ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Профілактика — спільними зусиллями
01.02.2011 / Газета: Трудова слава / № 4 / Тираж: 4714

Днями відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглянуто питання виконання у 2010 році Комплексної програми профілактики злочинності

Доповідач — перший за­ступник голови райдержад­міністрації О. Д. Дяченко, співдоповідачі — заступник голови райдержадміністрації Ю. А. Коцегубов, начальник райвідділу управління МВС України Є. В. Климчук, на­чальник служби у справах ді­тей райдержадміністрації Т. А. Томашевська, начальник відділу, освіти С. Б. Дорогань зазначали, що спільними зусиллями правоохоронних органів, виконавчої влади та місцевого самовряду­вання для забезпечення виконання Комплексної про­грами профілактики зло­чинності в Новотроїцькому районі на 2006-2010 рр. здійснено комплекс заходів. З цією метою на території району проводилися рейди- перевірки, цільові операції та комплексні оперативно- профілактичні відпрацю­вання.

Фактів організованої зло­чинності на території району в 2010 році не встановлено. Виявлено 24 злочини щодо незаконного обігу та збері­гання зброї і боєприпасів. За порушення громадянами строків реєстрації (пере­реєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматич­ної зброї, правил взяття її на облік складено 43 адміністративні протоколи. Розкрито 75 наркозлочинів (незаконне виробництво, придбання, зберігання, пе­ревезення, пересилання, збування наркотичних за­собів).

Протягом року на те­риторії району скоєно 29 злочинів у економічній

сфері (у 2009 році — 16). Зареєстровано 12 службо­вих злочинів, із них 3 — в бюджетній сфері і 2 фак­ти хабарництва. Злочинці завдали збитків на суму 370879 грн., відшкодували 291673 грн. Виявлено 25 осіб, які вчинили інші зло­чини. Прокуратурою району порушено 2 кримінальні справи у сфері земельних відносин. З початку року на території району виявлено 25 нелегальних мігрантів, 23 з них було виселено за межі України.

Службою у справах ді­тей районної державної адміністрації своєчасно ви­являлися та ставилися на облік неблагополучні сім'ї. З батьками проведено про­філактичні бесіди. Протягом звітного періоду знято з обліку 38 дітей, поставлено на облік 18. У районі ство­рено 5 прийомних сімей, у яких проживає 7 прийомних дітей.

Випускники навчальних закладів при зверненні до районного центру зайнятос­ті забезпечувалися робочи­ми місцями, направлялися на навчання для переква­ліфікації та здобуття іншої професії. Працевлаштовано 8 випускників професійно- технічних училищ, 2 випус­кники загальноосвітніх шкіл. Вісім школярів-випускників було направлено районним центром зайнятості на на­вчання.

З початку року службою у справах дітей районної державної адміністрації ра­зом з іншими службами проведено 40 планових та 25 позапланових рейдів у місцях масового відпочинку молоді. Виявлено 5 фактів продажу дітям тютюнових та алкогольних виробів, 2 факти втягнення дорослою особою неповнолітніх до злочинної діяльності, 8 не­повнолітніх, які розпивали алкогольні напої.

На профілактичному об­ліку правоохоронних органів перебувають 304 раніше судимі особи, ЗО осіб — під адміністративним наглядом. За порушення адміністра­тивного нагляду притягнуто до адмінвідпоЗідальності 106 осіб.

Проводилися профілак­тичні операції «Нагляд» та «Побут», спрямовані на по­передження правопорушень з боку осіб, які мали суди­мість. На обліку в міліції перебуває 171 особа, яка вчинила насильство в сім'ї. Усі вони були притягнуті до адміністративної відпо­відальності.

У 19 сільських та селищ­них радах виділено 10 при­міщень для громадських пунктів охорони правопо­рядку, працює дев'ять гро­мадських помічників діль­ничних інспекторів міліції, з них чотири — на 0,5 ставки. Сформовано 9 громад­ських формувань з охорони правопорядку, до складу яких увійшла 141 особа. Однак цього недостатньо. За вимогами діючого за­конодавства на території кожної сільської, селищної ради повинно бути не менш одного-двох громадських помічників дільничного ін­спектора міліції.

З метою запобігання аварійності на автомо­більних шляхах та вулицях населених пунктів району працівники ДАІ регулярно проводили комісійне обсте­ження дорожньої мережі. За результатами складено 62 протоколи та 25 приписів.

Разом з тим відзначено збільшення у порівнянні з 2009 роком кількості за­реєстрованих злочинів (301 проти 281). На 26,3% зрос­ла кількість крадіжок осо­бистого майна(110 — у 2010 р., 87-у 2009 р.), тяжких та особливо тяжких злочи­нів (73 проти 70 у 2009 р.). На три менше, ніж у 2009 році, розслідувано злочинів минулих років.

У зв'язку із закінчен­ням терміну виконання Комплексної районної про­грами профілактики злочин­ності в районі на 2006-2010 роки члени колегії виріши­ли пропонувати районній раді зняти її з контролю. Натомість буде розроблений — проект Комплексної програ­ми допомоги правоохорон­ним органам у забезпеченні охорони громадського по­рядку та профілактики зло­чинності в Новотроїцькому районі на 2011-2015 роки. Передбачено вжиття заходів щодо організації роботи на території населених пунктів району громадських по­мічників дільничних інспек­торів міліції. Механізм їх діяльності відпрацювала райдержадміністрація.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту