Ще у 1999 році Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про підготовку фахівців для роботи у сільській місцевості. Керуючись нею, щороку району доводяться квоти цільового прийому сільської молоді до вищих аграрних навчальних закладів. У різні роки різною була ця квота: від 3 до 9 чоловік. Але не завжди й така кількість претендентів знаходилася, аби здобувати освіту, потрібну у сільському господарстві. Та й не дивно, бо навіть четверо чи шестеро випускників коледжів, технікумів чи вузів важко пра- цевлаштувати в агрофор- мування.
Попри те, що для кількох випускників вузів знайшли роботу у тих колективах, які направляли їх на навчання, а саме: ТОВ «Таврида -Плюс», «Вішва- Ананда», фермерські господарства «Агроспектр», «Смарагд»,
«Таврія», «Південне», досить гострою залишається проблема працевлаштування випускників вузів за спеціальностями «бухгалтерський облік та аудит», «аграрний менеджмент». Реформування агарного сектору призвело до того, що великотоварні господарства розділилися на дрібнотоварні, які не потребують великої кількості спеціалістів. У фермерському господарстві, як правило, працює один бухгалтер, який займається і питаннями економіки, маркетингу тощо.
За таких умов вести профорієнтаційну роботу, а тим більше — сподіватися на те, що у сільському господарстві збільшиться потреба у кваліфікованих кадрах, поки що складно, але у цьому напрямку роботу не припинятимемо.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |