпрозрахункової діяльності йдуть у бюджети місцевих громад. Проте розгляд цього питання на засіданні постійних депутатських комісій з підготовки до сесії міськради закінчився несподівано. «Шукайте нове місце для вашого працівника, з понеділка він працювати у виконкомі не буде», — попередив Кругляка міський голова Каховки Олександр Карасевич.
— Це вже просто накипіло. Люди приходять у відділ архітектури міськради, свято вірячи, що його послуги — платні! — зазначила на засіданні депутат від ПР Валентина Івченко. — Хтось звертається до міського голови з проханням надати висновок на відведення земельної ділянки або присвоєння адресного номера для будівлі. Але відділ архітектури з цих питань перенаправляє до працівника КВП «Містобудівник», який знаходиться в їхньому ж кабінеті! І за кожний папірець тут беруть чималі кошти — наприклад, за звичайне викопіювання з генплану міста з печаткою треба сплатити 502 гривні. Невже цю ксерокопію не можуть зробити в нашій архітектурі? Звідки взагалі взялися ці розцінки? І в яких інших відділах виконкому населенню надаються платні послуги?
Депутатська фракція Партії регіонів Каховської міськради направила звернення керівництву міста, в якому запитує: чому «Містобудівник» стягує з людей гроші за роботу, яку повинні виконувати спеціалісти відділу архітектури? Чому головний архітектор міста надає вказівку спеціалісту цього підприємства, кому виписувати квитанції, а кому ні? «Ми вважаємо, що все це сприяє корупціиним діям як адміністрації виконкому, так і головного архітектора, — вказано у зверненні. — Ці роботи виконуються в робочий час і порушують присягу державного службовця, якому заборонено займатися посередницькою і підприємницькою діяльністю. Все це влаштовує керівництво міста, яке не вникає у грошову систему свого відділу».
Наскільки обвинувачення депутатів обгрунтовані, керівництво міськради обіцяє з'ясувати найближчим часом. Але чи не виникнуть у каховчан проблеми після виселення представництва КВП «Містобудівник» із міськвиконкому а то й узагалі з міста? Адже за якимись документами чи печаткою відтепер доведеться їздити в інше місце? Тож депутати мусять довести, що дане КВП — це організація для заробляння грошей «з повітря», без якої місто і справді може обійтися.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |