Колегія райдержадміністрації на своєму розширеному засіданні під головуванням Володимира Сторчака розглянула проект програми економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2011 рік і підбила підсумки виконання комплексної програми профілактики злочинності в районі за 2006-2010 роки.
Заплановано тільки рух вперед
Як зазначила у своїй доповіді заступник голови райдержадміністрації Галина Малишенко, програма соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011р. ставить за мету поліпшення якості життя населення через динамічні перетворення в територіальних громадах, консолідацію зусиль громадськості, бізнесу та влади для ефективної реалізації визначених пріоритетів.
В агропромисловому комплексі Каховщи- ни під урожай-2011 посіяно 24,5 тис. га озимих зернових культур, в тому числі 21,34 тис.га озимої пшениці, 3,16 тис.га ячменю. На 4,83 тис. га посіяно озимий ріпак. Зяблевий обробіток грунту проведено на 82,1 тис. га, що складає 98% до завдання. План по засипці насіння ярих культур станом на 01.01.2011р. виконано в повному обсязі. Темп зростання обсягів виробництва валової продукції сільського господарства в 2011-ому порівняно до 2010-ого планується на рівні 100,9%. Темп зростання обсягів виробництва продукції рослинництва складає 101,1%, а продукції тваринництва -100,2%.
У 2011р. в районі прогнозується валовий збір зернових культур у 126,4 тмс.тонн (124,1% до 2010р.), олійних культур — у 128,3 тис.тонн (91,6%), овочів — 180 тис.тонн (98,7%), баштанних культур — 5,4 тис. тонн (95,7%).
Програмою передбачено, що із 117,203 тис. га ріллі в обробітку під посівами буде зайнято 101,5 тис.га, з яких зернові культури розмістяться на 39,5 тис.га, або на 38,9% всієї площі під посівами, врожайність зернових культур по всіх категоріях господарств очікується у 32 центнери з одного гектара.
Високорентабельні культури будуть розміщені на 50331 га (49,5% загальної площі посівів). Передбачається, що виробництво 128,3 тис.т олійних культур на 75,7% буде забезпечено за рахунок вирощування сої, якої очікується отримати 97,15 тис.т, виробництво соняшника складе 19,8 тис.т. Під кормові культури відводиться 3510 га, або 3,45% всіх посівів.
Основними завданнями у вирішенні земельних питань у 2011р. визначено забезпечення умов для подальшого проведення земельної реформи в агропромисловому комплексі, активізація ринку земель, проведення робіт по встановленню меж населених пунктів та інвентаризація їх земель, забезпечення ефективного використання сільськогосподарських угідь, запровадження дієвого механізму щодо підвищення родючості землі.
В роботі промислових підприємств Каховщини прогнозується збільшення обсягів виробництва на 4,4% у порівнянні з 2010р.
На підставі~угоди регіонального розвитку між Кабінетом Міністрів України та Херсонською обласною радою на 2011р. у Каховському районі в смт. Любимівка здійснюватиметься співфінансування спорудження 20 житлових будинків садибного типу (орієнтований обсяг співфінасування — 110 тис.грн.: 92 тис.грн. з держбюджету і 18 тис. грн. з місцевого бюджету), а в селі Малокаховка закладено співфінансування спорудження 40 таких житлових будинків (обсяг фінансування — 315 тис.грн.: 285 тис.грн. з держбюджету і ЗО тис. грн. з місцевого бюджету).
Зростання обсягу інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування прогнозується на рівні 102,3%
В торгівлі протягом року планується довести обсяг роздрібного товарообігу до 127 млн.грн. (темп зростання 109,5%).
В межах виконання програми «Питна вода Каховщини» здійснюватимуться заходи щодо поліпшення якості питної води, підвищення надійності функціонування водомереж, забезпечення відповідності санітарно-епідеміологічним вимогам. Протягом 2011р. передбачається завершити встановлення приладів обліку води на всіх діючих артезіанських свердловинах. В цьому році необхідно розробити проектно- технічну документацію на реконструкцію каналізаційних мереж та відповідних насосних станцій в Малокаховці та Коробках, а також очисних споруд с.Тавричанка.
В районі триватиме газифікація населених пунктів, а в газифікованих селах до блакитного палива підключатимуться об'єкти соціальної інфраструктури.
В межах реалізації програми «Реформування житлово-комунального господарства району» передбачається виконання ремонтно-відновлювальних робіт у багатоповерхових будинках в селах Роздольне, Коробки, Малокаховка та Червоний Перекоп.
За прогнозними розрахунками, номінальна середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника, підвищиться порівняно з попереднім роком на 11,7% і становитиме 1685 грн.
Прогнозується стабілізація рівня безробіття до 1,1%. Одним із пріоритетних напрямків дій в 2011р. залишається підтримка сім'ї, подолання бездоглядності та безпритульності.
Вирішення питань сімейної та молодіжної політики здійснюватиметься через реалізацію цілого ряду районних цільових програм.
В галузі «Охорона здоров'я» заходи програми будуть передовсім спрямовані на реформування галузі шляхом оптимі- зації первинної ланки медичної допомоги та підвищення доступності до кваліфікованої медичної допомоги, підвищення ефективності використання ресурсного та кадрового потенціалу, доукомплектування медзакпадів висококваліфікованими кадрами, на охорону материнства та дитинства, поліпшення репродуктивного здоров'я населення, медичне забезпечення пільгових верств населення.
Цілий ряд ефективних новацій буде здійснено протягом року в галузі «Освіта». До 20 одиниць зросте кількість діючих дошкільних навчальних закладів в районі, а кількість у них дитячих груп — до 46 одиниць. До 20 одиниць збільшиться й кількість закладів освіти, оснащених сучасними засобами навчання.
Пріоритетним завданням працівників культури Каховщини лишається збереження, відновлення та подальший розвиток закладів культури в сільських населених пунктах, охорона об'єктів культурної спадщини тощо.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Татунова зазначили, що районний бюджет на 2011 рік в цілому забезпечує належне фінансування всіх наміток та заходів, передбачених проектом програми соціально-економічного та культурного розвитку району на поточний рік, але органам місцевого самоврядування на місцях доречно докласти максимальних зусиль, аби поповнити місцеві бюджети додатковими фінансовими надходженнями, і тоді районну програму розвитку можна буде збагатити рядом нових корисних проектів та справ. Цю ж думку підсилив у зверненні до сільських та селищного голів й голова РДА Володимир Сторчак. Він також порадував учасників наради давно очікуваною новиною: як повідомила йому наш народний депутат України Катерина Самойлик, в другому півріччі 2011 року розпочнеться фінансування будівництва в селищі Любимівка «Школи майбутнього».
Колегія РДА схвалила проект програми соціально-економічного розвитку району на 2011р. та винесла його на розгляд сесії районної ради.
Ставка на добровільні громадські формування
Про підсумки виконання комплексної програми профілактики злочинності в районі за 2006-2010 роки присутнім доповів перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Балабанов. Він, зокрема, підкреслив, що основні зусилля в забезпеченні правопорядку на території району зосереджувались на попередженні, розкритті та розслідуванні тяжких злочинів, економічних злочинів, протидії організованій злочинності та корупції, хабарництву, криміналізації економіки, локалізації негативних тенденцій розвитку криміногенної ситуації, її оздоровлення, припинення незаконного обігу наркотичних засобів, зброї, мінімізації злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище, посиленні безпеки громадян.
Контрольно-ревізійний відділ в м.Каховка та Каховському районі провів ревізії з питань фінансово-господарської діяльності на 16 підприємствах, в установах та організаціях Каховщини. Виявлено порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 1264,6 тис.гривень. Вжитими заходами забезпечено відшкодування фінансових порушень, які призвели до втрат на 875,2 тис.гривень.
Районним відділом УМВС України досягнуто певних результатів у боротьбі зі злочинами проти власності, в сфері господарської та службової діяльності. Велася активна робота по виявленню злочинів, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів. В цьому напрямку виявлено 116 злочинів. Здійснювалася протидія незаконному обігу вогнепальної зброї. Викрило 31 злочин, пов'язаний з незаконним поводженням із зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами.
Проводилася робота щодо забезпечення охорони громадського порядку, захисту прав і свобод, законних інтересів, життя і здоров'я громадян. Здійснювалася профілактична робота з раніше судимими особами.
Районною службою у справах дітей спільно з виконкомами селищної та сільських рад, відділом освіти РДА, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кримінальною міліцією у справах дітей проводилися профілактичні рейди «Діти вулиці, в ході яких не було виявлено дітей, які потребують соціального захисту.
Відділами освіти, з питань сім'ї, молоді та спорту, культури та туризму РДА надається допомога в роботі дитячим, підлітковим, молодіжним оборонно-спортивним центрам та клубам з метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх.
Управлінням праці та соціального захисту населення РДА протягом звітних років здійснювався контроль за станом погашення заборгованості по зарплаті, проводилися спільні перевірки установ, підприємств та організацій району щодо дотримання законодавства про працю, надавалася допомога для побутового облаштування осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, інвалідів, осіб, які втратили соціальні зв'язки і не мають житла.
Особливу увагу доповідач приділив відродженню і становленню в населених пунктах Каховщини громадських формувань охорони правопорядку, яких нині нараховується вже 12 і які є найбільш ефективними ланками профілактики злочинності в районі. Начальник Каховського райвідділу УМВС України в Херсонській області Віталій Не- мерець у своєму виступі зазначив і довів це міліційною статистикою, що спільні активні зусилля місцевої влади, громадськості та правоохоронних органів дали позитивний результат в боротьбі із злочинністю, в підвищенні ефективності відповідної профілактичної роботи. Але заспокоюватися ще питань, пов'язаних із поліпшенням роооти служби дільничних інспекторів, створенням належної матеріально-технічної бази райвідділу, консолідацією спільних зусиль органів правопорядку та місцевого самоврядування тощо.
Про досвід роботи місцевого громадського формування правопорядку. учасникам наради розповів Тавричанський сільський голова Олександр Нижеголенко. Разом з тим він побідкався, що не складаються у сільських активістів належні ділові взаємостосунки з їх дільничним інспектором міліції.
Василівський сільський голова Тетяна Шутько поінформувала присутніх, що в них створено та розпочало роботу громадське формування правопорядку і що -для його членів зараз створюють необхідні умови: добротне приміщення, телефон, мобільний зв'язок, транспорт...
Заозерненський сільський голова Іван Мехов відверто розповів учасникам засідання про свої плани і про труднощі, з якими доводиться стикатися в ході організації результативної профілактики правопорушень та злочинності...
Підсумовуючи обговорення- вкрай важливого питання, голова райдержадміністрації Володимир Сторчак поставив ряд конкретних завдань перед правоохоронцями та сільськими активістами. В населених пунктах Каховщини належить енергійно посилити профілактику і боротьбу з самогоноварінням, пияцтвом, обігом наркотичних речовин та крадіжками. Під жорсткий контроль виконкоми сільрад повинні взяти роботу пунктів прийому металобрухту, а в разі порушення висунутих до них вимог — всіляко добиватися закриття таких пунктів. Треба так виконкомам сільрад взаємодіяти з райвідділом УМВС, щоб громадське формування правопорядку діяло в кожному селі. Необхідно обов'язково подбати про освітлення сільських вулиць, про ліквідацію бур'янових «хащ» та всіляких злачних місць, де нерідко влаштовують засідки різні пройдисвіти. Як би важко не було, а сільради мають відшукати в своїх бюджетах можливості і все це про- фінансувати, а також допомогти дільничним інспекторам міліції значно поліпшити свою роботу.
Колегія РДА визнала комплексну програму профілактики злочинності в районі за 2006-2010 роки виконаною, і доручила відповідним службам протягом першого кварталу 2011 року розробити районну комплексну програму організації допомоги правоохоронним органам у забезпеченні громадського порядку та профілактики злочинності на 2011 -2015 рр.
В розширеному засіданні колегії РДА взяв участь голова районної ради Микола Крупін.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |