ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Засідання колегії райдержадміністрації
01.02.2011 / Газета: Каховська зоря / № 9-10 / Тираж: 8000

Колегія райдержадміністрації на своє­му розширеному засіданні під головуван­ням Володимира Сторчака розглянула про­ект програми економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2011 рік і підбила підсумки виконання комп­лексної програми профілактики злочинності в районі за 2006-2010 роки.

Заплановано тільки рух вперед

Як зазначила у своїй доповіді заступник го­лови райдержадміністрації Галина Малишенко, програма соціально-економічного та культур­ного розвитку району на 2011р. ставить за мету поліпшення якості життя населення через дина­мічні перетворення в територіальних громадах, консолідацію зусиль громадськості, бізнесу та влади для ефективної реалізації визначених прі­оритетів.

В агропромисловому комплексі Каховщи- ни під урожай-2011 посіяно 24,5 тис. га озимих зернових культур, в тому числі 21,34 тис.га ози­мої пшениці, 3,16 тис.га ячменю. На 4,83 тис. га посіяно озимий ріпак. Зяблевий обробіток грунту проведено на 82,1 тис. га, що складає 98% до завдання. План по засипці насіння ярих культур станом на 01.01.2011р. виконано в по­вному обсязі. Темп зростання обсягів виробництва валової продукції сільського господарства в 2011-ому порівняно до 2010-ого планується на рівні 100,9%. Темп зростання обсягів виробни­цтва продукції рослинництва складає 101,1%, а продукції тваринництва -100,2%.

У 2011р. в районі прогнозується валовий збір зернових культур у 126,4 тмс.тонн (124,1% до 2010р.), олійних культур — у 128,3 тис.тонн (91,6%), овочів — 180 тис.тонн (98,7%), баштан­них культур — 5,4 тис. тонн (95,7%).

Програмою передбачено, що із 117,203 тис. га ріллі в обробітку під посівами буде зайнято 101,5 тис.га, з яких зернові культури розмістять­ся на 39,5 тис.га, або на 38,9% всієї площі під посівами, врожайність зернових культур по всіх категоріях господарств очікується у 32 центнери з одного гектара.

Високорентабельні культури будуть розмі­щені на 50331 га (49,5% загальної площі посівів). Передбачається, що виробництво 128,3 тис.т олійних культур на 75,7% буде забезпечено за рахунок вирощування сої, якої очікується отри­мати 97,15 тис.т, виробництво соняшника скла­де 19,8 тис.т. Під кормові культури відводиться 3510 га, або 3,45% всіх посівів.

Основними завданнями у вирішенні земель­них питань у 2011р. визначено забезпечення умов для подальшого проведення земельної реформи в агропромисловому комплексі, активізація ринку земель, проведення робіт по встановленню меж населених пунктів та інвен­таризація їх земель, забезпечення ефективного використання сільськогосподарських угідь, за­провадження дієвого механізму щодо підвищен­ня родючості землі.

В роботі промислових підприємств Каховщини прогнозується збільшення обсягів вироб­ництва на 4,4% у порівнянні з 2010р.

На підставі~угоди регіонального розвитку між Кабінетом Міністрів України та Херсонською об­ласною радою на 2011р. у Каховському районі в смт. Любимівка здійснюватиметься співфінансування спорудження 20 житлових будинків садиб­ного типу (орієнтований обсяг співфінасування — 110 тис.грн.: 92 тис.грн. з держбюджету і 18 тис. грн. з місцевого бюджету), а в селі Малокаховка закладено співфінансування спорудження 40 та­ких житлових будинків (обсяг фінансування — 315 тис.грн.: 285 тис.грн. з держбюджету і ЗО тис. грн. з місцевого бюджету).

Зростання обсягу інвестицій в основний ка­пітал за рахунок усіх джерел фінансування про­гнозується на рівні 102,3%

В торгівлі протягом року планується довести обсяг роздрібного товарообігу до 127 млн.грн. (темп зростання 109,5%).

В межах виконання програми «Питна вода Каховщини» здійснюватимуться за­ходи щодо поліпшення якості питної води, підвищення надійності функціонування водомереж, забезпечення відповідності санітарно-епідеміологічним вимогам. Про­тягом 2011р. передбачається заверши­ти встановлення приладів обліку води на всіх діючих артезіанських свердловинах. В цьому році необхідно розробити проектно- технічну документацію на реконструкцію каналізаційних мереж та відповідних насо­сних станцій в Малокаховці та Коробках, а також очисних споруд с.Тавричанка.

В районі триватиме газифікація на­селених пунктів, а в газифікованих селах до блакитного палива підключатимуться об'єкти соціальної інфраструктури.

В межах реалізації програми «Рефор­мування житлово-комунального господар­ства району» передбачається виконання ремонтно-відновлювальних робіт у багато­поверхових будинках в селах Роздольне, Коробки, Малокаховка та Червоний Пере­коп.

За прогнозними розрахунками, номі­нальна середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівни­ка, підвищиться порівняно з попереднім роком на 11,7% і становитиме 1685 грн.

Прогнозується стабілізація рівня без­робіття до 1,1%. Одним із пріоритетних напрямків дій в 2011р. залишається під­тримка сім'ї, подолання бездоглядності та безпритульності.

Вирішення питань сімейної та моло­діжної політики здійснюватиметься через реалізацію цілого ряду районних цільових програм.

В галузі «Охорона здоров'я» заходи програми будуть передовсім спрямовані на реформування галузі шляхом оптимі- зації первинної ланки медичної допомоги та підвищення доступності до кваліфіко­ваної медичної допомоги, підвищення ефективності використання ресурсного та кадрового потенціалу, доукомплекту­вання медзакпадів висококваліфіковани­ми кадрами, на охорону материнства та дитинства, поліпшення репродуктивного здоров'я населення, медичне забезпечен­ня пільгових верств населення.

Цілий ряд ефективних новацій буде здійснено протягом року в галузі «Освіта». До 20 одиниць зросте кількість діючих до­шкільних навчальних закладів в районі, а кількість у них дитячих груп — до 46 оди­ниць. До 20 одиниць збільшиться й кіль­кість закладів освіти, оснащених сучасни­ми засобами навчання.

Пріоритетним завданням працівників культури Каховщини лишається збережен­ня, відновлення та подальший розвиток закладів культури в сільських населених пунктах, охорона об'єктів культурної спад­щини тощо.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Татунова за­значили, що районний бюджет на 2011 рік в цілому забезпечує належне фінансування всіх наміток та заходів, передбачених про­ектом програми соціально-економічного та культурного розвитку району на поточ­ний рік, але органам місцевого самовря­дування на місцях доречно докласти мак­симальних зусиль, аби поповнити місцеві бюджети додатковими фінансовими над­ходженнями, і тоді районну програму роз­витку можна буде збагатити рядом нових корисних проектів та справ. Цю ж думку підсилив у зверненні до сільських та се­лищного голів й голова РДА Володимир Сторчак. Він також порадував учасників наради давно очікуваною новиною: як пові­домила йому наш народний депутат Укра­їни Катерина Самойлик, в другому пів­річчі 2011 року розпочнеться фінансування будівництва в селищі Любимівка «Школи майбутнього».

Колегія РДА схвалила проект програми соціально-економічного розвитку району на 2011р. та винесла його на розгляд сесії районної ради.

Ставка на добровільні громадські формування

Про підсумки виконання комплексної програми профілактики злочинності в райо­ні за 2006-2010 роки присутнім доповів пер­ший заступник голови райдержадміністрації Віктор Балабанов. Він, зокрема, підкрес­лив, що основні зусилля в забезпеченні правопорядку на території району зосе­реджувались на попередженні, розкритті та розслідуванні тяжких злочинів, економічних злочинів, протидії організованій злочиннос­ті та корупції, хабарництву, криміналізації економіки, локалізації негативних тенденцій розвитку криміногенної ситуації, її оздоров­лення, припинення незаконного обігу нар­котичних засобів, зброї, мінімізації злочин­ного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище, посиленні безпеки громадян.

Контрольно-ревізійний відділ в м.Каховка та Каховському районі провів ре­візії з питань фінансово-господарської ді­яльності на 16 підприємствах, в установах та організаціях Каховщини. Виявлено по­рушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 1264,6 тис.гривень. Вжитими заходами забезпечено від­шкодування фінансових порушень, які при­звели до втрат на 875,2 тис.гривень.

Районним відділом УМВС України досяг­нуто певних результатів у боротьбі зі злочи­нами проти власності, в сфері господарської та службової діяльності. Велася активна робота по виявленню злочинів, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів. В цьому напрямку виявлено 116 злочинів. Здійснювалася протидія незаконному обі­гу вогнепальної зброї. Викрило 31 злочин, пов'язаний з незаконним поводженням із зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами.

Проводилася робота щодо забезпечен­ня охорони громадського порядку, захисту прав і свобод, законних інтересів, життя і здоров'я громадян. Здійснювалася профі­лактична робота з раніше судимими особа­ми.

Районною службою у справах дітей спільно з виконкомами селищної та сіль­ських рад, відділом освіти РДА, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кримінальною міліцією у справах ді­тей проводилися профілактичні рейди «Діти вулиці, в ході яких не було виявлено дітей, які потребують соціального захисту.

Відділами освіти, з питань сім'ї, молоді та спорту, культури та туризму РДА надаєть­ся допомога в роботі дитячим, підлітковим, молодіжним оборонно-спортивним центрам та клубам з метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх.

Управлінням праці та соціального за­хисту населення РДА протягом звітних років здійснювався контроль за станом погашен­ня заборгованості по зарплаті, проводилися спільні перевірки установ, підприємств та організацій району щодо дотримання за­конодавства про працю, надавалася допо­мога для побутового облаштування осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, інва­лідів, осіб, які втратили соціальні зв'язки і не мають житла.

Особливу увагу доповідач приділив від­родженню і становленню в населених пунк­тах Каховщини громадських формувань охорони правопорядку, яких нині нарахову­ється вже 12 і які є найбільш ефективними ланками профілактики злочинності в райо­ні. Начальник Каховського райвідділу УМВС України в Херсонській області Віталій Не- мерець у своєму виступі зазначив і довів це міліційною статистикою, що спільні активні зусилля місцевої влади, громадськості та правоохоронних органів дали позитивний результат в боротьбі із злочинністю, в під­вищенні ефективності відповідної профі­лактичної роботи. Але заспокоюватися ще питань, пов'язаних із поліпшенням роооти служби дільничних інспекторів, створенням належної матеріально-технічної бази рай­відділу, консолідацією спільних зусиль орга­нів правопорядку та місцевого самовряду­вання тощо.

Про досвід роботи місцевого громад­ського формування правопорядку. учасни­кам наради розповів Тавричанський сіль­ський голова Олександр Нижеголенко. Разом з тим він побідкався, що не склада­ються у сільських активістів належні ділові взаємостосунки з їх дільничним інспектором міліції.

Василівський сільський голова Тетяна Шутько поінформувала присутніх, що в них створено та розпочало роботу громадське формування правопорядку і що -для його членів зараз створюють необхідні умови: добротне приміщення, телефон, мобільний зв'язок, транспорт...

Заозерненський сільський голова Іван Мехов відверто розповів учасникам засі­дання про свої плани і про труднощі, з якими доводиться стикатися в ході організації ре­зультативної профілактики правопорушень та злочинності...

Підсумовуючи обговорення- вкрай важ­ливого питання, голова райдержадміні­страції Володимир Сторчак поставив ряд конкретних завдань перед правоохоронця­ми та сільськими активістами. В населених пунктах Каховщини належить енергійно по­силити профілактику і боротьбу з самогоно­варінням, пияцтвом, обігом наркотичних ре­човин та крадіжками. Під жорсткий контроль виконкоми сільрад повинні взяти роботу пунктів прийому металобрухту, а в разі пору­шення висунутих до них вимог — всіляко до­биватися закриття таких пунктів. Треба так виконкомам сільрад взаємодіяти з райвід­ділом УМВС, щоб громадське формування правопорядку діяло в кожному селі. Необ­хідно обов'язково подбати про освітлення сільських вулиць, про ліквідацію бур'янових «хащ» та всіляких злачних місць, де нерідко влаштовують засідки різні пройдисвіти. Як би важко не було, а сільради мають відшука­ти в своїх бюджетах можливості і все це про- фінансувати, а також допомогти дільничним інспекторам міліції значно поліпшити свою роботу.

Колегія РДА визнала комплексну про­граму профілактики злочинності в районі за 2006-2010 роки виконаною, і доручила відповідним службам протягом першо­го кварталу 2011 року розробити районну комплексну програму організації допомоги правоохоронним органам у забезпеченні громадського порядку та профілактики зло­чинності на 2011 -2015 рр.

В розширеному засіданні колегії РДА взяв участь голова районної ради Микола Крупін.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту