ТІЛЬКИ ФАКТИ:
В Україні 85% теплопостачання у містах та більше половини у сільській місцевості здійснюється з використанням природного газу. Резервного палива немає, як і генеруючої інфраструктури, яка використовує місцеві види палива та енергії.
Ціна на природний газ в останні 5 років зросла в середньому на 550%.
Заборгованість українських міст за природний газ'становить 14 мільярдів гривень і зростає в середньому щороку на ЗО—40%.
Зростання цін на природний газ в Україні в наступні десятиріччя складе в середньому 4(^0% (для населення —1000%). За прогнозами, темпи доходів населення зростуть за цей період у межах 100—150% (без урахування темпів інфляції).
Втрати теплової енергії у будівлях України складають 50—70% від норм, прийнятих ЄС. До 2020 року цей рівень зросте до 95%.
Ці «кричущі» факти були оприлюднені на регіональній конференції «Енергоефективність в багатоквартирних будинках», що відбулася днями у Херсоні. Розрахована вона була на представників органів місцевого самоврядування та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Окрім херсонців, на конференцію прибули посланці Голої Пристані, Нової Каховки, Очакова, Комсомольська, Кременчука, Куп'янська, Возне- сенська, Нікополя, Павлограда, Чугуєва, Рубіжного, Ал- чевська, Євпаторії, Львова, Запоріжжя, Мелітополя, Дніпропетровська, Харкова, консультанти Інституту місцевого розвитку, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Зацікавлених виявилося так багато, що в зал довелося вносити додатково стільці.
Учасники конференції ознайомилися з міжнародним досвідом впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках. Також були проаналізовані вітчизняні проекти з енергозбереження у багатоквартирних будинках, де функціонують ОСББ. Обговорювалися шляхи поліпшення якості комунальних послуг, зменшення витрат на оплату опалення, ефективного підтримання тепла у помешканні, покращення стану територій спільного користування тощо.
Херсон був обраний для проведення конференції невипадково: обласний центр увійшов у число пілотних міст Проекту иБАЮ «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», який має на меті проаналізувати стан систем теплопостачання в містах, розробити енергетичні плани, нормативно-правову базу, впроваджувати енергоефективні технології, сприяти пошуку фінансування для втілення задуманого... Велика ставка робиться на ОСББ, кількість яких, відповідно до Програми економічних реформи, запропонованої Президентом України на 2010—2014 роки, у багатоповерхових житлових будинкам має досягти 70%.
Херсонська обласна громадська організація «Регіональна рада підприємців» активно взялася за створення міського консультаційного центру ОСББ. Ремонт виділеного приміщення ще триває, а вже почалося навчання активістів ОСББ.
«Реформа міського теплозабезпечення» — проект, який не тільки допоможе херсонським ОСББ стати на ноги, але й займатися енергоефективністю. За словами консультанта Інституту місцевого розвитку, голови правління енергосервісної компанії «Екологічні системи» Василя Степаненка, уже цього року проект передбачає енерго- аудит 15 типових будівель (10 житлових багатоповерхівок 5 бюджетних будівель — школи, дитсадки, пологовий будинок). Після цього будуть запропоновані середньостро- кові й довгострокові заходи щодо зниження потреб у теплі.
Окрім того, проект виділяє кошти на часткову термомо- дернізацію однієї житлової та однієї бюджетної будівлі. Свою частку в реалізацію цих планів повинна внести і міська влада. Пілотні будівлі мають наочно продемонструвати городянам: потреба у теплі може бути знижена втричі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |