ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сільський голова Володимир Гузь: “Я в Чорноморці народився, і з мене запит особливий...”
01.02.2011 / Газета: Каховська зоря / № 9-10 / Тираж: 8000

Прислів'я «Де народився, там і згодився» дуже влучно характе­ризує життєвий шлях 52-річного Чорноморівського сільського го­лови Володимира Гузя. В Чорно­морівці він народився, закінчив восьмирічну школу, а після закін­чення Новокаховського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства працю­вав у рідному селі завідувачем ремонтних майстерень міжгос­подарського підприємства по ви­робництву яловичини, заступни­ком голови місцевого колгоспу, старшим інженером-механіком РВО «Полив», начальником Чор­номорівського комунального під­приємства...

В серпні 2009 року на поза­чергових виборах сільського го­лови чорноморівці «доручили» цю посаду Володимиру Гузю, а 31 жовтня минулого року переваж­ною більшістю голосів (80%) зно­ву підтвердили свій попередній вибір. Очевидно, це неспроста.

Володимире Вікторовичу, а чому до Вашого приходу так час­то змінювалися в Чорноморівці сільські голови?

Не витримували тягаря без­кінечних проблем... За роки кучмів- ського так званого реформування села наша колись квітуча і заможна Чорноморівка перетворилася у зону бідування. Тваринницький комплекс, виробничі об'єкти зруйнували, кол­госпну контору розвалили, покинуті будівлі розтягли на будматеріали... Бюджет сільради куций... Люди вто­милися від злиднів... Кожного дня — конфлікти, з'ясування «Хто вин­ний?», надмірна нервова напруга... Хто таке витримає?!

Ви ж ось вже півтора року ви­тримуєте...

З мене запит особливий, бо я тут народився. Всіх односельців до­бре знаю, і мене люди знають, тому довіряють, йдуть назустріч і вибача­ють, коли, бува, помилюсь. А потім мені пощастило не один рік працю­вати заступником колишнього го­лови колгоспу «Чорноморівський» Миколи Сергійовича Нікітченка, лю­дини досвідченої, доброї і виключ­но обов'язкової. Вважаю Миколу Сергійовича своїм наставником, бо багато чого корисного навчився в нього, а головне — вмінню працювати з людьми, поважати їх...

Що вже вдалося Вам здій­снити в якості сільського голови за півтора роки?

Я розпочав з налагодження роботи сільського комунального підприємства, яке виконує найго­ловнішу функцію — водопостачання. Призначив на посаду начальника СКП надійну, відповідальну людину. Ситуацію із водозабезпеченням чор- номорівців вдалося дещо поліпшити,' Колективна мережа нині подає воду для поливу та побутових потреб за спеціальним графіком. Встановили башту Рожновського. А якісну питну воду регулярно завозимо із Семе- нівки. Зрозуміло, будемо прагнути до цілодобового водозабезпечення, але для цього треба в усіх садибах встановити лічильники води (зараз їх тільки 50 при потребі 300) і дис­ципліновано сплачувати за спожиту воду. Почали ремонтувати наш во­догін. Замінили 100 погонних метрів застарілих труб (загальна довжина водомереж 11 кілометрів).

Взялися за благоустрій Чорно- морівки. За допомоги підприємців облаштувапи освітлення централь­ної вулиці. В центрі села звільнили від бур'янів та диких чагарників 500 квадратних метрів, розіб'ємо там сквер із квітниками.

Відремонтували дитячий, садок. Встановили там євровікна та єв- родвері, зробили капітальну його огорожу. Характерно, що провести якісно і своєчасно ці ремонтні робо­ти активно допомогли наші провідні землекористувачі-агровиробники Вадим Шелестов (ТВК «Русь»), Во­лодимир Купенко (ТОВ «ЮГАГРО-ФОРС», Василь Мунтян і Вадим Ко­роль (ТОВ «Зорецвіт») та В'ячеслав Панков (фірма «Восток-Агро»), 50 тисяч гривень було виділено на ре­монт дитячого садка із райбюджету та 25 тис.грн. — з сільського бюдже­ту. Також придбали для дітлахів ко­льоровий телевізор. Наводимо по­рядок на сільському цвинтарі, вже звели там фасадну частину огорожі, ведемо належне облаштування офі­ційного звалища для твердих по­бутових відходів, аби в подальшому унеможливити виникнення стихійних несанкціонованих смітників.

Чи поліпшилися бюджетні справи?

Позитивні зрушення невелич­кі є. Досить сказати, що бюджет за 2010 рік наша сільрада виконала на 107,6 відсотка, чого вже давнень­ко не було. На поточний рік маємо бюджет в обсязі 452 тисячі гривень. Це дещо більше за 2010-й, але не­достатньо, аби профінансувати у повному обсязі всі найбільш важливі для нашої територіальної громади справи. Тому робимо ставку на до­даткові резерви та більш результа­тивне використання всіх джерел на­повнення доходної частини бюджету. Передовсім маю на увазі додаткові надходження від рішучої легалізації сотень, тисяч робочих місць сезон­них трудівників на території сільської ради. Очікуємо додаткового напо­внення бюджету й від перегляду всіх договорів оренди земельних паїв се­лян, де зараз розмір орендної пла­ти нижчий трьох відсотків грошової вартості згаданих земельних паїв. Цю копітку і непросту роботу ми вже почали, але вкрай важливо, щоб самі орендодавачі, тобто прості селяни, усвідомлювали виняткову необхід­ність цієї справи і займали у вза­ємостосунках із орендарями тверду, принципову позицію.

Що передбачаєте, Володи­мире Вікторовичу, в першу чер­гу профінансувати в поточному році?

На січневій сесії депутати на­гної сільської ради затвердили бю- джет-2011 і визначили найбільш значимі об'єкти соціальної інфра­структури. Мова йде про необхідність розпочати ремонт клубу, заверши­ти належне облаштування звалища твердих побутових відходів, продо­вжити роботи по освітленню вулиць, продовжити ремонт доріг, закінчи­ти спорудження огорожі сільського цвинтаря, влітку для відпочинку дітей та дорослих наповнити водою ставок і обладнати його належним чином за­собами безпеки...

Ну а головною справою ниніш­нього року для депутатів сільради та працівників сільвиконкому стане посильна участь у газифікації Чор- номорівки. Зараз на території нашої сільради завершилися відповідні топографічні роботи. Очікується, що природний газ надійде до Чорно- морівки за допомогою 5-кілометро- вого підвідного газопроводу із Роз­дольного, а далі блакитне паливо прийде у населені пункти Семенівської та Костогризівської сільських рад. Отож виготовлення необхідної проектно-кошторисної документації ми замовлятимемо спільно із цими сільрадами. Сподіваюся, до гази­фікації Чорноморівки активно залу­чаться всі наші приватні підприємці та сільгоспвиробники, адже йдеться про отримання найближчим часом якісно нових можливостей як для розвитку певних агрогалузей, так і для поліпшення житлових та побуто­вих умов селян. Є підстави очікувати на початок спорудження підвідного газопроводу до Чорноморівки вже в цьому році. Отож почали створювати газобудівний кооператив, бо ж мон­таж газових мереж по домівках буде, очевидно, здійснено повністю за власні кошти селян і за активної учас­ті обласного фонду «Власний дім».

Якої Ви думки про роботу депутатів Чорноморівської сіль­ради? Чи багато серед них Ваших однодумців?

-Зараз наш сільський «парла­мент» складається із 17 депутатів. Звичайно, ми — люди різної вдачі та життєвого досвіду, але- нас єднає одна мета — підняти рідне село з ко­лін, і ми це обов'язково зробимо.

Користуючись нагодою, хочу ви­словити велику вдячність за грома­дянський неспокій, за активну суто людську позицію, за оптимізм та не­згасний ентузіазм депутатам' нашої сільради Г.Ф.Мильо, Г.Л.Басараб, Н.В.Прудцькій, О.М.Мунтян, О.П.Ка- пустіній, П.Ф.Сичу. Членам сільви­конкому М.М.Загорульку, Н.І.Сте- цюк, Н.Л.Гузь, Т.С.Романовій, завдитсадка Л.Д.Капустіній, зав­клубу О.С.Жилці та інспектору з пра­вопорядку О.О.Трохимчуку. Ці люди задають тон і в роботі постійних ко­місій, і в сесійній залі, вони постійно спілкуються з односельцями і дійсно живуть їх турботами та сподіваннями на ліпше життя-буття. На моє пере­конання, дуже цінне, що переважна більшість депутатів нашої сільради вже усвідомила: 90 відсотків місце­вих проблем повинні розв'язувати ми самотужки, а сподіватися треба тільки на власні сили та можливос­ті. Тому виробили свій депутатський стиль: прийняли рішення — встанови­ли контроль за його виконанням — і обов'язково здійснили те рішення.

- Побільше Вам, Володимире Вікторовичу, подібних надбань. Хай завжди кількість депутат­ських рішень співпадає з кількіс­тю конкретних звершень!

Автор: Валерій РУДЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту