26 січня виповнилося 18 років з дня утворення контрольно-ревізійної служби, яка набуває статусу Державної фінансової інспекції. Саме завдяки їй бюджету повертаються незаконно витрачені кошти та здійснюється прискіпливий фінансовий контроль за використанням державного і комунального майна.
Роки незалежності держави символічно порівнюють з повноліттям людини. Такий вік зобов'язує країну раціонально і ефективно використовувати наявні бюджетні кошти, доцільно і економно планувати витрати. Посадові особи поки не в змозі грамотно вести розрахунки бюджетних коштів.
У Голопристанському районі, як і у всіх районах Херсонщини, діє структурний підрозділ КРУ в області, що функціонує, передусім, на усунення фінансових прорахун- ків. В цілому у 2010 році контрольно-ревізійний відділ у районі охопив своєю діяльністю 12 бюджетних установ, 1 державне підприємство та 1 комунальне. Виконано 10 централізованих доручень.
Протягом 2010 року обревізовано Гладківську, Таврійську сільські ради, Голопристанську міську раду, відділ освіти Голо- пристанської РДА, місцевий геріатричний пансіонат, що фінансуються з місцевих бюджетів. В ході таких контрольних заходів загалом встановлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 945 тис. 310 фн. Крім того, проведено витрат з порушенням законодавства на суму понад 58 тис. грн, допущено інші порушення фінансової дисципліни на суму понад 31 тис. фн.
В перевірених упродовж 2010 року установах, що фінансуються з державного бюджету, встановлено порушень, що призвели до збитків, на суму 2 млн 303 тис. 770 фн. Допущено проведення витрат з порушенням законодавства на 77 тис. фн, інших порушень на суму 1 млн 893 тис. фн. Приміром, порушення зафіксовані в Голопристанському районному відділі ГУМНС України в Херсонській області, Голопристанській виправній колонії №7, Голопристанській районній державній лікарні ветеринарної медицини, Управлінні праці та соціального захисту населення РДА, Приморському управлінні водного господарства.
Не залишили своєю увагою і підприємства державного сектора економіки — на обревізованому ДП ДАК «Хліб України» «Голопристанському елеваторі» виявлено порушень, що призвели до збитків на суму 128 тис. 280 фн.
На виконання вимог відшкодовано втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, на суму 1620 тис. 260 фн. Разом з тим, більш як 197 тис. грн поки не відшкодував відділ освіти, Го- лопристанською виправною колонією №7 не усунуто порушень на суму понад 1239 тис. грн, зволікає Голопристанська лікарня ветеринарної медицини, внаслідок чого порушення на суму понад 98 тисяч фивень не відшкодовано.
Підсумовуючи, напрошується висновок: дірявого мішка не наповнити.
До речі, раніше проводилася безмежна кількість перевірок і ревізій, особливо за дорученням правоохоронних органів. Багато перевірок стосувалася дослідження окремих питань діяльності об'єктів контролю. Впродовж останніх років змінився порядок дій, починаючи з планування, інспектування та закінчуючи його спрямованістю. Немає одно-дводенних перевірок, які в остаточному підсумку не забезпечують належного контролю за станом збереження і використання фінансів та майна. Змінилися й завдання відповідно до вимог нового Бюджетного Кодексу України. Тепер перед ревізорами стоять невідкладні завдання державної ваги: проведення контрольних заходів на предмет дотримання чинного законодавства щодо законного використання бюджетних коштів та державного майна. Впевнена, що це посильне для нас завдання, як і подальша розбудова засад нашої діяльності: дієвості ревізійних дій, їх удосконалення, забезпечення профілактичної спрямованості й безумовного відшкодування завданих державі збитків.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |