28 січня відбулось пленарне засідання IV (позачергової) сесії Херсонської міської ради, до порядку денного якої було винесено 28 питань, з розглядом яких депутати впорались за півтори години.
Перше, що привернуло увагу в інформації, яку надіслало Управління громадських зв'язків ХМР представникам ЗМІ, так це те, що сесія «позачергова»!
Що цікаво: те, що сесія «позачергова», було вказано лише у дужках того «Порядку денного», який було розіслано виключно працівникам ЗМІ... та з цього можна зробити висновок, що більшість питань, що розглядають депутати, вони саме в сесійній залі бачать у очі вперше, т.т. до цього вони їх не обговорювали під час засідань комісій.
А ще це говорить про те, що жоден депутат, відповідно до чинного Регламенту Херсонської міської ради, не міг подати на розгляд цієї сесії свої проекти рішень, а отже «народні обранці» практично опинилися виключеними із створення «місцевого законодавства» — зручна форма відсторонення «неслухняних». З одного боку — формально провели сесію, з іншого — формально депутати не мали права вносити до порядку денного свої ініціативи: вони не пройшли слухання у комісіях. «І вовки... і вівці...». Страждають пересічні громадяни... та кого це цікавить???
А виходячи з того, що рівно половина питань порядку денного стосувалася питань землі, то можна зробити ще один висновок, що «організатори дійства» (суб'єкт подання Херсонський міський голова Володимир Сальдо) вирішили не «перевантажувати» депутатів зайвою інформацією — кому, скільки, під що і на який термін виділено землі...
А першим питанням міські обранці затвердили зміни до структури та загальної чисельності апарату Херсонської міськради, її виконавчих органів та затвердили положення про Управління соціальної політики у новій редакції.
Цим рішенням депутати зменшили чисельність даного Управління на 35 одиниць та виключили з його складу відділ «По наданню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг», Але міський голова Володимир Сальдо, зазначив: «Всі повноваження , по наданню субсидій будуть передані до районних рад міста».
Рішення можливо й насправді слушне, та викликало одразу таку масу питань, що відповіді на них ми шукали не один день... але так і не знайшли.
Зв'язавшись з керуючими справами районних виконкомів міста Херсона, ми з'ясували, що надання субсидій буде продовжуватися, але вже через районні структури.
Отож, тепер всі питання, пов'язані з поданням документів та оформленням відшкодування витрат на оплату ЖКГ мешканці міста, з травня, будуть вирішувати у райвиконкомах.
Більшу зацікавленість викликало у нас питання щодо зменшення чисельності управління соціальної політики на 35 одиниць. Як зазначено у рішенні міськради всі ці працівники будуть «звільнені та/або переведені, в терміни згідно з чинним законодавством». Як заявили у тих же виконкомах, для всіх звільнених з 1 квітня цього року буде оголошено про проведення конкурсного відбору, і ті, хто його пройде будуть працювати вже у райвиконкомах (звісно і зарплата нижча, та й конкурс може буде жорстким).
Ми можемо припустити, що далі події можуть розвиватися двома шляхами.
Варіант перший — «фантастичний».
Райвиконкоми візьмуть на роботу 10-12 штатних одиниць (в залежності від кількості мешканців у кожному конкретному районі міста) і всі ті, хто працював у структурі міськвиконкому — будуть працювати у районі, при цьому місто буде забезпечувати райвиконкоми додатковими дотаціями з міського бюджету.
Якщо таке насправді станеться, то тоді ми не можемо говорити про загальне скорочення шатних одиниць. Мова йтиме про структурну реорганізацію, з якимись скороченнями фінансування (у зв'язку з тим, що у районах міста посадові оклади трохи нижчі).
Варіант другий — «приземлений».
Місто скоротить фінансування для районних відділів.
У штатному розпису у районних відділах залишиться тільки 2-3 одиниці. Після проведення конкурсу на роботу запросять відповідну кількість людей, але об'єм роботи, яку будуть виконувати ці особи, залишиться на тому рівні, як і було до скорочення.
При такому «розкладі» громадяни, які мають право на субсидії, отримають від влади «подарунок» — черги у райвиконкомах.
Погодьтесь, що виконувати ту роботу, яку виконували десятеро людей — три особи будуть значно повільніше і з значним навантаженням.
Правда тут є маленький «підпункт»: можливо, що-й насправді цю роботу повинні виконувати тільки три особи? Тоді немає відповіді на питання: а що весь цей час робив такий чисельний штат працівників?
Втім, остаточної відповіді щодо фінансування немає. Та в усіх варіантах місто, за рахунок субвенцій, повинно буде профінансувати райони. Скільки буде коштів? Коли їх дадуть райвиконкомам? і чи дадуть взагалі (а не порадять заробляти самостійно), наразі невідомо.
У одному з райвиконкомів нашому кореспонденту розповіли, що вони чекають на відповідне рішення Херсонських депутатів, що має бути прийняте на березневій сесії міської ради.
Який би варіант не втілила у життя міська влада, можемо припустити, що в усіх випадках постраждають ті люди, які працюють зараз, і які розраховували і у подальшому: і на «пенсійний стаж», і на «стабільну заробітну платню». Як би там не було, але ще 35 громадян України стоять перед вирішенням складного питання: «Що далі?».
Під час «позачергової» сесії (до речі, міський голова, відкриваючи пленарне засідання, її такою не назвав) депутати також затвердили рішення про збільшення тарифів на користування міськими об'єктами і територіями під розміщення зовнішньої реклами та інформації. Подібне розміщення у Херсоні буде коштувати рівно на 100% дорожнє, ніж дотепер. Наприклад, щомісячна плата за 1 квадратний метр площі у міському транспорті, на якому є реклама, коштуватиме 16 гривень.
Херсонською міською радою було затверджено рішення і про проектування та будівництво багатоквартирних х будівель для виселення жителів будинків гнучких конструкцій.
Таке житло, буде соціальним, і проектування почнеться дуже скоро, — заспокоїв мер Херсона.
Коштів, що виділені для цього будівництва, за словами Володимира Васильовича, вистачить для того, щоб площа однієї квартири коливалась від 60 до 70 квадратних метрів (Цікаво сам Володимир Васильович правда вірить, у те, що це соціальне житло? Чи він і як пан Азаров — літає серед хмар? Де люди будуть браги гроші на утримання такого «соціального» житла, коли під чуйним керівництвом Партії регіонів комунальні послуги, газ, електрика, тепло, вод а зростають із кожним вже не роком, не місяцем, а практично днем — прим авт.).
Правда пан Сальдо так і не зазначив:
коли саме почнеться проектування?
скільки часу відведено на проектно-вишукувальні роботи;
де планується проводити будівництво?
коли почнеться будівництво?
яким чином формуватиметься черга;
про які саме будинки (з яких будуть відселяти) йде мова;
- за рахунок яких коштів буде оплачуватися все це (бюджет розвитку, чи позабюджетні кошти)? Питань, як бачимо і тут дуже багато, а відповідей... відповідей як завжди немає.
Наприкінці сесії депутати відхили протести Прокурора міста, які було принесено на рішення Херсонської міської ради ще попереднього скликання щодо передачі у оренду земельних ділянок.
Рішення приймалося на передостанній сесії минулої каденції, коли депутати так поспішали «роздати» потрібним людям землі, що іноді у проектах рішень навіть не було зазначено площ, а іноді навіть форми передачі.
Обидва протести депутати «провали», т.т, відхилили.
А отже й надалі «добрі дяді» мають право на продовження проведення робіт щодо будівництва у перспективі «Торгівельного комплексу» на розі вулиць 40 років Жовтня та 28 Армії.
У силі залишилося рішення і про відвід землі (а точніше води) дуже потрібній людині з виконкому ХМР «Під човновим причалом» що по вул. Перекопській. Для тих, для кого Закон неписаний, і прокурорські протести, що комариний писк...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |