Геннадію Васильовичу, за такий короткий термін вже відбулося сім сесій районної ради. Ви встигли придивитися до депутатів. То ж оцініть потенціал депутатського корпусу шостого скликання?
Сесії були необхідні для того, щоб швидше розпочати роботу депутатського корпусу. Я прийшов працювати якісно і відповідально. Цього ж буду вимагати від кожного депутата районної ради, незалежно від того, чи прийшли вони за партійними списками, чи обрані» в своїх територіальних громадах. Для всіх на першому місці стоятиме дисципліна, відповідальність, робота. Кожен депутат закріплений за відповідною сільрадою. Кілька — за містом. Тут вони звітуватимуть за свою роботу і представлятимуть інтереси територіальної громади в районній раді.
У складі депутатського корпусу 44 особи. Це аграрії, вчителі, медичні працівники, державні службовці, представники малого і середнього бізнесу. Різні за віком, статтю, освітою, фахом, але єдині в своєму бажанні: заради добробуту громадян району забезпечити сталу роботу районної ради. Я переконаний, що депутатський корпус шостого скликання докладе максимум зусиль, щоб життя виборців стало кращим. Депутати, обрані народом, прийшли сильні. Дехто вже обирався кілька скликань, але багато й молодих. Та вони знають проблеми міста, своїх сіл і готові плідно працювати на благо району.
Чи забезпечать створені постійні депутатські комісії ефективну роботу районної ради?
Через те, що зменшилася кількість депутатів у складі районної ради, то зменшена і кількість постійних депутатських комісій. їх шість:
мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою;
з питань планування, бюджету та фінансів, регіональної економіки, впровадження інвестицій, розвитку підприємництва та курортно-туристичної діяльності;
- з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та соціального розвитку села, екології та раціонального використання природних ресурсів;
з питань освіти, культури, молоді та спорту, гласності та взаємодії із засобами масової інформації, політичними партіями та громадськими організаціями;
з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, праці, соціального захисту населення та роботи з ветеранськими організаціями;
• з питань обліку, управління об'єктами комунальної власності, приватизації та житлово-комунального господарства.
Я називаю ці комісії, щоб виборцям було легше орієнтуватися.
Дивлячись на те, як депутати розпочали роботу, можу сказати, що результати не забаряться. Скажімо, Анатолій Брага, керівник ФГ «Успіх», очолює комісію з аграрних питань, яка працює конструктивно. При обговоренні робочих питань є діалог. Кожен депутат висловлює свої пропозиції. Чим якісніше і змістовніше вони обговорюються комісіями, тим швидше вирішуються питання на сесіях.
Схвальні слова можу сказати про роботу депутата Олега Олексюка, заступника голови райдержадміністрації, який очолює мандатну комісію. Має досвід роботи депутат Наталія Слюсар, яка і в минулому скликанні керувала комісією з питань освіти, культури. Задоволений депутатом, тому що вона завжди дисциплінована, організована, налаштована на позитивні рішення. Не можу не згадати голову постійної депутатської медичної комісії Олександра Качана як відповідального, компетентного в медичній галузі фахівця. Це досвідчений депутат, який і в минулому скликанні очолював медичну комісію.
Геннадію Васильовичу, багато депутатів районної ради шостого скликання вперше отримали довіру виборців. Прийшли і нові сільські голови. Як має відбуватися їх навчання і, взагалі, знайомство з важливими нюансами діяльності депутата та сільського голови?
Була підписана угода з міським та сільськими головами. Створили Раду з питань місцевого самоврядування. За згодою Ради ввійшов і голова райдержадміністрації. Одна з форм роботи Ради — щомісячна методична нарада, або так званий — День голови. На ньому відпрацьовуються показові засідання комісій, наради, сесії, роздається наочний матеріал. Обов'язковим є навчання депутатів перед сесією. Вивчаються нормативні документи, даються відповіді на запитання, тлумачаться норми, роз'яснюються обов'язки і права депутатів. Набувають вони знань, спілкуючись з досвідченими депутатами.
Чи помічаються прояви ініціативності, активності на сесіях, у комісіях з боку депутатів, чи є взаєморозуміння з сільськими головами, чи не впливає багатопартійність на прийняття рішень?
Почну відповідати з кінця запитання. У нас є депутати — члени ВО «Батьківщина», Партії регіонів, ПП «Фронт змін», ПП «Сильна Україна», Християнсько-демокра- тичного Союзу, Комуністичної партії, Соціалістичної партії, ПП «Удар», позапартійні. Але рішення, які дуже важливі для виконання програми економічного та соціально-культурного розвитку району, політично-партійного забарвлення не мають і не можуть мати, адже головний наш критик — виборець. Саме задля його добробуту усі партії мусять працювати злагоджено і відповідально, про що свідчить підписана Угода про співпрацю всіх політичних сил і представників районної ради.
Взаєморозуміння є між депутатами, сільськими головами, і є співпраця з депутатами облради М.С. Бетером, 0.0. Сотниковим та С.В. Рибалком. Ми знаємо, чого прагнуть люди і будемо намагатись задовольнити ці потреби. Це і якісна питна вода, і газифікація району, і проблеми дошкільної освіти, і відновлення меліоративної системи... Всього і не перелічити. Наші депутати ретельно вивчають свої округи, накази виборців, складають плани роботи. Позитивно поки що відгукуюсь про всіх, бо сподіваюсь, що заданий на перших сесіях темп буде тривати і надалі.
І останнє, можливо не зовсім коректне запитання. Як Вам працюється з другою гілкою влади — районною державною адміністрацією? Адже раніше, ні для кого не секрет, кожна перетягувала ковдру на свій бік.
Ні-ні, сьогодні цього немає. У нас є команда. І це — команда двох гілок влади. У нас спільні ідеї, на- працювання, метсди вирішення гро- блемних питань. Голова райдержад- міністрації Олексій Морев з перших днів свого призначення заявив, що прийшов у район працювати. Кожен бачить, шр він віддається справі повністю. Я навіть кажу депутатам про те, що необхідно вчитись у нашого голови РДА і вирішувати справи швидко, відповідально і по-доброму. Адже добро прикрашає наше життя. Депутат повинен нести зарвд позитиву для своїх виборців. До речі, не всі, мабуть, жителі району знають, що депутати райради працюють на громадських засадах і не отримують заробітної плати. Хотілося б, щоб виборці про це теж пам'ятали і цінували кожну хвилину депутата. По можливості навіть допомагали, бо разом легше вирішувати будь-яку справу. Я переконаний, що наші депутати не підведуть своїх виборців.
- Геннадію Васильовичу, дякую за відвертість. Зичу Вам особисто і депутатському корпусу і апарату райради отримувати задоволення від роботи. Хай здійсняться всі Ваші задуми і мрії.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |