ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Як Херсонщина буде співробітничати з Японією і працювати у інших галузях
27.01.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 4 / Тираж: 10000

24 січня 2011 року відбула­ся чергова обласна селектор­на нарада з головами райдержадміністрацій, міськими го­ловами, яку провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Вячес­лав Білий. Участь у нараді та­кож взяв міський голова Хер­сона Володимир Сальдо. На нараді були керівники струк­турних підрозділів обласної державної адміністрації та об­ласних управлінь і служб.

Перш, ніж перейти до розгляду питань порядку денного, Вячеслав Білий повідомив, що 18—21 січня 2011 року Президент України Віктор Янукович відвідав Японію з офіцій­ним візитом. З метою вирішення питань соціально-економічного роз­витку області та встановлення дво­сторонніх зв'язків до складу деле­гації входив голова обласної дер­жавної адміністрації Микола Костяк. У рамках візиту відбулася зустріч української делегації з головою та членами японсько-української еко­номічної ради. У ході зустрічі Пре­зидент України зазначив, що з того часу, як в Україні змінилася влада, відбувається зростання міжнарод­них кредитних рейтингів. Глава дер­жави також нагадав, що нині україн­ський уряд докладає чималих зу­силь для збільшення інвестиційної привабливості нашої країни, забез­печення прозорих і сприятливих умов для роботи іноземного бізне­су. Україна прагне послідовно роз­ширяти взаємодію з Японією, на­самперед, у сферах енергозбере­ження, сільського господарства та інфраструктури, сказав Президент. Зі свого боку, голова японсько-ук­раїнської економічної ради Хакуо Янагісава відзначив, що Японія при­діляє серйозну увагу сільськогоспо­дарському потенціалу України, особливо зважаючи на світову про­довольчу кризу. Зокрема, йдеться мова про сферу прямих інвестицій, кредитів, надання Японією допомо­ги та підтримки.

«Тому в контексті зацікавленості Японії у розвитку сільського госпо­дарства нам необхідно розробити та підготувати інвестиційні пропо­зиції для подальшої презентації та залучення іноземних інвестицій. А інвестиції для нас — це один із пріо­ритетів соціально-економічного розвитку області та наповнення бюджетів», — підкреслив перший заступник голови обласної держав­ної адміністрації — керівник апара­ту Вячеслав Білий.

Крім того, Вячеслав Білий по­відомив, що 19 січня цього року відбулося засідання Кабінету Мгністрів України, на якому Мико­ла Азаров приділив значну увагу питанням соціального захисту на­селення, зокрема зазначив, що з 01 січня підвищено розмір держав­ної допомоги при народженні ди­тини, яка, в цілому, в 2011 році зросте майже на 60 відсотків. Ще одне важливе питання^ на якому зосередив увагу першии заступник голови обласної державної адміні­страції- керівник апарату — це про­ект спільного впровадження в рам­ках Кіотського протоколу до Рам­кової конвенції ООН про зміну клімату.

Україна, як і інші країни-учасни- ,ки, взяла на себе зобов'язання зі скорочення викидів та буде дома­гатися цього за рахунок впровад­ження передових технологій, мо­дернізації вже діючих виробництв, посилення природоохоронного контролю, розвитку нових видів палива.

В рамках цієї угоди наша країна має можливості додатково залучи­ти зовнішнє фінансування в дос­татньо великому обсязі для розвит­ку та технологічного переоснащен­ня галузей вітчизняної економіки, суттєвого покращення екологічної ситуації.

Реалізація проектів має здійсни­тися до 2012 року, а до цього часу необхідно їх розробити і пройти ряд відповідних процедур, тому чим пізніше буде розпочато підго­товку та впровадження зазначених проектів, тим менше буде залуче­но інвестицій. На цей час робота по розробленню проектів спільно­го впровадження проводиться в п'яти областях та Автономній Рес­публіці Крим.

В Херсонській області на сьогодні управлінням ЖКГта підприємства­ми теплоенергетики розроблені проекти по теплозбереженню та скороченню шкідливих викидів в атмосферу загальною вартістю 50 мільйонів гривень. І цю роботу тре­ба продовжити.

На порядку денному селекторної наради розглядалися питання сто­совно формування переліку об'єктів дорожньої інфраструктури, які належать до комунальної влас­ності населених пунктів області та потребують виконання ремонтних робіт, роботи щодо погашення за­боргованості із заробітної плати в області, дотримання вимог приро­доохоронного законодавства в об­ласті, забезпечення належного функціонування закладів культури в сільській місцевості та підсумки роботи транспортного комплексу області у 2010 році.

Підбиваючи підсумки селектор­ної наради, першии заступник го­лови обласної державної адмініст­рації — керівник апарату Вячеслав Білий зупинився на актуальних питаннях області та надав відповідні доручення.

Зокрема, стосовно підготовки до засідання колегії обласної держав­ної адміністрації, яке відбудеться 26 січня 2011 року. Головам рай­онних державних адміністрацій разом із сільськими, селищними, міськими головами доручено до 25 січня 2011 року сформувати пе­релік об'єктів, що будуть фінансу­ватися за рахунок субвенції з дер­жавного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт і утриман­ня вулиць та доріг комунальної власності, особливу увагу звернув­ши на соціально-економічне зна­чення об'єктів, скласти графіки погашення заборгованості із заро­бітної плати працівникам підприємств-боржників по кожно­му із суб'єктів господарювання не­залежно від форм власності. Крім того, головам районних державних адміністрацій, міським головам — тримати на особистому контролі діяльність закладів культури в сільській місцевості, зокрема, не допускати їх закриття, безпідстав­ного скорочення працівників та перевод їх на неповні тарифні став­ки.

Також головам районних дер­жавних адміністрацій, міським го­ловам разом з сільськими, селищ­ними головами доручено активізу­вати роботу щодо оформлення зе­мельних ділянок під полігони твер­дих побутових відходів, створити комунальні підприємства, які по­винні забезпечити питне водопос­тачання населення, провести інвентаризацію артезіанських свер­дловин та оформити акти на зе­мельні ділянки під ними. Головам районних державних адміністрацій та міським головам міст обласного значення необхідно терміново роз­робити та надати до обласної дер- жавної адміністрації проекти спільного впровадження в рамках Кіотського протоколу, а також для підготовки середньострокової про­грами розвитку пасажирського ав­томобільного транспорту розгляну­ти спільно з автоперевізниками та визначитися з оптимізацією існую­чої маршрутної мережі і кількістю транспортних засобів, необхідних для якісного обслуговування маршрутів.

Автор: ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕС-СЛУЖБИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту