ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Проблеми і перспективи української медицини
01.02.2011 / Газета: Слава праці / № 4 / Тираж: 1880

Як відомо, сильна нація — це здорова нація. Якщо у людини немае основного — Ті здоров'я, то її навряд чи цікави­тимуть інші проблеми. Тому головним завдан­ням держави і влади є надання належної, кваліфікованої медич­ної допомоги простим громадянам.

На жаль, за роки неза­лежності України вітчизняна медицина більше часу пе­ребувала у стані відвертого регресу, ніж прогресивного розвитку. Одвічна нестача коштів, відверті зловживання певних посадових осіб своїм службовим становищем, не­ймовірне падіння престижу професії медика — ось дале­ко не всі причини занепаду української медицини.

Особливо гостро питан­ня надання кваліфікованої медичної допомоги стало в останні роки. Осінь 2009 року, коли Україною проне­слась епідемія грипу, наочно показала, що влада не була готова до боротьби з віру­сом. Люди хворіли, вмирали, а колишній уряд тільки робив вигляд, що працює. При цьо­му не забував про власний, егоїстичний інтерес.

Так, наприклад дуже ціка­вою є ситуація з автомобіля­ми Opel Combo, які в кількості 1000 одиниць було закуплено попереднім урядом. Ці авто­мобілі нібито призначались для сільської медицини. Але яке відношення має саме така марка авто до медицини до сих пір лишається загадкою. В Opel Combo навіть немає достатнього простору, щоб покласти хворого! До того ж, можна собі уявити, як їздити­ме цей автомобіль по наших сільських дорогах. Поки в один бік доїде, всі колеса там залишить. Не придатний цей автомобіль для медицини, і це — факт безперечний. Але у пані Тимошенко на це було своя власна думка.

На всю тисячу машин було наліплено напис «Програ­ма уряду Юлії Тимошенко».і вони їздили всю виборчу президентську кампанію шляхами України виключно в цілях пропаганди. Таким чином, Юлія Володимирівна, вирішила' трішки покращити власний рейтинг за рахунок найдорожчого — здоров'я українських людей. А зараз ці всі авто стоять, бо не існує жодної можливості їхнього використання у медицині.

Крім того, ще не сплачено 39 млн. гривень податку на додану вартість за ці маши­ни.

Також українці добре пам'ятають, як різко підско­чили ціни на медикаменти минулої зими і як на людсько­му горі відверто наживалися деякі чиновники, близькі до державної закупівлі ліків. За­купівля ліків та медичного обладнання здійснювалась у іноземних виробників і ви­ключно через посередників, що призвело до додаткових витрат з держбюджету на суму більше ніж 40 млн. гри­вень.

Сьогодні влада оголосила про реформи. І тут хочеться сказати, що будь-які реформи приречені на провал, якщо влада, перш за все, не дбати­ме про людину, про лікаря, від якого залежить здоров'я пацієнта. Лише за умови, що медики зрозуміють — вони не байдужі державі, зміниться вся система вітчизняної ме­дицини. А головне — прості громадяни зможуть розрахо­вувати на кваліфіковану ме­дичну допомогу.

В рамках реформ Пре­зидента України почали з'являтись позитивні тенден­ції. І охорона здоров'я в цьому контексті не стала виключен­ням. Так, вперше за багато років МОЗ України розробило Концепцію Державної цільо­вої програми профілактики внутрішньолікарняних інфек­цій на період до 2015 року.

Крім цього, у Донецькій, Дні­пропетровській та Вінницькій областях розпочався експеримент з реформування системи охорони здоров'я. У рамках експерименту мають бути відпрацьовані основні напрямки структурної ре­організації мережі закладів охорони здоров'я відповідно до рівнів надання медичної допомоги з урахуванням осо­бливостей адміністративних територій, диференціація за­кладів охорони здоров'я, що надають вторинну медичну допомогу, з урахуванням ін­тенсивності її надання, а та­кож особливості їх фінансо­вого забезпечення.

Для нової влади здоров'я українського народу — не пус­ті слова. І тому хочеться по­бажати лише одного — щоб Президент продовжував так, як і розпочав. А розпочав він дуже й дуже професійно.

Антон МЕЛЬНИК

Автор: Проблеми і перспективи української медицини


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту