ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Навчання, щоб не працювати?
01.02.2011 / Газета: Слава праці / № 4 / Тираж: 1880

Ще у 1999 році Кабінет Міністрів прийняв постано­ву «Про підготовку фахівців для роботи у сільській міс­цевості. Керуючись нею, щороку району доводяться квоти цільового прийому сільської молоді до вищих аграрних навчальних закла­дів. У різні роки різною була ця квота: від 3 до 9 чоловік. Але не завжди й така кіль­кість претендентів знаходи­лася, аби здобувати освіту, потрібну у сільському гос­подарстві. Та й не дивно, бо навіть четверо чи шестеро випускників коледжів, тех­нікумів чи вузів важко пра- цевлаштувати в агрофор- мування.

Попри те, що для кількох випускників вузів знайшли роботу у тих колективах, які направляли їх на навчан­ня, а саме: ТОВ «Таврида -Плюс», «Вішва- Ананда», фермерські господарства «Агроспектр», «Смарагд»,

«Таврія», «Південне», до­сить гострою залишається проблема працевлашту­вання випускників вузів за спеціальностями «бухгал­терський облік та аудит», «аграрний менеджмент». Реформування агарного сектору призвело до того, що великотоварні госпо­дарства розділилися на дрібнотоварні, які не потре­бують великої кількості спе­ціалістів. У фермерському господарстві, як правило, працює один бухгалтер, який займається і питання­ми економіки, маркетингу тощо.

За таких умов вести профорієнтаційну роботу, а тим більше — сподіватися на те, що у сільському гос­подарстві збільшиться по­треба у кваліфікованих ка­драх, поки що складно, але у цьому напрямку роботу не припинятимемо.

Автор: І. О. БОЙКО, заступник начальника управління агропромислового роз­витку


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту