Найважливіший пріоритет соціально — економічної політики України — підвищення рівня життя населення, поліпшення його добробуту, зокрема, через підвищення заробітної плати.
Досягти цієї мети неможливо без економічного зростання. Оскільки нині відбувається становлення ринкової економіки, зростання цін та тарифів — ринкові реалії, що мають об'єктивні економічні чинники, то активізація політики доходів є однією з вимог сьогодення.
Держава робить послідовні кроки для захисту низько- оплачуваних категорій працюючого населення через підвищення мінімальної заробітної плати та поетапне її наближення до прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитись оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт). До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні витрати. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2011 рік передбачено збільшення розміру мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі: з і січня гонроку — 941 гривня., з і квітня — 960 гривень., з і жовтня — 985 гривень., азі грудня — 1004 гривні.; у погодинному розмірі З 1 січня 2011 року — 5,66 гривні., зі квітня — 5,77 гривні., з і жовтня — 5,92 гривні., а з і грудня — 6,04 гривні.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |