Минулого тижня пройшов міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України.
Власне міський етап є першою сходинкою захисту учнівських робіт, він полягає у презентації напрацювань та досліджень, 26 січня школярі- дослідники винесли на суд журі свої наукові досягнення.
Відповідно до спрямування робіт, учнів розділили на секції, в кожній з яких — свої «судді», які й оцінювали роботи.
Ольга Солдатська, працівник управління освіти херсонської міської ради розповіла, що на міському етапі підбивались підсумки попередньої підготовки учнів. Адже вже позаду і заочний захист робіт, і перевірка знань з предмету у якому спеціалізується учень: «Тепер учні презентували свої напрацювання. Вигляд наукової роботи — довільний. Діти самі вибирали, як представляти роботи — чи у вигляді презентації, чи у формі доповіді».
Презентація наукових робіт МАН здійснювалась на базі херсонських вишів, зокрема у національному технічному університеті, що не вперше приймає у своїх дтінах МАНІвців.
За словами проректора університету з навчально- методичної роботи Франца Рогальського, вуз давно і доситмілщно співпрацює з міським управлінням освіти: «Ще у 1995 році, коли в Херсоні було створено відділення Малої академії наук України, і наш університет, і я особисто підключились до роботи з учнями-членами МАНУ. Я знаю багатьох з тих школярів, які тоді працювали у МАНІ, сьогодні вони — кандидати наук. Зазвичай діти, які досягли значних успіхів в академії, поступають у найпрестижніші виші України, але і в ХНТУ навчається чимало з них. Всі вони займають передові місця в науковій роботі в стінах вузу, особливо з тих предметів, над якими почали працювати ще в школі».
Цікаво, що раніше переможці Малої академії наук мали певні пільги при вступі до вищих навчальних закладів, аж до зарахування на навчання без вступних екзаменів, але із введенням незалежного оцінювання ці пільги було скасовано, і тепер МАНІвці вступають до вузів на загальних умовах з іншими абітурієнтами. Втім Франц Рогальський висловив сподівання, що найближчим часом наукова робота у МАНІ все-таки буде враховуватись при проходженні вступних іспитів, Адже для майбутніх студентів, які займались у центрах довузівської підготовки, до сертифікатів буде додатково нараховано двадцять балів. Тому, можливо, і для членів Малої академії наук введуть щось подібне.
Міський етап захисту досліджень — це лише початок для юних науковців, далі їхні роботи вийдуть на рівень області, а потім і України.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |