ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ШКОЛЯРІ-«АКАДЕМІКИ»
04.02.2011 / Газета: Акценти / № 4 / Тираж: 5000

Минулого тижня пройшов міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослід­ницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України.

Власне міський етап є першою сходинкою захисту учнівських робіт, він полягає у презентації напрацювань та досліджень, 26 січня школярі- дослідники винесли на суд журі свої наукові досягнення.

Відповідно до спрямування робіт, учнів розділили на секції, в кожній з яких — свої «судді», які й оцінювали роботи.

Ольга Солдатська, працівник управління освіти херсонської міської ради розповіла, що на міському етапі підбивались підсумки попередньої підготовки учнів. Адже вже позаду і заочний захист робіт, і перевірка знань з предмету у якому спеціалізується учень: «Тепер учні презентували свої напрацювання. Вигляд наукової робо­ти — довільний. Діти самі вибирали, як представляти роботи — чи у вигляді презентації, чи у формі доповіді».

Презентація наукових робіт МАН здійснювалась на базі херсонських вишів, зокрема у національному технічному університеті, що не вперше приймає у своїх дтінах МАНІвців.

За словами проректо­ра університету з навчально- методичної роботи Франца Рогальського, вуз давно і доситмілщно співпрацює з міським управлінням освіти: «Ще у 1995 році, коли в Херсоні було створено відділення Малої академії наук України, і наш університет, і я особисто підключились до роботи з учнями-членами МАНУ. Я знаю багатьох з тих школярів, які тоді працювали у МАНІ, сьогодні вони — кандидати наук. Зазвичай діти, які досягли значних успіхів в академії, поступають у найпрестижніші виші України, але і в ХНТУ навчається чима­ло з них. Всі вони займають передові місця в науковій роботі в стінах вузу, особливо з тих предметів, над якими почали працювати ще в школі».

Цікаво, що раніше переможці Малої академії наук мали певні пільги при вступі до вищих навчальних закладів, аж до зарахування на на­вчання без вступних екзаменів, але із введенням незалежного оцінювання ці пільги було скасовано, і тепер МАНІвці вступають до вузів на загальних умовах з іншими абітурієнтами. Втім Франц Рогальський висловив сподівання, що найближчим часом наукова робота у МАНІ все-таки буде враховуватись при проходженні вступних іспитів, Адже для майбутніх студентів, які займались у центрах довузівської підготовки, до сертифікатів буде додатково нарахо­вано двадцять балів. Тому, можливо, і для членів Малої академії наук введуть щось подібне.

Міський етап захисту досліджень — це лише початок для юних науковців, далі їхні роботи вийдуть на рівень області, а потім і України.

Автор: Ольга Фролова


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту