«У планах Мінздоров'я — розробити трирівневу систему надання меддопомоги, забезпечити підготовку професійних сімейних лікарів і реформувати швидку», — зазначає міністр охорони здоров'я Василь Князевич.
За задумом Мінздоров'я, в містах поліклініки перетворяться на центри сімейної медицини, де кожний сімейний лікар обслуговуватиме 1,5 тис. пацієнтів. У селах сімейні лікарі працюватимуть в амбулаторіях з розрахунку один лікар і дві-три медсестри на 1 — 1,2 тис. пацієнтів.
«В областях буде створено госпітальні округи, в яких функціонуватимуть різні медичні установи: від багатопрофільної лікарні до станцій швидкої допомоги. В селах швидка приїжджатиме до пацієнтів максимум через 20 хвилин, а в містах — через 10», — стверджує міністр.
Реформування галузі передбачає розділення медичних послуг на три рівні. На першому рівні медична допомога надаватиметься у центрах сімейної медицини, другий — передбачає амбулаторну роботу вузькопрофільних лікарів, третій — включатиме наукові розробки в університетських лікарнях і спеціалізованих комплексах на базі профільних університетів.
За більш детальними роз'ясненнями щодо проблем реформування медичної галузі на Нижньосірогозщині наш кореспондент звернувся до заступник^ головного лікаря центральної районної лікарні Людмили Непомнящої під час проведення засідання «круглого столу» «Реформування України: реалії та перспективи».
- Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич налаштований на реформування медицини не революційним, а еволюційним шляхом, аби зберегти всі ті позитивні напрацювання, які є на сьогодні в медичній галузі.
В рамках програми економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» визначено необхідні кроки для здійснення змін у медицині. На нинішній рік окреслено плани щодо проведення реформ. їх здійснення певним чином залежить від кожного з нас, і, насамперед, від належного й професійного виконання посадових обов'язків.
Першочерговим завданням у процесі реформування є забезпечення доступності до медичних послуг, їх висока якість, своєчасність, ефективність, а також гідний рівень життя медичних працівників, престиж професії.
На сьогодні в районні проведено реформування первинної ланки медико-сані- тарної допомоги — сільські медичні заклади підпорядковано центральній районній лікарні. Другим етапом реформування буде створення центрів на вторинному рівні.
В рамках підготовки до цього витка реорганізації в центральній районній лікарні проводиться робота щодо оновлення матеріально-технічної бази закладу, оснащення його сучасною медичною апаратурою та обладнанням, впровадження новітніх технологій у діагностиці та лікуванні хворих. Адміністрація лікарні приділяє належну увагу зміцненню кадрового потенціалу й підвищенню кваліфікації медпрацівників. Проводяться реконструкції та капітальні ремонти відділень і підрозділів центральної районної лікарні.
Використовуються всі можливості (спонсорство, благодійництво), аби наша районна лікарня була конкурентоспроможною на шляху реформування. В закладі створено умови для проведення безперервного лікувального процесу, забезпечено належні умови перебування й харчування пацієнтів та ін.
Відповідно до вимог реформування наша лікарня може набути статусу міжрайонного пологового відділення. Адже для цього є всі передумови: відділення відремонтовано за сучасними вимогами, застосовуються новітні перинатальні технології. Необхідно лише провести дооснащення пологового відділення медичною апаратурою.
Нині в центральній районній лікарні завершується ремонт приймального відділення та відділення швидкої медичної допомоги. На мій погляд, вони будуть одними з кращих в області, і найближчим часом ми з вами станемо свідками й учасниками їх відкриття.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |