ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Геннадій Попов: “Депутат повинен нести заряд позитиву для своїх виборців”
01.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 4 / Тираж: 2200

Геннадію Васильовичу, за такий короткий термін вже від­булося сім сесій районної ради. Ви встигли придивитися до де­путатів. То ж оцініть потенціал депутатського корпусу шостого скликання?

Сесії були необхідні для того, щоб швидше розпочати роботу депутатського корпусу. Я прийшов працювати якісно і відповідально. Цього ж буду вимагати від кожно­го депутата районної ради, неза­лежно від того, чи прийшли вони за партійними списками, чи обрані» в своїх територіальних громадах. Для всіх на першому місці стояти­ме дисципліна, відповідальність, робота. Кожен депутат закріпле­ний за відповідною сільрадою. Кілька — за містом. Тут вони звіту­ватимуть за свою роботу і пред­ставлятимуть інтереси територі­альної громади в районній раді.

У складі депутатського корпусу 44 особи. Це аграрії, вчителі, ме­дичні працівники, державні служ­бовці, представники малого і се­реднього бізнесу. Різні за віком, статтю, освітою, фахом, але єдині в своєму бажанні: заради добро­буту громадян району забезпечи­ти сталу роботу районної ради. Я переконаний, що депутатський корпус шостого скликання док­ладе максимум зусиль, щоб життя виборців стало кращим. Депута­ти, обрані народом, прийшли сильні. Дехто вже обирався кіль­ка скликань, але багато й моло­дих. Та вони знають проблеми міс­та, своїх сіл і готові плідно пра­цювати на благо району.

Чи забезпечать створені пос­тійні депутатські комісії ефек­тивну роботу районної ради?

Через те, що зменшилася кіль­кість депутатів у складі районної ради, то зменшена і кількість пос­тійних депутатських комісій. їх шість:

мандатна, з питань регламен­ту, депутатської діяльності та ети­ки, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місце­вого самоврядування та адмініст­ративно-територіального устрою;

з питань планування, бюджету та фінансів, регіональної економі­ки, впровадження інвестицій, роз­витку підприємництва та курорт­но-туристичної діяльності;

- з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та соціального розвитку села, екології та раціонального використан­ня природних ресурсів;

з питань освіти, культури, мо­лоді та спорту, гласності та взає­модії із засобами масової інфор­мації, політичними партіями та гро­мадськими організаціями;

з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, праці, соціального захисту населення та роботи з ветеранськими організа­ціями;

• з питань обліку, управління об'єктами комунальної власності, приватизації та житлово-комуналь­ного господарства.

Я називаю ці комісії, щоб вибор­цям було легше орієнтуватися.

Дивлячись на те, як депутати розпочали роботу, можу сказати, що результати не забаряться. Ска­жімо, Анатолій Брага, керівник ФГ «Успіх», очолює комісію з аграр­них питань, яка працює конструк­тивно. При обговоренні робочих питань є діалог. Кожен депутат висловлює свої пропозиції. Чим якісніше і змістовніше вони обго­ворюються комісіями, тим швид­ше вирішуються питання на сесі­ях.

Схвальні слова можу сказати про роботу депутата Олега Олексюка, заступника голови райдержадміністрації, який очолює мандатну ко­місію. Має досвід роботи депутат Наталія Слюсар, яка і в минулому скликанні керувала комісією з пи­тань освіти, культури. Задоволе­ний депутатом, тому що вона зав­жди дисциплінована, організова­на, налаштована на позитивні рі­шення. Не можу не згадати голо­ву постійної депутатської медич­ної комісії Олександра Качана як відповідального, компетентного в медичній галузі фахівця. Це до­свідчений депутат, який і в мину­лому скликанні очолював медич­ну комісію.

Геннадію Васильовичу, ба­гато депутатів районної ради шостого скликання вперше от­римали довіру виборців. При­йшли і нові сільські голови. Як має відбуватися їх навчання і, взагалі, знайомство з важливи­ми нюансами діяльності депу­тата та сільського голови?

Була підписана угода з міським та сільськими головами. Створи­ли Раду з питань місцевого само­врядування. За згодою Ради ввій­шов і голова райдержадміністрації. Одна з форм роботи Ради — щомісячна методична нарада, або так званий — День голови. На ньому відпрацьовуються показові засі­дання комісій, наради, сесії, роз­дається наочний матеріал. Обов'­язковим є навчання депутатів пе­ред сесією. Вивчаються норма­тивні документи, даються відповіді на запитання, тлумачаться норми, роз'яснюються обов'язки і права депутатів. Набувають вони знань, спілкуючись з досвідченими депу­татами.

Чи помічаються прояви іні­ціативності, активності на сесі­ях, у комісіях з боку депутатів, чи є взаєморозуміння з сільсь­кими головами, чи не впливає багатопартійність на прийняття рішень?

Почну відповідати з кінця за­питання. У нас є депутати — члени ВО «Батьківщина», Партії регіонів, ПП «Фронт змін», ПП «Сильна Ук­раїна», Християнсько-демокра- тичного Союзу, Комуністичної партії, Соціалістичної партії, ПП «Удар», позапартійні. Але рішен­ня, які дуже важливі для виконан­ня програми економічного та со­ціально-культурного розвитку ра­йону, політично-партійного за­барвлення не мають і не можуть мати, адже головний наш критик — виборець. Саме задля його доб­робуту усі партії мусять працюва­ти злагоджено і відповідально, про що свідчить підписана Угода про співпрацю всіх політичних сил і представників районної ради.

Взаєморозуміння є між депута­тами, сільськими головами, і є співпраця з депутатами облради М.С. Бетером, 0.0. Сотниковим та С.В. Рибалком. Ми знаємо, чого прагнуть люди і будемо намагатись задовольнити ці потреби. Це і якісна питна вода, і газифікація району, і проблеми дошкільної освіти, і відновлення меліоратив­ної системи... Всього і не перелі­чити. Наші депутати ретельно вив­чають свої округи, накази вибор­ців, складають плани роботи. По­зитивно поки що відгукуюсь про всіх, бо сподіваюсь, що заданий на перших сесіях темп буде три­вати і надалі.

І останнє, можливо не зов­сім коректне запитання. Як Вам працюється з другою гілкою влади — районною державною адміністрацією? Адже раніше, ні для кого не секрет, кожна пере­тягувала ковдру на свій бік.

Ні-ні, сьогодні цього немає. У нас є команда. І це — команда двох гілок влади. У нас спільні ідеї, на- працювання, метсди вирішення гро- блемних питань. Голова райдержад- міністрації Олексій Морев з перших днів свого призначення заявив, що прийшов у район працювати. Кожен бачить, шр він віддається справі пов­ністю. Я навіть кажу депутатам про те, що необхідно вчитись у нашого голови РДА і вирішувати справи швидко, відповідально і по-добро­му. Адже добро прикрашає наше життя. Депутат повинен нести зарвд позитиву для своїх виборців. До речі, не всі, мабуть, жителі району зна­ють, що депутати райради працю­ють на громадських засадах і не отримують заробітної плати. Хотілося б, щоб виборці про це теж пам'я­тали і цінували кожну хвилину де­путата. По можливості навіть допо­магали, бо разом легше вирішувати будь-яку справу. Я переконаний, що наші депутати не підведуть своїх ви­борців.

- Геннадію Васильовичу, дя­кую за відвертість. Зичу Вам особисто і депутатському кор­пусу і апарату райради отриму­вати задоволення від роботи. Хай здійсняться всі Ваші заду­ми і мрії.

Автор: Людмила ЗАВАЛКО, член спілки журналістів України


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту