31 січня 2011 року набрав чинності Закон України №2464-УІ «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ухвалений Верховною Радою України 8 липня 2010 року.
Хочу зазначити, що з прийняттям цього закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності продовжить виконувати свої функції у рамках відповідних базових законів: виплачуватиме допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, надаватиме соціальні послуги, але з урахуванням деяких змін.
Зупиниться виплата допомоги страхувалі?никами за принципом «взаємозаліку».
Для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, яка нарахована після 1 січня 2011 року, страхувальник для фінансування його Фондом повинен надати в міську виконавчу дирекцію належним чином оформлену заяву-розрахунок.
Для отримання коштів за такими заявами страхувальникам необхідно відкрити окремі рахунки в банку:
- юридичній особі, в тому числі небанківській фінансовій установі, та фізичній особі — підприємцю за балансовим рахунком 2604 «Цільові кошти на вимогу суб'єктів господарювання», а окремий рахунок приватному нотаріусу або адвокату, якии відповідно до Закону є роботодавцем, за балансовим рахунком 2620 «Кошти на вимогу фізичних осіб».
(лист НБУ «Щодо відкриття страхувальниками-роботодав- цями окремих поточних рахунків» від 14.12.2010р. №25- 111/2972-22535).
Бюджетні установи для зарахування страхових коштів відкривають у відповідному органі Державного казначейства України за місцем обслуговування окремий рахунок за балансовим рахунком 3711 «Інші рахунки клієнтів Державного казначейства», (лист Державного казначейства України від 30.12.2010р. № 17-04/3353- 24549).
Отримавши кошти від міської виконавчої дирекції, страхувальник зобов'язаний виплатити допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах застрахованій особі не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати заробітної плати, а допомогу на поховання — не пізніше наступного робочого дня після отримання страхових коштів від Фонду.
У разі, якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення у вказаний термін, невикористані страхові кошти мають бути протягом трьох днів повернуті в міську дирекцію.
Отримані від Фонду кошти не можуть бути використані на будь-які інші цілі. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих документів.
Стосовно фізичних осіб- підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, то з 1 січня 2011 року вони матимуть право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності лише у разі сплати єдиного соціального внеску (в тому числі — відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності) на добровільних засадах. Для цього їм необхідно звернутися з відповідною заявою до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання з подальшим укладенням договору про добровільну участь.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |