Тема щорічного літнього відпочинку та оздоровлення школярів зазвичай порушується задовго до його початку. Органи влади планують фінансове забезпечення відповідної статті видатків, а управління освіти за умов дефіциту коштів розраховує, яким чином мізерними асигнуваннями покрити витрати на оздоровлення якомога більшої кількості учнів. Цього року своєрідний бум виник серед батьків учнів низки шкіл обласного центру. На батьківських зборах відразу після закінчення зимових канікул їм оголосили, щоб ті заздалегідь готувалися до табірного оздоровлення, завчасно повідомивши, хто вже зараз налаштований віддати своїх дітей у червні до пришкільних таборів. Деінде довели навіть «план до двору» — у перспективі викупити не менше 10 путівок на клас. Попередня вартість перебування дитини впродовж двох тижнів при школі буцімто коливається від 400 до 450 гривень, тож вже час відкладати гроші. Звісно, екскурсійні витрати оплачувуватимуться додатково. Батьки, чиї статки не дозволяють такої розкоші, або хто збирав кошти на більш змістовний відпочинок для своїх чад, здійняли галас. Обурені представники батьківських комітетів чотирьох класів звернулися до редакції і обіцяли поскаржитися ще й до Міносвіти натиск. Навіть виділення за рахунок класних фондів коштів на придбання хоча б однієї путівки на виконання доведених планів, щоб, так би мовити, не підставляти класного керівника — не вихід із ситуації. Зрозуміло, що класоводи виконують доведені їм директиви керівників навчальних закладів після чергових педрад, а ті. в свою чергу, аргументують, що отримали вказівки від управлінь освіти.
Щоб з'ясувати ситуацію, ми звернулися до першого заступника начальника управління освіти Херсонської міської ради Вікторії Жмурченко, яка повністю спростувала факт доведення директорам шкіл будь- яких планів щодо наповнюва- ності літніх пришкільних таборів. «Наразі тільки готується проект рішення щодо літнього оздоровлення, і ми ще не готові озвучувати навіть попередню вартість оздоровлення в пришкільних таборах, — запевняє Вікторія Миколаївна. — Так, управління зацікавлене, щоб якомога більше дітей повноцінно відпочили влітку в санаторіях, таборах, з батьками, будь-де. Тож ніхто не ставить якихось планів перед керівниками освітніх закладів щодо наповнюваності саме пришкільних таборів. Такий відпочинок є добровільним, зважаючи на бажання і можливості батьків учнів. Єдине, що управління насправді збирає, це відомості про те, яким чином школярів планують оздоровлювати влітку, де вони відпочиватимуть упродовж канікул. Тож ніяких примусових установок чи тиску з нашого боку не було. Вартість відпочинку учнів у пришкільних таборах нині проходить етап погоджень з фінуправлінням міськвиконкому. Невдовзі батькам доведуть до відома, скільки коштуватиме літній відпочинок їхніх дітей при школі».
За словами першого заступника начальника управління освіти, цього року планується охопити безкоштовним літнім оздоровленням за рахунок міського бюджету в пришкільних та заміських таборах дітей пільгових категорій (сиріт та напівсиріт, дітей з багатодітних родин, малозабезпечених), а також переможців предметних олімпіад та конкурсів. Безкоштовно відпочиватимуть і учасники заслужених та народйих творчих колективів, юні спортсмени, які прославили місто своїми перемогами на престижних змаганнях. Наразі управління освіти працює над тим, щоб стовідсотково оздоровити безкоштовно дітей зазначених категорій.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |